Rüyada Boğulduğunu Görmek

Rüyada boğulmak, başkasının etkisinde kalıp yanlış seçimler yapmaya yorumlanır. Bu kişi sizi yanlış yönlendirebilir ve sonucunda sizin zarar almanıza sebep olabilir. Eğer size gerçekten güven vermeyen biri varsa bu kişiye karşı temkinli olun. Rüyada kendini boğulurken görmek, büyük bir pişmanlık yaşamak anlamına da gelir. Yakın zamanda yaptığımız seçimler yüzünden çok pişman olabilirsiniz ve geri dönüşü olmayan bir yola girebilirsiniz. Bazı şeyleri geri almak sizin için zor olabilir. Bu yüzden de kendinizi suçlayabilirsiniz. Rüyada boğulduğunu hissetmek, huzurun kaçmasına yorumlanır. Sizi huzursuz eden bazı şeyler olabilir. Mesela bir insan size söyleyeceği sözler ya da davranışlarıyla sizi huzursuz edebilir. Zamanında söylediğiniz yalanlar varsa da bunların ortaya çıkmasından dolayı endişe duyabilirsiniz.

Rüyada başkasını boğulurken görmek, başka birinin sizden yardım istemesi anlamına gelir. Bu kişi çok büyük bir zorluk atlatabilir ve onun derdine ortak olabilirsiniz. Onun adına üzüntü duyabilirsiniz. Rüyada boğulan birini görmek, aynı zamanda birinin sizden para istemesi ya da başka bir yardım talep etmesi anlamına da gelir. Sağlık sıhhat durumu kötü olan birinden de haber alabilir ve üzüntü duyabilirsiniz.

Rüyada Boğulmaktan Kurtulmak

Hem maddi hem de manevi yönden büyük bir rahatlığa erişmek ve sonunda çok istenilen bir şeyi başarmak anlamına gelir. Belki de olmaz dediğiniz bir şey gerçek olabilir. Eğer uzun süredir bir yerden bir haber bekliyorsanız, bu da yakında size ulaşabilir. İşsiz biri rüyasında boğulmaktan kurtulduğunu görürse, kazançlı bir işe giriş yapabilir.

Rüyada Boğulmaktan Kurtarmak

Başka birinden gelecek olan yardımla birlikte bazı imkanlarınızın artmasına yorumlanır. Belki çok daha iyi bir işe girebilirsiniz ya da mevki makam yükselme söz konusu olabilir. Devlet dairesinde bir işiniz varsa kolaylıkla hallolur. Özellikle dava ve mahkeme işi olan kişiler sonunda kendi yönlerinde olumlu sonuç alabilirler ve gönül rahatlığı yaşarlar.

Rüyada Boğulmak Üzere Olmak

Büyük bir hata eşiğinde olmak anlamına gelir. Belki de çevrenizdeki insanlar size bir konuda uyarıyor olabilirler. Bu bir insana karşı bir uyarı olabilir ya da yapılacak bir seçime karşı da olabilir. Ancak yakın zamanda büyük bir hatadan geri dönmek üzere olabilirsiniz ve en sonunda gerçekten sizin için neyin doğru olduğunu anlayacaksınız.

Rüyada Boğulmaktan Korkmak

Daha cesur olmak ve artık sizin için doğru seçimler yapmak anlamına gelir. Sizi kısıtlayan kişiler olabilir ya da kendi kendinize kısıtlıyor olabilirsiniz. Ancak özgüveniniz yerine gelecek ve bir süredir ertelenilen ve cesaret edemediğiniz şeylerde cesaret sahibi olup bir adım atabilirsiniz.

Rüyada Suda Boğulmak

Bu rüya görüldüğü şekli ile farklı anlamlara gelir. Mesela rüyada berrak bir suda boğulduğunu görürseniz, büyük sıkıntılardan kurtulmak anlamına gelir. İçinizde endişe olan şeyleri geride bırakabilirsiniz ve gönül rahatlığına erişirsiniz. Ancak rüyanızda bulanık bir suda bolduğunuzu görürseniz, bu sefer de sıkıntıların içerisine dalmak, bir anda hayatınızda bazı şeylerin yolunda gitmemesine yorumlanır. Bu sebeple de huzursuzluk söz konusu olabilir.

Rüyada Denizde Boğulmak

Bir süredir emek verilen bir konuda başarıya ulaşmak ve sonuç almak anlamına gelir. Plan ve projelerinizde mutlu gelişmeler olabilir. Özellikle çok büyük bir iş fırsatı edebilirsiniz. Kendi işini yapacak olan kişiler de çok şanslı olurlar. Rakiplerinize karşı başarı kazanabilirsiniz. Rüyada okyanusta boğulduğunu görmek ise kazancının artmasına ve zenginliğe erişmeye yorumlanır. Maddi olanaklarınız bir anda yükselebilir.

