Rüyada Biri Tarafından Kovalanmak

Rüyada birisi tarafından kovalandığını görmek, gelen bazı haberlerden sonra keyfinizin kaçmasına ve şüphelerinizin artmasına yorumlanır. Belki de duyacağınız şeyler bir süredir şüphelendiğiniz şeyler olabilir. Mesela özel hayatınızda aldatılmak ya da yalan söylemesi gibi sebeplerle sevdiğiniz insanlarla aranız açılabilir. Başkası tarafından ihanete uğramak da söz konusu olabilir. Bu sebeple de bazı şeyleri içinize atarak dert edebilirsiniz. Rüyada kovalanmak ve korkmak, size verilen sözlerin tutulmaması ve mağdur bırakılmak anlamına da gelir. Mesela bir insan size pek çok konuda söz vermiş olabilir ve neticesinde bu kişiden beklentileriniz boşa çıkabilir. Büyük bir hayal kırıklığı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple de birine güvenirken bir yandan da kendinizi garantiye almanızda fayda olacak.

Rüyada yabancı biri tarafından kovalanmak, hiç sevmediğiniz insanlar ile bir araya gelmek, özellikle de daha uygun olduğunuz kişilerle aynı ortamda bulunmak anlamına gelir. Mesela çalışma ortamında sizi kıskanan ve çekemeyen kişiler ile sürekli bir arada bulunmak canınızı sıkabilir ya da evinize istemediğiniz misafir gelebilir. Onun gelmemesi için bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Rüyada tanımadığın biri tarafından kovalanmak, yeni tanışacağınız birinin size pek de faydası dokunmaması, hatta çevreniz tarafından bu kişiye karşı uyarılmak anlamına gelir. Bu kişi beklediğiniz kadar güvenilir biri olmayabilir. Rüyada tanıdığın biri tarafından kovalanmak, bu kişinin sözleriyle ya da başka bir şekilde sizi üzmesin kırmasın anlamına gelir. Rüyada sevgilisini kovalamak, aranızda anlaşma sağlanmasına ve uzlaşmaya yorumlanır.

Rüyada Bir Erkek Tarafından Kovalanmak

Eğer bu erkek bir tanıdıksa, size bir faydası dokunması, aslında ondan korkmak değil tam karşısı ondan yardım görmek anlamına gelir. Tanımadığınız bir erkek ise, size yardımcı olabilir. Bir konuda öncülük edebilir.

Rüyada Bir Kadın Tarafından Kovalanmak

Bu kadın tanıdığınız birisi size hiç beklemediğiniz bir destekte bulunabilir. Eğer tanımadığınız bir kadınsa yakında hayatımıza girecek bir kadın size doğru yolu göstermek isteyebilir. Bazı korkularınız ile yüzleşmek ya da cesaretin artmasında size yardımcı olabilir.

Rüyada Ölmüş Biri Tarafından Kovalanmak

Hayırlı bir işe vesile olmak, birinin evlenmesi ya da işe girmesi gibi bir iyilik işlemek anlamına gelir. Yakın çevrenizde yardımcı olabileceğiniz biri varsa ona bir konuda büyük bir yardımda bulunabilir ve hayır duası alabilirsiniz.

Rüyada Hayvan Tarafından Kovalanmak

Çevrenizde sizi çekemeyen ve ne yapsanız sizi eleştiren insanlara yorumlanır. Rüyada köpek tarafından kovalanmak ise size karşı hasretlik besleyen düşmanı yorumlanır. Bir türlü başarılı olmasını istemeyen ve engel olmaya çalışan kişiler canınızı sıkabilir. Rüyada eve giren kedileri kovalamak, yalan dolan sözleri ile kandırmaya çalışan birinin foyasının ortaya çıkmasına yorumlanır. Rüyada aslanlar tarafından kovalanmak, kendi gücünü ortaya koymak ve otoriter isimler ile bir araya gelmeye yorumlanır.

Ayrıca BAKINIZ: Rüyada Köpek Sürüsünden Kaçmak

Rüyada Bıçakla Kovalanmak

Arkadaş ortamında ya da çalışma ortamınızda sizin her zaman geri planda kalmanızı isteyen, bir türlü başarılı olmak istemeyen düşmanlarınıza yorumlanır. Sizi çok kıskanan kişiler olabilir ve sizin kötü olmamızı isteyip bir şekilde mutlu olan kişiler canınızı sıkabilir.

Rüyada Silahla Kovalanmak

Üzerinizde baskı kurmaya çalışan ve size sadece kendi isteğini yaptırmak isteyen, özgürlüğünü kısıtlayan bir insanı yorumlanır. Bu kişiye artık dur demek isteyebilirsiniz ve sabrınız dayanmayabilir. Size karşı baskı uygulayarak korkutmaya çalışan ve kendi çıkarları üzerine sizi yönlendirmek isteyen kişilere karşı temkinli olun. Rüyada silahla adam tarafından kovalanmak, kem göz ve nazar değmesin yorumlanır. Sizi çekemeyen kişiler tarafından eleştiriye maruz kalabilirsiniz.

Rüyada Taşla Kovalanmak

Çevrenizde size kötülük yapmak isteyen ve bunun için el ele veren, birlik olan insanlara yorumlanır. Mesela arkadaş ortamında kimin dost ya da düşman olduğunun farkına varabilirsiniz. Gerçekten bazı insanların niyetlerinin ne kadar da kötü olduğunu göreceksiniz ve bu durum sizi çok büyük bir hayal kırıklığına uğratabilir.

Rüyada Arabayla Kovalanmak

Kazadan ve beladan uzak durmak, yüzünüzü güldürecek haberler almak anlamına gelir. Yakın zamanda hayırlı bir yolculuğa çıkabilirsiniz ve bu yolculuk sonrasında evinizde neşeyle dönebilirsiniz. Mesela uzakta yaşayan sevdiklerinize, eş dost akraba ziyaret etmeniz söz konusu olabilir.

