Rüyada Borç Ödemek

Rüyada borç ödediğini görmek, başkalarına iyilik yapmak ve hayır işlemek olarak yorumlanır. Mesela aile içerisinde parasal sorunları olan ya da borcu olan birinin borcundan kurtulmasında maddi destek vererek o kişinin zor günleri atlatmasında iyilik yapabilirsiniz. Ailenize yaptığınız yardımlar ile birlikte onların hayır duasını alırsınız. Ya da kendi ödemeleriniz için de kimseyi mağdur etmeden borçlarınızı kapatmanız mümkün olabilir. Rüyada borcunu ödemek, aynı zamanda hiç kimseye haksızlık yapmamak ve eşit olmak, herkese hakkı olanı vermek anlamına da gelir.

Rüyada başkasının borcunu ödemek, başka insanların güvenlerini kolayca kazanmak ve fakir olan kişilere de yardımda bulunmak anlamına gelir. Başkalarının kötü günlerinde yanında olarak dost biriktirirsiniz. İnsanların size güvenerek sırlarını açabilirler ve yardım istemekten çekinmezler.

Rüyada Borç Ödemeye Çalışmak

Birine yardım etmek isteseniz de bu kişinin bir türlü bunu kabul etmemesi anlamına gelir. Bu kişinin zamanında size yaptığı iyiliklerin karşılığını vermek isteseniz de gurur yapabilir. Sizin yerinize başkasından iyilik istemesi de kalbinizi kırabilir.

Rüyada Babamın Borcunu Ödemek

Eğer ailenizden uzak yaşıyorsanız babanız ile ilerleyen günlerde görüşmek ve onunla bir konuda ortak iş yapmak anlamına gelir. Birlikte bazı sorunları çözebilir, birbirinize maddi yönden destek olabilirsiniz. Babanız ile aile içi meseleleri kolay çözebilirsiniz.

Rüyada Borcunu Ödemeyi Unutmak

Bir zamanlar yapılan iyiliklerin karşılığını bulmaması ve kalbinizin kırılmasına yorumlanır. Sizin zamanında destek verdiğiniz kişilerden benzer şeyi bekleseniz de bu gerçekleşmeyebilir. Kim kötü gün dostu ortaya çıkar.

Rüyada Borcunu Ödeyememek

Ekonomik yönden engeller ile karşılaşmak ve mahcup olmak anlamına gelir. Sizden borç isteyen ya da başka bir yardım talebi olan birine her ne kadar yardım etmek isteseniz de gücünüz buna yetmeyebilir.

Rüyada Borç Ödemek Diyanet

İslami rüya tabirlerine göre, sevdiklerinizi ziyaret ederek onlarla parasal konularda dayanışma içerisinde olmaya, karşılık beklemeden yardım etmeye yorumlanır. Çok sevdiğiniz insanlara yapacağınız iyilikler ile birlikte manevi yönden kendinizi mutlu ve huzurlu hissedebilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Yunus. T dedi ki:

  Rüyada mahalle bakkalın gidiyorum bakkal borçum olduğunu söyledi ben borç yapmadığımı söylüyorum bakkal 2500 TL borcum olduğunu söylüyor ben bukadar alışveriş yapmam diyince bakkal veresiye defterini actı tekrardan hesaplatırdım mahcup durumda 1000tl olduğunu Söyledi beni rüyamda kazıkladığını düşündüm 1000 TL yi k. Kartı ile kapadım birdaha alış veriş yapmıçağı söyledim bakkala

 2. Sarıyerli dedi ki:

  Merhaba ben rüyada mahalle bakkalın borç yapmışım bu borçtan benim haberim yok şaşırıyorum itiraz ediyorum bakkala borcum 2500 liraymış bende bukadar olması imkansız diyince tekrardan hesaplatıyorum borcum 1000tl oluyor mahalle bakkalı beni kazıklamaya calışıyordu bende borcumu k. Kartı ile ödedim birdaha bu bakkala uğramıcam dedim cıktım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya maddi olarak elinizin rahatlamasına yorumlanır.

