Rüyada Denizin İkiye Ayrıldığını Görmek

Rüyada denizin ortadan ikiye ayrılması, büyük isteklerin kabul olmasına, hayatınızda önemli bir dönüm noktası yaşamaya yorumlanır. Çok önemli bir dileğiniz kabul olabilir ve hayatınızda pek çok şey birden değişebilir. Mesela iş hayatında radikal bir değişim olabilir. Ya da başka bir yerde yaşamaya başlayabilirsiniz. Eğer bekarsanız, evleneceğiniz kişi size çok güzel olanaklar sağlayabilir. Rüyada denizin 2’ye ayrılması, mal mülk edinerek yatırımların çoğalması, kazancınızda ciddi bir artış sağlamak anlamına gelir. Zenginliğin kapıları aralanabilir. Maddi yönden çekilen sıkıntılar son bulur ve refah içerisinde bir hayata erişilir.

Rüyada denizin ikiye bölünmesi, yeni bir başlangıç yapmak, yeniliklere açık olmak ve peşinden koştuğunuz hayallerin gerçek olmasına da yorumlanır. Çok sevilen ve sayılan biri haline gelebilirsiniz. Geçmişte yapılan hatalar telafi olur ve her şey tam da gönlünüze göre olur. Size sıkıntı çıkarmaya çalışan insanlar bu emellerine erişemezler.

Rüyada denizin ikiye yarıldığını görmek, hiç ummadığınız bir zamanda kazanacağınız para çok işinize yarayabilir. Bir anda engeller ortadan kalkar ve kendi isteklerinizi gerçekleştirebileceğiniz imkanlara sahip olabilirsiniz. Borcu olanlar hiç zorluk çekmeden ödemelerini gerçekleştirirler. Maddi olarak endişeler son bulur. Belki yeni bir kazanç kapısı da aralanabilir.

Rüyada İkiye Ayrılmış Deniz Görmek

Bu rüya hayatınızı paylaşacağınız doğru insanı bulacağınıza, o kişinin yakında karşınıza çıkacağına ve size kader ortağı olacağına yorumlanır. Bir anda kısmetleriniz çoğalabilir ve dileklerinizin gerçek olması sizi mutlu edebilir.

Rüyada Nehrin İkiye Ayrılması

Ufak tefek sorunların geride kalmasına, hatalardan kaçınmaya ve doğru seçimler yapmaya yorumlanır. Artık hayattan daha fazla keyif almaya başlayabilirsiniz. Elinize geçen fırsatları iyi bir şekilde değerlendirdiğiniz takdirde, her şey daha güzelleşebilir.

Rüyada Denizin İkiye Ayrılması Diyanet

İslami ve dini rüya tabirlerine göre denizin ikiye ayrıldığını görmek, çabaların sonuç alması, radikal değişimlerin yaşanması ve hayatınızı konfor içerisinde yaşamak, mal mülk edinmeye yorumlanır. Bundan sonra size kader ortağı olan biri ile hayata daha sıkı bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

 1. Ak dedi ki:

  Rüyamda deniz kenarında bir otel gibi yerdeyiz yanımda 23 senelik iş arkadaşım var elimizde plastik benzeri kapbar var deniz kenarında hamiş veya benzeri balıklar sığ sudan kaplara dolduruyoruz arkadışımla o iki kere balıkları doldurdu ben bir sefer ikincide gittiğimde tam sahil deniz ikiye ayrıldı denizin suyu çekildi..Yorumlarsanız sevinirim

 2. Zuleyha dedi ki:

  Rüyamda tüm insanlığın bende dahil boğulduğunu gördüm ama ben deniz altında nefes alabiliyordum denizin dibine kadar batiyordum sonra deniz çatlamaya ortadan ikiye ayrılmaya başlıyordu sonra sadece ben su yüzeyine çıkıyordum hicbisey olmamış gibi