Rüyada Kovalanmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, rüyada kovalanmak korkularla yüzleşmek ve cesaret edinmek anlamına gelir. Bazı insanlar size bu konuda büyük bir cesaret verebilirler ve zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olabilirler. Özellikle size karşı baskıcı bir tavır içerisinde olan insanlar hayatınızdan çıkar. Bundan sonra daha özgür ve daha refah içerisinde yaşamınıza devam edebilirsiniz. Sizi kısıtlayan kişiler hayatınızda uzaklaşır.

Ayrıca Bakınız: Rüyada Kaçmak İsteyip Kaçamamak

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Ahmet Baran Çolak dedi ki:

  Merhaba rüyamda beni bir eğlence merkezinde kilolu kocaman bir kadın kovalıyor ve sürekli saçma sapan gülüşler atıyordu. Tam izimi kaybettirdim derken karşıma birdaha çıkıyordu çok korkmuştum. Nasıl yorumlanır bu rüya?

 2. Elif dedi ki:

  Rüyamda yaşlı bir adam beni kovalıyordu öldürmek için eline ne geçerse bana onunla saldırmaya çalışıyordu bir arkadaşım ona testere gibi birşeyler le vurdu testere adamın derisinden geçmedi zombi gibi bişeydi zarar gelmiyordu yarasıda yoktu üzerinde sadece pantolon vardı üstü çıplaktı bizim bir akrabamızın binasına doğru kaçtım ( o binadaki akraba gerçekte bize muska yapmış yıllarca uğraştık) kapıyı son anda kapatıp iiine girdim meğer yandan giriliyormuş oda girdi geri çıktım elleri boştu yakaladım can havliyle aldım adamı yerden yere vurdum dişleri döküldü teker teker yere düştüğünü gördüm dişlerin kan yoktu diş köklerinde kırmızılık vardı hafif sonra da adam kalktı tekrar elimde yara izi oldu ısırmaya çalışıyordu yan tarafta hendek vardı ordan aşağı yuvarlandı kendimde binadan yuları doğru koşmaya başladım tüm arkadaşlarım marşmelov yiyordu onlara anlattım saklayın beni dedim beni duymuyor gibiydiler takmadılar onlara yaramı gösterdim sonra uyandım öncesinde de AVM içinde kaçıyordum asansöre bindim çok sıkışıktı çok korkuyordum rüya boyunca kaçtım mekanlar değişti ama sonuncu dede çok korkunçtu

 3. Emir dedi ki:

  Merhaba, rüyamda yalnız başıma arabayla yolculuk yapıyordum. Yeşillikli ve ıssız bir yolda ileride evden çıkan bir insan kafasında palyaço maskesi vardı elinde de orak ve beni kovalamaya başladı. Bende koşarak kaçmaya başladım bana yetişti ve birden benim elimde 2 tane orak belirdi ve onu göğsünden fırlatarak vurdum. Tabiri nedir?

 4. hiba dedi ki:

  evimize bir kadın girdi sonra beni kovaladı ben annemin ve babamın odasına kaçtım annemi uyandırmaya çalıştım sonra onlar o kişiyi aramaya çalıştı yoktu saklanmıştı bende onu buldum bo kadın dedim o sörada onlar yine uyumuş sonra ben babmın kocağna atladım sonra kadın yoktu küçük bebek bırakmıştı sonra annem dediki o bebğ yakalım bize shir yapmiş olabilir sonrq yaktık o bebği bu kadar lütfen cevap veriniz bana

 5. Betül dedi ki:

  Ben rüyamda beni iki kişi kovalıyor. ben mutluyum ama kaçarken.kaçıyorum ama eğleniyorum kaçarken sevdiğim bir ünlü gibi kovalayan kişi karşı cins.sonra ben kaçmayı bırakıyorum.ama rüyamda muyluyum

 6. Ezo dedi ki:

  Ruyadamda geminin icnde otryorum sonra bir adam geliyor kucağımda uc bebek var adam tanıtıyor kendini ben doktorum diyor sonra Bn yardımcı olmak İcin 2 bebwgi alıp kucağımda oturuyorum bırının gözleri masmavi idi Bi anda bir araba geliyor geminin icine ustumuze ustumuze duruyor ve guluyor yanımda oturan adamsa kalkıp ona bagırıyor şofor iniyor tartışırken arabadan sılah cıkarıyor cıkarırken bize birer kurşun sıkcagını soyuluyor o anda silah tutukluk yapıyor ben gemiden atlayıp kocaman bir arsaya duşuyorum cok az insan vardı kacıyorum adam beni oldurcek die adam beni kovalıyor lutfen yorumlarmısınız teskkurler 🙏

 7. Berra dedi ki:

  Ben rüyamda çok karmaşık odaları olan köy evimdeydim. Abim beni ölümüne kovalıyordu ve elinde ya boş şarap şişesi vardı ya balta gibi bir şey, tam hatırlamıyordum. Hissettiğim kadarıyla abim ile ablamın arasında bir olay olmuş ve sanki ilk beni sonra ablamı öldürecekmiş gibi hissediyordum. Daha sonrasın bir odada sıkışıp kaldım ve abim bana ailedeki herkesin (kendisi dışında) başka bir insan ırkından olup ışıkları yaktığı anda öleceğimizi söyledi. Ben de korkup ışıkları açacak mı diye bekledim. Birkaçını açtı ama ışık henüz bedenime temas etmiyordu. Ben de o sıra hemen kaçtım ve ailemin yanına gittim. Ailem bahçede iş yapıyorlardı. Olayı anlattım ama ya bana inanmadılar, ya da inandılar ama çok büyük bir tepki vermediler. Annem ile babam kulübeye tarzı bir yere girdi bahçedeki, ben de ablama anlatıp dikkatli ol mânâsında söylüyordum.