Rüyada Gölde Boğulmak

Parasal sıkıntılar yönünden ertelediğiniz bazı şeyleri artık ertelemek zorunda kalmayacağınıza yorumlanır. Bundan sonra sırf paranız olmadığı için bir şeyler ertelemek zorunda kalmayacaksınız. Elinize geçen bir miktar para da işinize yarayabilir ve bazı hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bazı ihtiyaçlarınızı da kolayca karşılayabilirsiniz. Rüyada nehirde boğulmak, ihtiyacınız olan miktarda elinize para geçmesi ya da yatırımlarınızda ufak da olsa bir kar elde etmek anlamına gelir.

Rüyada Biri Tarafından Boğulmak

Çalışma ortamında sizi huzursuz eden kişiler olabilir. Rakipleriniz yüzünden sürekli eleştiriye maruz kalabilirsiniz ya da sizden usta olan çalışan kişiler tarafından uyarı almanız olasıdır. İş hayatında mutsuz günler sizleri bekliyor olabilir. Eğitim hayatı devam eden kişiler de çaresiz kalabilirler. Bazen insanların sizi yanlış yönlendirmesi söz konusu olabilir. Rüyada biri tarafından elle boğulmak, birinin sizi sözleriyle yaralaması anlamına gelir. Hiç hak etmediğin sözler duyabilirsiniz.

Rüyada Yemek Yerken Boğulmak

Para yüzünden bazı insanlar ile aranızın açılmasına yorumlanır. Mal mülk kavgası da söz konusu olabilir. Özel bir konuda sizi sinir eden kişiler olabilir. Aç gözlü biriyle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Rüyada İple Boğulmak

Zararlı alışkanlıklar yüzünden sağlık sorunları çıkması anlamına gelir. Kötü beslenme ya da sağlığınız ile ilgili yaptığınız başka yanlış hatalar yüzünden şu günlerde zorluk yaşanabilir. Sağlık sıhhatinize dikkat etmenizde fayda var. Psikolojik olarak hep kendinizi fazla yıpratmamanız gerekir. Rüyada birinin iple boğulduğunu görmek, birinden beklenen haberin beklenildiği gibi olumlu sonuçlar olmaması anlamına gelir. Beklediğinizin tam dışında bir karar alabilirsiniz.

Rüyada Boğulmak Ve Ölmek

Büyük bir hatanın farkına varmak anlamına gelir. Yapacağınız yatırımlarda ya da yakın zamanda alacağınız kararlarda çok daha dikkatli olmanız gerekecek. Yoksa geri dönüşü olmayan hatalar söz konusu olabilir. Çevrenizde sizi yanıltmak isteyen kişilere karşı temkinli olun.

Rüyada Boğulmak Ama Ölmemek

Bir süre de olsa dert ve cefa çekmek anlamına gelir. Özellikle sıkıntılı bir süreç anlatabilirsiniz ve sabır etmekte zorluk çekebilirsiniz. Sabrınızı zorlayan bazı durumlar olabilir. Stres ve baskı gerektiren bir işle de uğraşabilirsiniz.

Rüyada Boğulmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, rüyada boğulmak maddi ve manevi anlamda sıkıntılı günleri atlatmak ve sabrınızı taşıran olaylar ile karşılaşmak anlamına gelir. Sizi yanlış yönlendiren kişiler olabilir. Başkalarının hataları yüzünden siz cezalı duruma düşebilirsiniz ve size karşı yapılan haksızlıklar canınızı sıkabilir. Başka birinin sorumsuz davranışı yüzünden zorluk çekmeniz olasıdır.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Şahin dedi ki:

  İyi günler efendim ben sahurdan sonra sabaha karşı bir saat kadar uyudum. Rüyamda çay ile pasta yiyordum ben ve küçük kardeşim beraber bir anda boğazımda bir şey kaldı kardeşimden su istedim ve getirmedi ben ise hemen mutfağa koşup musluğu açtım ve bu sefer su gelmedi musluktan, tam artık nefessiz kalıyordum ki o arada uyandım, efendim ve baya kendime gelemedim acaba ne anlamı var bu rüyanın teşekkür ederim☺️

 2. Gülsen soyçiçek dedi ki:

  Merhaba rüyamda yüzü siyah sanki gerçekten odama girdi ve boğazımı sıkmaya başladı nefesim kesildi birden .kelime i şahadet getirmeye başladım defalarca sonra ellerini boynumdan çekti ve gitti o kişi. Tıpkı gerçek gibiydi lütfen yorumlayın

 3. Nurbanu dedi ki:

  Merhaba. Ben rüyamda hırsızın beni eliyle boğmaya çalışdığını gördüm ama hiç bir şey çalamamisdi çığlık çığlığa uyandım . Ne anlama geliyor bu .