 3. Aynur sarıgül dedi ki:

  Ruyamda atatürk zamanından kalma iki erkek kardes goruyorum beraber savasta bile savastiklarini daha sonra birbirlerine küstüklerini goruyorum . Deniz kenarinda ataturk un yaptigi bir bankanın onunden vapurlara biniyoruz . Ben bir erkek kardesle ayni vapura biniyorum diger kardeste farkli vapura biniyor .Bir dış ses onlarin hayatini anlatiyor ruyamda daha sonra deniz ortadan ikiye ayriliyor ve diger kardes denizin obur tarafinda batiyor gibi bizde devam ediyoruz . Ben normal hayatimda yuzme bilmem ve riyamda da oyle oldugunu goruyorum . Dua ediyorun insallah geri donup onu almayiz cunki ben yuzemem diye . Ve sonra bizim tarafimizdaki denizde de tuhaf ve tehlikeli kare gibi cukurlar olusuyor zar zor nefes aliyorum korkudan ve sonra uyanmaya calisiyorum . Nolir bu ruya etkisinden cikamiyorum anlamini yorumlarmisiniz ?

 4. Emine dedi ki:

  Rüyamda tertemiz deniz. akşam üstü koyu mavi capcanlı bir gökyüzü. Ailemde yanımda. Aileme bu deniz Hz. Musa’nın ikiye ayırdığı deniz diye anlatırken deniz birden ortadan ayrılıyor. Tertemiz kumdan yol çıkıyor ve ben o yoldan yürümeye başlıyorum.

 5. Esma dedi ki:

  Meraba rüyamda babaannemle denizin yanında indiğimi gördüm. Ve denizin seviyesi git gide kalkıyordu. Hemen kaçdık.

 6. Güneş ışığı dedi ki:

  Merhaba ben ruyada denizin ikiye ayrilip bir kız bir erkeğin el ele denize girdiğini gordum ve arkalarında bir köpek vardı sonra deniz taştı ve su bastı bende sudan koşarken gemi gordum nuhun gesini yapmışlar ve bende bunu söylüyorum sonra parmagima altın yuzuk takuyorum kalbimdeki adamın yüzüğü sağ elimdem sol elime takiyorum sonra meyve ler gordum domates gordum yorumlar misiniz lütfen

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya dileklerin gerçeğe dönmesine, zorlukları başarmaya yorumlanır.

 7. Mert tayfun Avci dedi ki:

  Rüyamda bir anda deniz taşıyor ve deniz ortadan ikiye yarılıyordu ortasında Hz.mesih as duruyordu ben artık hüngür hüngür ağlıyordum. Çünkü tövbe kapılarının kapatıldığını düşünüyordum. O anda hz mesih as toplanmalı bir caminin içinde ben hüngür hüngür ağlıyordum bunun sebebi nedir ?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin daha çok olmasına yorumlanır

 8. Şengül dedi ki:

  Rüyamda benle mücadeleye giren bir sürü iş arkadaşım var hepsini yeniyorum sonra gene benle mücadele etmeye devam ediyorlar sonra deniz ikiye ayrılmış onlar denizin altında kalacak gibi oluyor dalgalar yükseliyor bende ikiye ayrılmış denizin tam ortasında onlar boğulmasın diye dua ediyorum sürekli

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya çalışma hayatında yeni fırsatların çıkmasına yorumlanır.

 9. Şebnem dedi ki:

  Rüyamda deniz ikiye ayrılmış ortasından yürüyordum insanlar denizde yuzuyordu

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayallere kavuşmak ve zoru başarmaya yorumlanır.

 10. Hilal dedi ki:

  Rüyamda fok balıkları olan bi denizde yüzüyorum sonra deniz iki ye ayrıldı bi tarafında dev dalgalar oluştu ben ve bütün ailem o dalgalardan kaçıyorduk tam durdu sanıyorum tekrar başladı ama kurtuluyodum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin artmasına, mesleğinizde ilerlemeye yorumlanır.

 11. Merve dedi ki:

  Ruyamda çok akıntılı denizde yüzüyorum baya derinlere götürüyor beni annemde benim yanıma geliyor dalgalar çıkınca iplere tutunarak akıntıdan kurtuluyorum yoksa çok hızlı ileriye sürüklüyor sonra annemle iplerde dururken bi anda ayağımızın altı kum oluyor geldiğimiz tarafa bakıyorum deniz hâlen var ileri de de var sadece ortası açılmış denizin ve tertemiz kum. Sonra dalgalarla tekrar su dolmaya başlıyor ve deniz haline dönüyor. Bu rüyam ne anlama geliyor tam açıklama bulamadım eğer yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya büyük bir sıkıntıdan koşuşturmadan kurtulmak, yeni başlangıçlara yorumlanır.