 8. Sibel dedi ki:

  Rüyamda eski ve terk edilmis bir evdeydim. Birşey beni kovaliyordu bende ondan kaçıyorum . evde bir sürü koridor ve koridorlardada bir sürü kapı vardı odanın birine girdim ama hatla çok korkuyordum odadaki bir kutudan eşyaların çıktı sonra uyandım

 9. Bilinmeyen dedi ki:

  Rüyamda arkadaşımla asansöre binecekken asansörün kapısında bir adam var bizi gelin hadi binin diye çağırıyor asansörün içi bir oda kadar büyük bindiğimiz anda adam yanımıza yaklaşıyor sonra arkadaşımı kovalamaya başlıyor ama arkadaşımın yanında bende kaçıyorum asansörün içerisinde pencere gibi bir yer var oraya yaklaşıp taciz ediyorlar diye son sesimle bağırıyorum tam oraya birileri gelmişti sesler geliyordu ben uyandım

 10. Abdülhamit dedi ki:

  Rüyamda biri akraba biri hatirlamadigim birisi bir arabayi duz kontakla kaçırıp gezmeye cikacak oluyorlar daveltliyim ama gitmiyorum sonra akşam sesler geliyor arabami caldilar diye saba olunca bizimkiler arabayi alip gezmeye ciktiklarinda sokaklarca once az sonra cok olan bir gurup kaç kaç diye tas sopa kovalayiyor bizimkiler sakin sakin giderken yakaliyorlar ben cok.uzaktan goruyorum ve uzaktan dayak yediklerini duyuyorum .

 11. Merve dedi ki:

  bende rüyamda bi adam gördüm tesadüfen karşılaştık sonra ben sen bilmem kim değil misin dedi hayır dedim beni kovalamaya başladı bir sürü kisiyide peşine takmış evime kadar kovalayıp beni arıyorlardı

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya birinin verdiği sözleri tutmasına yorumlanır.

 12. ayfer dedi ki:

  rüyamda beni kovalayan 2 genç erkek gördüm çarşının ortasında kovalıyorlardı beni sonra bir taksiye bindim ve onlarda arkamdan geliyordu en sonunda pes ettim ve yanlarına gidip neden beni kovaladıklarını sormaya gidicektim uyandım. Yaşım 17 ve bir bayanım tabiri nedir

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sizi üzen kişilerin pişman olmalarına yorumlanır.

 13. ilknur dedi ki:

  Merhaba , birkaç ay önce de benzer bir ruya gormustum, rüyam şöyle; evde tanimadigim biri beni kovaliyor ve ben de her seferinde balkona kosuyorum ve balkondan balkona atlayarak, veya direk atlayarak kaciyorum fakat yaralanmiyorum ve tanimadigim kisi beni yakalayamiyor. Ruyamin bu kisimlarini hatirliyorum, yardimci olursaniz cok sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya birine karşı öfke veya korkunun geçmesine yorumlanır.

 14. seyma dedi ki:

  3 4 gündür rüyamda kovalandigimi goruyorum yanimda birisi var onunla beraber bi gruptan kaciyoruz ama bizi yakalayamiyolar yanimda ki kim bizi kovalayanlar kim niye kovaliyilor bilmiyorum ama surekli bu ruyayi goruyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sizi üzen uğraşan kişilerin uzak durmasına yorumlanır.

 15. Serkan dedi ki:

  Ben Rüyamda Sevdığim Biri Tarafından Kovalandım Acaba ne anlama gelir

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sevdiğiniz kişiden haber almaya yorumlanır.

  2. fuad dedi ki:

   Ben yaşlı nine tarafından kovalanıyordum amma hic tanımadığım nine tarafınam benden bir ev ıcin para soruyordu bir ev vardı orda kalıyodum cıkası oldum başladı kovalamaya para sormaya 3 euro soruyodu

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya yeni iş imkanlarına yorumlanır.

 16. Ali Haydar dedi ki:

  Rüyamda tanıdığım bir insanın benden alacagi oldugunu soyleyerek arabanın içinden silahla beni ve o an yanimda olan kardeşimi kovalamaya başlıyor kardeşim yanimda olduğu için korkuyorum zarar verecek diye önce kaçarak onu yanımdan uzaklastiriyorum sonra peşimdeki kişiyle oturup konuşuyoruz o sırada uyanıyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sizinle tanışmak için birinin çok ısrarcı olacağına yorumlanır.

 17. Mehmet macit dedi ki:

  Rüyamda üvey dayımın karısı ile dargınız ona kızgın olmam dolayısıyla cinsel organım çıkarıp başından aşağı çiş yaptım kadın beni gördü kalktı beni yakalamak için kovalamaya başladı ben kaçtım o kovaladı ama beni yakalayamadı o an uyandım

  1. admin dedi ki:

   Bir süredir görüşmediğiniz birinin barışmak istemesine yorumlanır.

 18. ayşe dedi ki:

  ve ayrıca 2.rüyamda üzerimde beyaz elbise vardı 1.rüyamda ise alışveriş merkezindeydim bi anda beni askerler kovalıyordu ve ben ailemle geziniyordum sonra beni kovalamaya devam ediyorlardı ama yakalayamıyorlardı birisi beni tanımadığım birisiyle sevgilin seni aldatıyor falan diyordu megersem o kişide hoşlandığım kişinin arkadaşıymış bende onla sevgili değilim diyorum sonra hoşlandığım kişinin arkadaşları bana bakıyordu ve ben alışveriş merkezine gidip arkadaşımın yanına gidiyordum o da bana nerelerdeydin acıkmışsındır diye yemek veriyordu

  1. admin dedi ki:

   Bir yere yapılan başvurunuzdan iyi haber gelebilir, iş arıyorsanız, bir arkadaşınız iş konusunda yardımcı olabilir.