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya maddi külfetten kurtulmaya yorumlanır.

 4. Biri dedi ki:

  Rüyamda biri tarafından küçük ve cam bir alanın içine sokuldum sonra üstüme yavaş yavaş sular akmaya başladı ve sonrasında zaten nefes alamayarak ve kalp atışım çok hızlanarak uyandım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüüya sevdiğiniz birinden iyilik görmeye yorumlanır.

 5. Mina dedi ki:

  Rüyamda yemek yerken solukboruma bulgur kaçıyordu. Hemlick manevra sı yaptılar çıkmadı ben elimi sokmaya çalıştım kilitlenmişti sanki boğazım. Zıplaya zıplaya en son nefessiz kaldım ve birden uyandım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya iş haber almak, gelirin artmasına yorumlanır.

 6. Ms dedi ki:

  Rüyamda yerde buldugum sanirim Erikdi bir meyveyi yerken yedigim seyin icinden ya minik yavru yengecler yada ariydi bilmiyorum… yerken tükürdüm ama birtanesi bogazim soktu sanki ve bogazimin sisip nefesimin daraldigini hissettim…

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sıkıntıdan kaygıdan kurtulmaya yorumlanır.

 7. Denız dedi ki:

  Rüya gördüm ben 2kez arasında 1 hafta fark var ikisi de tanımadığım kişiler tarafından boğularak uyandım

 8. Denız dedi ki:

  Ruyamda iki kez boğularak uyandım kimse tanımadığım kişilerle boğazlanıyordum 1hafta önce oldu böyle uyku

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kötü bir durumdan kurtulmak, maddi rahatlamaya yorumlanır.

 9. Özgür dedi ki:

  Ruyamda camdan disari bakiyordum koprunun altinda iki kisi kavga ediyordu sonra kafami iceri cevirdigimde bir Adam Beni bogazlamaya basladi hareket edemiyordum en sonunda bagirarak uyanmistim bu neye tabirdir

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya özlediğiniz birine kavuşmak ve borçların bitmesine yorumlanır.

 10. Figen dedi ki:

  Rüyamda kardeşim tarafından battaniyeyi başıma bastırdı havasız kaldım çok korktum uyandım gerçek gibi geldi bir an

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya büyük bir endişenin sona ermesine yorumlanır.

 11. Ahmet gnc dedi ki:

  Rüyamda bi denizde yüzüyordum yanimda kardeşim ve tanımadığım insanlar vardı ve beni sürekli bogmaya çalışıyorlardı tam bogulmakla kurtulmak arasındayken uyandım bu rüya ne anlama gelir?.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kariyerinizde zor olanı başarmaya yorumlanır.

 12. Ahmet dedi ki:

  Rüyamda bir görev için bir akarsu nehir etrafında bulunurken bir anda hızlı akan nehre düşüp sonunda sudan çıkamadığımı ama sonrasında mesai arkadaşlarımın beni silkeleyerek çarparak normale döndüğümü ve kurtulduğum yorumunda bulunduklarını gördüm. Yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya maddi sıkıntıların ve borçların bitmesine yorumlanır.

 13. Ayse nur dedi ki:

  Rüyamda denizdeydik arkadaşlarımla bir anda dalgalar çok yükseliyordu fırtına çıkıyordu biz hemen yukarı çıkıyorduk bir kadın vardı 2 de küçük oğlanları vardı kadını uyarıyorduk çıksın diye ne yaparsak yapalım çıkmıyordu yukarı sahilde oturuyordu. Biz çıkıyorduk arkadaşlarla konuşuyorduk ne olacak sizce diye herkes kadın boğulacak çocuklara üzülüyoruz falan diyordu derken suyun içine batmış bir kadın görüyordum boğulmuştu su onu götürüyordu. Hemen aşağı indik çocukları aldık çocukları kundaklamıştı almamız için hazırlamıştı sanki alıp eve gidiyorduk evdekilere küçük çocuğu ben büyütecek kimseye vermem diyordum yetiştirme yurduna bırakırız diyorlardı izin vermiyordum . Bir anda sanki olan kadın üst katta oturuyor gibi oluyordu adamın eşi yukardan bağırıyordu duymuyor musunuz beni diye konuşmak istiyordu sanki babama diyordum babam konuşmaya gidiyordu adamla tam kapıyı çalıyordu çocuğu benden almasınlar diye uyandım. Ve çok gergin uyandım. Ne anlama geliyor?

 14. Özgür dedi ki:

  Sevgilimle sahilde baya yürüdükten sonra yoldan geciceğimiz yerde Deniz vardı Sevgilim rüyamda boğuluyordu ama ben onu ne kadar yukarı itsem de onun kafası bir çıkıp bir girdi suya ve boğuldu ne anlama gelir

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya maddi rahatlamaya ve borçlardan kurtulmaya yorumlanır.