 3. halil dedi ki:

  ruyamda annem babam benım borclarımı odemek ıcın adeta yarısıyor ama annem oduyor gercektede olan bı borcumu sonrasında gene bıseyler oluyor babamda oduyor sanırım kucuk bı borcumu bendede bı kart var orda buleke olan paramı cekmeye calısıyorum gorevlı ızın vermıyor tartısıyoruz kartımı gerı alıp cekıyorum ama kucuk bır kısım cekıyorum sonrasında olanları hatırlayamıyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya maddi sıkıntı ve borçlarınız varsa bitmesine, daha iyi iş imkanları elde etmeye yorumlanır.

 4. Cavit dedi ki:

  Rüyamda 15-20 tl para borçlu olduğum, ama çoktan unuttuğum biri kapımı dövüyor. İhtiyacı için bana bir şeyler satıp karşılığında para almak istiyor, fakat benim ona para borçlu olduğumu bilmiyor. Ben onu hatırlayıp parasını ve fazlasını veriyorum. Sonra bir miktar daha verip, para üstü alıyorum ki, gururu ezilmesin. Bu ne anlama gelir?

  1. admin dedi ki:

   Maddi durumun daha iyi olmasına ve borç varsa bitmesine yorumlanır.

 5. Sakine dedi ki:

  Rüyamda tüm borçlar kapatıyorum ama bir biktar kalıyor ama çok seviniyorum

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir gelir kapısı aralamaya yorumlanır.

 6. Resat dedi ki:

  Rüyam borcum mum ödenecek miktar kadarını muhasebeci yatirmayip kalan odemerin tamamını toplu olarak bakaya ödeyip borcu hepsini kapatmış

  1. admin dedi ki:

   Yakında maddi yönden büyük bir rahatlama olur.

 7. Ahmet dedi ki:

  Merhaba rüyamda araba almışım ve kredisi ni odemeye çalışırken daha 2. Taksidini odemeye calisirken sinirlenip kiziyordum vede agliyordum sanirim sinirimen. bu fiyata araba mi olur ben nasi odicem bu borcu diye. 68.000 lira bi borcum vardi ruyamda ondan sonra uyandim

  1. admin dedi ki:

   Maddi imkanlarınız artabilir ve önünüze iyi bir imkan çıkabilir.

 8. Fehmi dedi ki:

  Rüyamda eşimin tanıdık eczaneden borç aldığı ilacın parası eczacı arkadaşa 50 TL verirken gördüm. Hayır olsun ne manadadır acaba saygılar?

  1. admin dedi ki:

   Maddi yönden elinizin rahat edeceğine yorumlanır.

 9. Sümeyye dedi ki:

  Rüyamda bir kurum tarafından insanların bir isteğini gerçekleştiriyorlardı. Ama kuyruk çok uzundu. Ben sıraya girdim ve birden önüm açıldı sıra bana geldi. Bende görevli kadına babamın borçlarını ödemek istiyorum dedim. Bir sürü kağıt verdi doldurmam için ama ben bir türlü düzgün yazamadım. Tc mi falan unuttum. Sonra neyse yazdım tc mi, diğer kağıtları da doldururken uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Bir yerden beklediğiniz haber varsa yakında ulaşması ve mutlu olmaya yorumlanır.

 10. Yönel akkaya dedi ki:

  Rüyamda kazandığım paranın listesi var 10’ar milyar olarak 400 milyar para alacağım olmuş. Yani bir şeyler satmışım. Diyorum ki oh oh 400 milyarla borcumun hepsini kapatırım. Gerçek hayatta benim borcum yok ama eşimin kredi vergi vs borcu var. 300 milyara yakın. Ayrıca ilk defa kredi çekmek zorunda kaldım. Eşim için 20 milyar ve bundan çok rahatsızım gerçek hayatta. Krediyi çekerken eşim fason olarak is yaptığı firmadan para yatar yatmaz yani bir kaç güne kadar krediyi direk kapatıcaz diye çektirmişti ama kapatamadık, 3.taksit şu an ödenecek.

  1. admin dedi ki:

   Maddi yönden bir yerden beklediğiniz para varsa elinize geçebilir.

DMCA.com Protection Status