 19. Hamo dedi ki:

  Rüyamda tanımadığım birisi beni bıçakla kovalıyordu ama yakalayamıyordu

  1. admin dedi ki:

   Yeni tanışacağınız birinin kırıcı olmasına yorumlanır.

 20. Amine dedi ki:

  Bende rüyamda ailecek kovalanmıyorduk en son yakalandık ve geri kaçtık sonra bizi kovalayan adamın oğullarından biri güvenilir oluyo babam beni ona emanet edip gidiyorlar biz onunla saklanıyoruz ve bir kızımız oluyo sonra o ölüyor beni bu sefer buluyorlar bebeğimi alıyorlar ben feryat ediyorum neden gittin diye sonrasında uyanıyorum maça ne uyanma nasıl yorulmuşum yok böyle bişey

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya ailenizin uğraştığı sorunlar ve mahkeme varsa iyi haberler alınmasına yorumlanır.

  2. ayşe dedi ki:

   rüyamda bu sıralar hep kovalanıyorum önceki rüyamda askerler kovalamıştı beni simdiki rüyamda ise sarhoş adamlar bana küfrederek beni kovalıyordu ve tecavüz edecek gibi bir halleri vardı ama yakalayamıyorlardı beni çünkü eve kaçmıştım

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya sizi kaygılandıran bir konuda içinizi rahatlatacak haberler almaya yorumlanır.

 21. Ddd dedi ki:

  Rüyamda tam hatirlamiyorum polis yada bir grup kisiler vardi iste ben surekli onlardan kaciyodum ama sucum ne bilmiyorum ama acayip zekami kullaniyodum omlar kapida bekliyodu ben baska yerden ziplayarak falan kaciyodum beni hic yakalayamadilar

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya aranızın açık olduğu kişiler ile barışmaya yorumlanır.

   1. Sibel dedi ki:

    Rüyamda eski ve büyük bir evdeydim. bişey beni kovaliyordu ben de kactikca önüme başka koridorlar geliyordu her koridorda bir sürü kapı birini açıp iceri girdim oda kapkaraydi karşıma bir kutu çıktı kutudan bazı karalamalarım çıktı sonrada uyandım rüyayı yorumlarmisiniz

 22. ROTİNDA dedi ki:

  Ben her seferinde aynı kişi kovalıyor ve eski sınıf arkadaşım yardım ediyor ve her seferinde aynı araba aynı bıçak aynı kişi ve erkek kovalıyor. Siyah bir elbise ve bıçak yeşil tonlarında keskn üç kapı kilitliyorum ve aynı rüya içeirisnde kağıt para ne kadarlık olduğunu göremedim. Beyaz kağıtlarının içine sarılmıştı ve daha sonra paralar suyun içinde kayboluyordu. Aşağı kata da indiğimde yengemin küçük bebeğinin başını kesmişlerdi. Yengemi de bıçaklamışlardı ve nasıl oldu bilmiyorum kalabalık bir ortama girdik ve hepsi de erkekti. Telli bir kapıdan girdik içeri, yanımda yengem de vardı. Ben durun beni vurmayın diyordum ve karşıdan bir adam geldi beni karısı olarak istiyordu. Ne zaman karısı oldum anlamadım ve odanın içine girdik otoruyorduk. Amcam da vardı birden bir adam geldi elinde keleş denilen dilh vardı. Benim elimde de tak tak isimli dilah vard. O adam içerisi girdi ben odadan öbür odaya geçtim. Geçtiğim odada bi,zim evde ki odalardan biriydi. Beni eşi olarak isteyen adam gel bu odaya ve silahı eşimin önündek sehpadan alıp o tanımadıım adama vuracaktım. Adam bana dur ben ölüyorum zaten dedi ve yere yılğıldı. Çok uzun bir rüya farkındayım ve silahı sıkıyorum. Ama silahtan mermei çıkmıyor bu silah boş diyordum. Silahın tetik trafı ışık çıkıyor içinden ışık yanıyor ve gidip o ölen adamın silahını alıyorum sıkıyorum uyandığımı anladım ve geri yatmadım.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yakında hedeflerinize ulaşmak ve aile huzurunuzu bzoan kişilerin uzak durmasına yorumlanır.

 23. Tugba dedi ki:

  3 gündür Aynı rüyayı görüyorum. Bir kadın kısa saçlı zayıf ama suratını bir türlü göremiyorum ilkinde elimde davetiyeler vardı onunla kovaladı diğer ikisinde elimde bişey yokken kovaladı fakat hep aynı yerde kovalıyo sokağın başından eve kadar hiç değişmiyor kovaladığı yer gerçekten çok korkutuyor anlamı nedir bunun

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bir kadının sizinle dertleşmesine ve yardım istemesine yorumlanır.

 24. mehmet dedi ki:

  bunu üçüncü defa görüyorum her kalktığım da korku ve terlemiş bir biçimde kalkıyorum bazen hareket edemediğim ve konuşamadığım zamanlar oldu halk dilinde karabasan deniyordu rüyama geçersek ilk rüyam evin içerisi kalabalıktı ve ailemin uyumalarını seyrederken siyah bir cisim bana doğru koştu ve tam yakalayacakken uyandım ve bu 2 defa daha aynı şekilde koridorun başından koşmaya başlıyor ve aşırı şekilde korkuyorum bunun tabiri nedir acaba

  1. admin dedi ki:

   Ev içinde huzuruna rtmasına ve parasal kaygılardan yakında kurtulmaya yorumlanır.