 15. Seda dedi ki:

  Rüyada otobusten indikten sonra biri tarafından yolumun kesildiğini hatta bu kisinin arkamda durduğunu ve bende de bı canta oldugunu o canta neyin nesi bılmıyorum benim esyalarım onda ne arıyor ben niye esyalarımı ondan bosaltıyorum neden o cantayı geri vermem gerek bunu hıc anlayamıyorum. Sonra bu kisi benden para istiyor para yok diyorum bı ısım veriyor ve ona gondermıssın ya diyor yok gondermedım dıyorum benı yatırıyo ve elleriyle bogazımı sıkıyo yanımda da iki erkek var hıc yardım etmiyorlar oyle bakıyolar sonra arabayla gecenler oluyor dursun diye ıcımden yalvarıyorum biraz gectık ten sonra duruyorlar ve kurtuluyorum o iki kısye cantayı otobus gerı alıcagı ıcın duraga bırakmasını soyluyorum ve arabaya biniyoruz cok aglıyorum. Polise gıdıyoruz hemen dıyorum uyanıyorum orda zaten. Yorumlar mısınız rica etsem

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya uzakta yaşayan birini ziyaret etmek ve kırgınlığın bitmesine yorumlanır.

 16. Gonca dedi ki:

  Rüyamda havuzda boğulurken gördüm büyük berrak bi havuzdu. Ne anlama gelir?

  1. admin dedi ki:

   Elinize bol para geçmesine yorumlanır.

 17. Zeynep dedi ki:

  Rüyamda tahta bir gemiye arkadaşımla birlikte binmiş iz, Aslı Enver geminin ucunda deniz suyuyla oynuyor hüzünlü görünüyor,bizde geminin ucuna geliyoruz denizle gemi aynı hizada,ben büyük bir dalganın bize doğru geldiğini görüyorum,korkup bağırıyorum,arkadaşımla arka tarafa kaçıyoruz,ben geminin tahtalarına sırtımı dayiyorum,Aslı Enver denizde kayboluyor,ben yüzme bilmediğim için korkuyorum, arkadaşım sakın ol korkma diyor,dalga geminin içine giriyor,biz bogazimiza kadar su içinde kalıyoruz,sonra Aslı Enver kocası Özcan Deniz olmuş oluyor,siyah takım elbise giymiş,beyaz gömlek,eşinin öldüğünü ben söylüyorum,ikimiz birbirimize sarılıp ağlıyoruz

  1. admin dedi ki:

   Mesleki hayatta yeniliğe ve başka bir yere yerleşmeye yorumlanır.

 18. kamyoncu ibo dedi ki:

  dizlerimin ustune çökmuştum ip gibi biri arkadan boğuyordu kıpırdıyamıordum nefesım bıtmek uzereydı uyandım boğanı görmedım öldüğümü his eder gibiydim çaresiz

  1. admin dedi ki:

   Hayal kırıklığı yaşatacak biri olabilir.

 19. Ela şahin dedi ki:

  Mrb rüyamda 5uaşındaki kızıma ve bana saldırıyorlardı iki kişi olarak gördüm ve biri kızımın boynuna ip doluyorsu sonn anda yetişip kurtariyordum hala etkisindeyim ne anlama geliyor

  1. admin dedi ki:

   Maddi kayıplara sebep olan kişilerden hakkınız geç de olsa almaya yorumlanır.

 20. samet dedi ki:

  rüyamda en yakın arkadaşım ile havuza atladık daha sonra benı boğmaya çalışıyordu ama her defasında suyun üstüne çıkıyordum daha sonra ben ona aynısıyaptım 1 kere baska bırı benı bogmaya calıştı yorumlarsan sana zahmet

  1. admin dedi ki:

   Çevrenizdeki insanlardan daha başarılı olmaya yorumlanır.

 21. Feyza dedi ki:

  Rüyamda gece dalgalı bir denize bakarken deniz kenarındaki insanlar birinin boğulduğunu haber veriyorlar bağırıyorlardı. Ama deniz dalgaları çok büyüktü. Bende koşarak yardıma çağırdım

  1. admin dedi ki:

   Emeklerin karşılığı alıp bol kazanca yorumlanır.

 22. Fatma dedi ki:

  Rüyamda yattığım yatakta annem olan başka bir kadın gördüm oda bni bogmaya çalisti boğazımı sıktı bende bağırmaya çalıştım ama bağıramadım

  1. admin dedi ki:

   Birinden duyulan sözlere kırılabilirsiniz.

 23. Hasan Güneş dedi ki:

  Rüyamda denizde iken yüzme bilmiyordum ve git gide daha uzak ve derine doğru uzaklaşıyordum. Bağıramıyordum. Bir anda uyandım. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Elinize yüklü miktar para geçebilir.

DMCA.com Protection Status