 25. İlknut dedi ki:

  Bu rüyayı 2.kez görüyorum. Akşam gibi eve geliyoruz dışardan annem evde ve yanında 3 kişi var ama aannemin gözleri korkulu bize yavaş yavaş yaklaşıyolar sonra biz merdivenlerden koşarak kaçıyoruz ama arkamızdan kovalıyolar bizi ama hiçbir şekilde tanımıyorum donra uzun bir yol koşup dedemgili görüyorum balkonunun ışığını yakmış beni bekliyor dedeme doğru koşarken beni kovalamaya devam ediyorlar. Ama baya koştuk sonra dedemi öldürüyolar dedemi öldürdüğünü gören komşu kadın kaçıyor sonra uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bir süredir görüşmediğiniz birinin sizi aramasına, öfkeli olduğunuz kişilere öfkenin dinmesine yorumlanır.

 26. Uğur böceği 🐞 dedi ki:

  Rüyamda ilk önce bir savaş vardı tanımadığım kişiler tarafından gerçekleşen bir savaş. Ama ben orda sadece gözlemciydim. Sonra bir baba ve oğul gördüm benzinleri bitmiş ve bir marketten oğlan çocuğu benzin istedi bir kadın bu çocuğu izliyordu. Zarar verecekti bunu hissettim. Sonra bir anda oğlan çocuğu yerinde kendimi gördüm(cinsiyetim kadın) sonra kaçmaya başladım savaş bitmişti kaçarken kendi vücuduma kendi yüzüme geri döndüm bir evin arkasına sığındım. Kadın sesleri geliyordu karşı evden konuşuyorlardı ama onların insan olduğuna inanmamıştım o yüzden onların yanına gitmedim sonra o kadın beni aramak için o evin içine girdi yanımdaki dikenli telde bir yavru kedi vardı ve bahçeye doğru bakıyordu bende aynı yine baktım ve tahta salıncağın kendi kendine yukarı aşağı doğru hareket ettiğini gördüm rüyam orda bitti.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya karmaşadan belirsizliklerden yakında kurtulmaya yorumlanır.

 27. Ayçin dedi ki:

  park gbi bir yerde arkadaşlarımla buluşuyorum yerde kar falanda var neyse bi adam geliyo psikolojik sorunları var ve engelli ama kocaman devasa adamdan önce ben arkadaşlarımla vedalaşıyorum gitmek için yol alıyorum neyse adam tam bir arkadaşıma saldırcak o dizlerinin üzerine çöküyo elleriini yere vuruyo karın içine giriyo hatta bak biraz önce gidem kadınla ne konuştum bilmek istermisin bak bakalım o kimmiş falan diyo adam benim peşimden koşmaya başlıyo ama nasıl hızlı bende koşuyorum sonra tam yakalıcakken bi manava giriyorum manavla itişiyolar adam manavı bıçaklıyo bende küçük bi oda varmış manavda oraya giriyorum kilitliyorum eşimi arıyorum ama bir türlü gelemiyor.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yenid stlar edinmeye, sosyal çevrenizin değişmesine yorumlanır.

 28. Sophie dedi ki:

  Rüyamda, tanımadığım güçlü mafya vari kötü adamlar tarafından kovalanıyorum. Sanırım onların bişeyine tanık oldum. Öldürülüyor etrafımdakiler ben kıl payı kurtuluyorum hep. Ama her gün deli gibi aksiyon, son nefesime kadar kaçıp koşuyorum her yaklaştıklarında. Beni yakalamak ve öldürmek istiyorlar. Uyandığımda resmen içim yorgun kalktım öyle gerilim dolu bir film gibiydi.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya iş hayatında makam mevki sahibi olmak, önemli bir görev üstlenmeye yorumlanır.

 29. Cansu dedi ki:

  Rüyamda önce bir erkek tarafından zapt edilmeye çalışan azı diskli bir kopek tarafından kovaladım kaçabildim. Daha sonra yeni tanistigim bir arkadaşın yanında buldum kendimi.guzellik merkezindeyiz beni sürekli bir odaya çekmeye çalışıyor.san şunu yapalım bunu yapalım diye.bende şüphelenip girmiyorum odaya. Sonra uzun boylu uzun saçlı zayıfca esmer bir erkek gelip beni yakalamaya çalışıyor yine elinden kurtuluyorum. Bizim evin apartman boşluğunda buluyorum kendimi kapıdan çıkıp insanlardan yardım istiyorum.sonra esmer kısa saçlı elinde fotoğraf makinası olan bir kız yanıma geliyor. Gitmelisin o adama diyor ve çaktırmadan fotomu çekiyor.ve beni apartmana geri sokuyor kız.bodrum katına iniyoruz.veorada beni güzellik merkezi deki arkadaşım karşılıyor.bende ne oluyor yoksa beni oldurecekmisiniz diyorum.sonra aklıma birşey geliyor yoksa ben ölümüyüm diyorum. Arkadaşımda başını sallıyor.orada farkediyorumki öluymusum ve beni kovalayan adam beni diğer tarafa geçirmeye çalışan kışıymış.ama çok korkuyorum ve adamın yanına kendim gidiyorum. Sonra kendimi evimde büküyorum ve kocama sarılıyorum.ben öldüm mu diyorum.oda bana sarılıyor ve uyanıyorum. Bu nedir acaba koç korktum sabahın 5.30 unda uyandım daha da uyumaya korkuyorum. 🙂 yorumlayabilir misiniz

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hataların telafisine ve büyük engelleri aşmaya yorumlanır.

 30. Eda dedi ki:

  Merhaba Ben rüyamda ölmüş birinin annemi yakalamaya çalıştığını gördüm. Ben yakasına yapışıp annemi bırakması için uğraştıkça o yakalamaya çalıştı annem kaçtıkça peşinden gitti yakalamayamadan ben uyandım. Yorumlarınızı beklerim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya aile içi sorunların biteceğine ve rahat geçime yorumlanır.

 31. Tuğba dedi ki:

  Bugün rüyamda tanımadigim bir adam beni kovalıyordu kötü niyeti vardı ondan kaçıyordum çok korktum en sonunda beni yakaladı uyandım( Şerrinden Rabbime sığınıyorum) Lütfen rüyamı yorumlar misiniz?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya biri tarafından kıskanılmaya yorumlanır.

 32. Salih dedi ki:

  Rüyamda esmer zayıf çirkin bir kız tarafından kovalamıyordum kız bana aşıkmış üzülmesin diye biraz yüz verip sonra sevmediğimi söyleyince beni uzun süre kovaladı ve korku içinde kaçıyordum

 33. Salih dedi ki:

  Rüyamda çirkin esmer zayıf bir kız tarafından kovalanıyordum kız bana aşıkmış ilk önce üzülmesin diye az bişey yüz verip sonra sevmediğimi söylediğimde beni uzun süre kovalamıştı

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya alınan yanlış kararlardan dönmeye yorumlanır.

 34. Isa dedi ki:

  Rüyamda kizil sacli dunya da emsali olnayacak kadar guzel bir peri kızı mi desem üç harfli güzel bir bayan siluetine bürünmüş bir varlık mi desem onun tarafından korkutularak kovalandim kovalayan havadan hızlıca bana doğru geliyordu ben arac kullanirken haykırmak uyandım, şimdiden teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sizi hırslandıracak ve başarılı olmanızı sağlayacak birine yorumlanır.

 35. Rümeysa dedi ki:

  Rüyamda kızım gelinlik giymişti ve yabancı biri tarafından kovalanıyordu, ben de o kovalayan kişiyi yakalamaya çalışıyordum bayağı uğraştım ama yakalayamadan uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kızınızın istek ve hedeflerine ulaşmasına yorumlanır.

 36. Melissa dedi ki:

  İki kere benzer rüyayı gördüm ilkinin başını hatırlamıyorum ama sonu aynı iki rüyadada biri tarafından kovalanıyorum bana yetişemiyor yakalayamıyor insan olduğu belli yanımda bir kişi daha var onu hatırlamıyorum ilk rüyamda yoktu sanırım elimize ne gelirse fırlatıyoruz vazgeçmiyor kovalamaya devam ediyor elleri boş en sonunda ağlayarak neden beni kovaladığını soruyorum birşeyler diyor ama hatırlamıyorum ve uyanıyorum ilk gördüğümde önemsemedim tabirini araştırmadım ama tekrar görünce araştırmak istedim yardımcı olur musunuz

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bir süredir sizi rahatsız eden ve üzen biri varsa yolları ayırmaya yorumlanır.

 37. Damla dedi ki:

  İlk başta 1 aydır görmediğim ve taşınan bir arkadaşımı gördüm gördüğümde kapanmıştı ama sonradan hayatta kapanmak diyip açıldı ve bizi bir yere götürdü hatırlamıyorum sonra olay bir anda değişti ve 2 aydan fazla görmediğim ve taşınan arkadaşımı gördüm onunla sokakta yürüyoruz ve hava daha aydınlık sonra bir anda hava yağmurlu oluyo ve saat baya ilerliyor arkadaşım saat kaç diye soruyor ben de ilk 8 olarak görüyorum ama sonra 6 olarak görüyorum sonra biz eve gitmeye çalışıyoruz ama kaybolduk ve baya ıssız bir yer kimse yok sonra bana mesaj geldi açtım biri bizi takip ettiğini yazdı o anda bir araba sesi geldi ve bizi kovalamaya başladı

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya iş teklifi almak veya başka sebepler ile yer değişikliği yapmaya yorumlanır.

 38. Gamzenur dedi ki:

  Rüyamda eski nişanlım böyle dağlık bir alanda beni kovaladığını gördüm ben orda bir eve saklandım ordan da buldu beni ben pencereden kaçmaya çalıştım yakaladı elimden tuttu ve kendiyle birlikte yürümeye başladık ben beni bırakması icin çabalıyorum ama bırakmadı cunku ona cok kızgınım yüzünü bile görmek istemiyorum. Beni bırakmasını söylememe rağmen çabalamama ragmen bırakmadı beni bir yere götüreceğini söyledi. Ben babamin kendini görürse kötü seyler olacağını soyledim o da gidip babanın elini öpüp özür dileyeceğim dedi o şekilde yürürken uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Eskisinden daha güçlü maddi olanaklara sahip olmaya ve pişman olan birine yorumlanır.

 39. Ela dedi ki:

  Rüyamda evin bir duvarı tamamen camdan oluşmuş çok yüksek manzaralı bir evdeyim ev o kadar büyük ve geniş ki eşyalar falan çok lüks sonra ben onun balkonuna çıkıyorum yerde kocaman boşluk var sanki orayı yapmayı unutmuşlar gibi direk oradan dusersin yere sonra kardesimde yanıma geliyor onu uyararak dikkat et az kalsın dusecektin diyorum sonra biz evi incelemeye başlıyoruz bir sürü gizli yerler buluyoruz sanki böyle saklanmamiz gerekiyormus gibi bir halim var bu dusuncede dolanırken evin farklı yerlerinde yangın çıkışını buluyorum kapıyi açıyorum pembe boyanmış duvarlı bir suru merdivenli bir yer var sonra birden insan sesleri duyuyorum ama onları görmüyorum bizi gormesinler diye hemen kapıyı kapatıyorum kilitlemek isterken kilit olmadığı için sadece kapatmakla yetiniyorum hemen kapıları kapatıp bir yer bulmaya çalışıyorum daha önceden bulduğumuz yerden açılan bir gecit var oraya gidelim diyorum kardeşime kardeşim birden kayboluyor galiba başka gizli bi yere girdi diyerekten oraya giriyorum ve uyaniyorum bunu üniversite sınavına girmeden önce gordum nasıl yorumlarsızı ?

  1. admin dedi ki:

   Emeklerin karşılığını almak ve size güven veren insanların hayatınıza girmesine, yeni plan projelere yorumlanır.

 40. onur dedi ki:

  İlk rüyam: Bir gün yeni arkadaşlarımla eski okuluma giderken birden duruyorum arkadaşlarıma gidin diye uyarıyorum giderken o durduğum yerde iki varlık var. cin olduğunu algılıyorum ağaçta ve yolun diğer tarafında tabela var birden üzerime gelirken besmele çekiyorum tabela paramparça oluyor ve ağaçtaki kayboluyor. ve birden bir çocuk çıkageliyor gün akşama varıyor çocuğun normal olmadığını anlıyorum ama iyi birisi aynı zamanda birden beş arkadaşımı sırasıyla oturduğu yerden kaldırıyor. ve kaldırdığı arkadaşlarımın altında yeşil bir çerçeve içinde yazılar yazıyor. beni kaldırmaya çalışıyor altımda mavi bir yazı yazıyor çerçeve içinde ve kaldıramıyor beni. ve bir arkadaşımı da kaldıramıyor mavi çerçeve de yazı yazıyor sonra bana öğret bunları diyorum. bana daha değil zamanın var diyor.
  ikinci rüyam ise:bir gece vakti bir oda da koridoru tek ve odadan öte yer yok birisi var duvara kan sürüyor elindeki bir şey ile yatan birisi var kırmızı tenli birisi aynı filmlerde ki gibi beni kimse fark etmiyor. ben ruh’um ve gidip yatan kırmızı görünümlü insana bakıyorum sanki gözüne bakmak için gitmişcesine baktım gözleri sap sarı kedi gözü gibi bir kaç şey olmaya devam ediyor. ve o kan süren adam gene kan sürmeye devam ediyor. diğeri ise:rüyamda birisi iki kız var rüyam boyunca beni takip ediyor aşık olduğunu söylüyor hiçbir şekilde peşimi bırakmıyor yanında gezen ise ona yardım ediyor. ben hiçbir şekilde kabul etmiyorum onun teklifini ve rüyadan uyanana kadar peşimi bırakmıyor rüyada ise korkuyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bir zamanlar kurulan hayalleri şimdi gerçekleştirme imkanı bulabilirsiniz. Size baskı yapan veya her işinize karışan kimseler ile mücadele etmeniz gerekse de kişi hedeflerine ulaşır.

 41. Kubra dedi ki:

  Ruyamda adeta aksyon filmi yasadim, ben aksam vakti evimdzn ciktim ve birden nerden geldigi belirsiz silahli adamlar beni kovalamaya basladilar, uzun kovalamadan sonra beni yakalayamadilar. Ikinci gordugum ruyada ise, yine beni kovalamaya calisan erkekler ve bir bayan gordum ama emin degilim hepsi silahliydi ve beni kovalamaya basladilar kacarken iki arkadas edindim ve onlarla kactim, yine uzun süre kaçtıktan sonra bir binaya girdik onlar da girmisler ist katta bir kadin yere kucuk kucuk yuvarlak (billia gibi) kameralar atti biz de onu gorunce hizla asagiya dogru kacmaya basladik sonra en alt katta bur odaya saklanacaktik ki zamanimiz olmadi saklanmaya adamlar geli bu kez yakalandik ama adamlar aslında yeni sakız reklamcısıymış ve sakız dağıtıyorlarmış bize de vermek için kovalamışlar, cok merak ettim gercekten aksyon filmi gibi ruyaydi.

  1. admin dedi ki:

   Sevdikleriniz ile aranızda bazı sorunlar çıkabilir, haksızlığa uğradığınızı düşünebilirsiniz. Bir kadın size destek olabilir.

 42. Elmi dedi ki:

  Dogdugum mahallede geciyor rüyam.Bu rüyayi bir kac kez gördüm.Elinde tüfekle bir adam beni ariyor kovaliyor.Önüne geleni vuruyor.Ben bütün evlerinin zilini kapisini caliyorum saklanmak icin.Her defasinda da bir evin catikatinda saklaniyorum oraya da geliyor.Cocuklarimi da saklamaya calisiyorum.Beni buluyor bogusuyoruz ve elinden kurtulup tekrar kaciyorum

  1. admin dedi ki:

   Maddi yönden sıkıntılı bir süreç atlatılabilir, masraflar çoğalabilir.

 43. Zeki dedi ki:

  Rüyada beni tanımadığım biri bıçakla kovalıyordu köydeydim ve bizim köyün bi yerine doğru kaçıyordum yüksek bi yeri var bizim köyün ve kaçarken yerden bi metre kadar yüksek olarak kaçıyordum uçar gibi ve sonunda o ve köyün o köşesine geldim oradan uçarak atladım uçuyordum ve o kişi bıçağı arkamdan attı hissetmedim güneş vuruyordu saplandımı diye havadayken gölgemden görmek istedim ve saplanmıştı ama acı yoktu ve öyle uyandım. Yorumlarınız için teşekkür ederim 🙏

  1. admin dedi ki:

   Korku ve endişeden kurtulmaya ve geleceğe dair kaygınızın kalmamasına yorumlanır.

 44. Meryem dedi ki:

  Annem babam ve ben düğün vardı sanırım oraya gidiyoruz. Arabayı yatır gibi birşey var onun birazdaha ilerisine park ediyoruz. Daha sonra arabadan inip yürümeye başlıyoruz ve yürürken yolda yaşlı bir teyze ile bir amca görüyoruz. Sonra teyzeyle ben bir anlık göz göze geliyorum ve teyze o sırada eliyle birşeyler yapıp bizi kovalamaya başlıyor. Annem babam ve ben uzun bir süre koştuktan sonra yol ayrımına geliyoruz. Annem ve babam diğer yol ayrımına giderken ben başka yol ayrımını seçiyorum ve teyze benim peşimden geliyor. Ben koşmaya devam edip dedemlerin evi çıkıyo karşıma oraya giriyorum. Teyze de giriyo. Sonra ben dedemlerin olduğu odaya giriyorum ve dedemin arkasına saklanıp dede geliyo diyorum o sırada teyze odaya giriyo ve benim yanıma gelip parmaklarımı ısırmaya başlıyor. Dayım da var odada dayımadan da yardım istiyorum ama teyze beni ısırmaya devam ederken uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Zamanında çok istediğiniz bir şeyi gerçekleştirmek ve aileye yardım etmeye yorumlanır.

 45. KAAN dedi ki:

  Merhaba rüyamda kendi aracımı aheste aheste kullanırken yolun ortasından yürüyen 2 öğrenci vardı lise öğrencisi gibi yaklaştığımda sağ tarafıma geçerek yol verir gibi yaptılar sonra ben geçerken bana doğru koştular yakalayamadılar arkalarını dönerek yürüdüler ben hızımı azaltıp devam ederken tekrar dönüp koştular yaklaştılar ama yakalayamadılar sonra uyandım

  1. admin dedi ki:

   Yardım etmek istediğiniz kişiler varsa yakında elinize imkan geçebilir.

 46. caner tekinsoy dedi ki:

  rüyamda birisinin elinde yapışkanlı kirli sarı bir kagıt vardı, peşimden koşup, kagıdı sırtıma yapıştırmak istiyordy, o kovalarken ben kaçıyordum, eger o kagıt sırtıma yapışırsa, yeryüzünden silinip, yok olacakmışım, kaçtım

  1. admin dedi ki:

   Zamanında verilen sözlerden pişmanlık duyulabilir.

 47. Sedacan Öztürk dedi ki:

  Rüyamda Evimin yakınlarındaki tren raylarının orda bir araba dolusu adam beni kaçırmaya çalıştı. Birini dövüp ordan kaçarak eve gittim. Dövüp elinden kurtulduğum tanımadığım sarışın sakallı (yakışıklı) adam elinde pompalı tüfekle kapıyı kırarcasına ısrarla çalıp açmamı söyledi ama ben açmadım. Bana bir yandan kapiyi açmamı bir yandan da beni asla bırakmayacağını söylüyordu. Sonra ben dışarıya hava almaya çıktım. O adam bu sefer kafasında motorcu kaskı takıp motoruyla beni kovalamaya başladı evimin yakınlarındaki camiye doğru koştum. Önümü kesip kollarımdan tuttu sertti ama bakışları tam tersiydi. beni sevdiğini ve benden asla vazgeçmeyeceğini söyledi. Gözlerindeki ifade çok farklıydı. Sanki.. Beni gerçekten seviyormuş gibi.. O sırada gözlerinin derinliklerinde kayboldum resmen. En sonunda o beni bırakmadan uyandım. Rüyamı yorumlarsanız gerçekten çok mutlu olurum günlerdir içimi kemirip duruyor.

  1. admin dedi ki:

   Ailede küs olduğunuz kişiler varsa barışmaya ve endişelerden kurtulmaya yorumlanır.

 48. Neslihan dedi ki:

  İtalya’da inanılmaz bir güzel manzara eşliğinde en yüksek binanın tepesinde sevdiğim adamla evleniyordum. Sonra eski sevgilim üzerimize çürümüş ölü atmaya başladı. Kaçmaya çalışırken yerde sürünen bir kız çok sinirli bir şekilde bize engel olmaya çalışıyordu. Bizi iki bigali bir arabayla kovalamaya başladı bu kız. Evleneceğim adam at arabasına bindi. Ben yerde kaldım, koşmaya başladım binmek için. Sonunda evleneceğim adam sayesinde bir şekilde bindim derken o sinirli kız tabancayla ateş etti atin ayağına. Bizde inmek zorunda kaldık ki ondan sonra uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Kısmetin açık olması ancak evlilik yolunda bazı engeller ile karşılaşmaya yorumlanır.

   1. Aleyna dedi ki:

    Rüyamda bir yaşlı adamın ben ve ablamı kovaladığını gördüm elindeki bastonla bana vurmaya çalıştığını

  2. Hahahaaaa dedi ki:

   Neslihan senin durum sakat bu herif ikinizide rahat birakmaz ikisinide birak :)))

 49. Leyla dedi ki:

  Rüyamda 3 aydır eşim ve benle görüşmeyi kesen bir bayan dostum evime iki tane tekir kedi yavrusuyla gelmiş. Bana baksana ne tatlılar bunlar burada kalsın diyor. Ben de yavrulardan birini sevecekken boynunda kızarıklık görüyorum ve bu kedi hasta al bunu diyorum. O esnada kedi yavrusu elimi yakalıyor. Onu sevmemi istiyor, ben elimi çekmek isteyince patileriyle tırnaklayıp elimi ısırıyor ve bırakmıyor. Zar zor elimi kurtarıp bu kedi hastaydı ya bana geçtiyse diye söylenip hastaneye gitmek için evden çıkıyorum. Başka ortak arkadaşımızla hastaneye gidecekken çantamın evde kaldığı aklıma geliyor. Almak için geri dönüyorum kedi koltuklarıma kusmuş ve tanımadığım hasta bir kadına dönüşmüş. Evde abim var, çantamı istiyorum. Hasta kadın beni görünce koşmaya başlıyor. Bende kaçıyorum pazar yeri kurulu kalabalık içine dalıyorum. Çok hızlı kaçıyorum, o da peşimde beni yakalayacakken korkarak uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Yeni dostlar edinmek ancak onlara karşı ilk başta ön yargı ile yaklaşmaya yorumlanır. Aynı zamanda içinize attığınız şeylere bu kişiye söyleyebilirsiniz.

DMCA.com Protection Status