 12. Merve nur dedi ki:

  Rüyamda arabayla yolda gidiyorduk deniz çıktı karşımıza ve deniz ikiye ayrıldı. İçinden geçtik. Ben içimden artık kavuşacağım diyordum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya gelirin artmasına, seyahate çıkmaya yorumlanır.

 13. Huseyin dedi ki:

  Rüyamda denizin ortasında bir yol var ordan karşıya geçmek için koşuyorum sonra bir bakıyorum yol kaybolmuş denizin üstünde batmadan koşuyorum ve karşıya sapa sağlam geçip yoluma devam ediyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu ruya yeni bir is firsatina, hayirli kismete yorumlanir.

 14. zuhal dedi ki:

  Merhaba rüyamda bir deniz kıyısında oturup manzara resmi çekiyordum 3 4 tane nornal resim çektim sonra denizin ortasından bir çizgi çıktı ve son kareme yansıdı ardından birden bire ikiye ayrıldı ve derin bir boşlık oluştu eğilip içene baksam görcektim rüyada olduğumu anlayıp görmek istemiyorum diyerek kendimi uyandırdım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kariyerinizde hızla yükselmek, çabaların karşılığını yakında almaya yorumlanır.

 15. Kadir dedi ki:

  Annem benim denize top attığımı ve denizin ikiye ayrıldığını eve babamın geldiğini görmus

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya deniz aşırı bir yere seyahat etmeye yorumlanır.

 16. Yeşim dedi ki:

  Merhaba rüyamda denizin ikiye ayrıldığını gördüm ancak aynı zamanda denizin lav ateşiydi o şekilde deniz ikiye ayrılmıştı ben ayrılan yerden koşuyordum bi çıkışş arıyordum ve önümde bir köpek gördüm köpek bana sanki benim peşinden gel kurtuluş yolunu biliyorum der gibi baktı ve bir delikten içeri girdi köpeğim peşinden gittim yerde bi delik ama delik küçük burdan nasıl içeri giricem düşünürken deniz yavaş yavaş kapanöaya basladı ve o telaşla deliktwn içeri girdim çıktığımda bir denizdeydim ama kıyı bi yerdi türkiye de olan kıyılar değildi yüzerek çıktım sanki bir yarışma vardı o atesten kurtulamlae çıkabiliyordu cevremde iki üç tane daha insan gördüm ve aynı rüyayı bu gece yine gördüm bu sefer çıktığım kıyı öle güzel bi yerdi ki sanki gökyüzü yerde gibiydi ayaklarımın altında yıldızlar vardı sanki hafif deniz kıyıya vuruyordu dalgaları ve her yerde parıltılar oluyordu böle bi rüya ilk kez gördüm yorumlar mısınuz lütfen iyi günler saygılar

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya zor bir başarının geleceğine ve kendi emeklerinizin karşılığını göreceğinize yorumlanır.

 17. Özlem dedi ki:

  Rüyamda gökyüzünden bi kapı açıldı ve bir melek elinde kurani kerim kitabıyla geldi bana kitabı verdi

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya dileklerin kabulüne yorumlanır.

 18. Zehra dedi ki:

  Rüyamda fırtına cıktı denız ikıye ayrıldı ikı tarafa tepeck olustu denız bu ikı tepenın arasında kaldı. İki çocuğum uyuyorladı onları kurtarmaya giderken tekrar bır fırtına cıktı o kadar kuvvetlidiydı ki kaldıgımız bına ykılmaya basladı. Hic bırımıze Bı sey olmadı. O arada buyuk oglum okulda imiş okula hıc bısey olmamıs. Cok korktuğum Bı ruyaydı.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya zoru başarmak ve güzel fırsatlar yakalamaya yorumlanır.

  2. Nilufer dedi ki:

   Ruyamda deniz kenarindayim ama denizin ici dupduru butun deniz canlilarini goruyorum o anda Allaha dua ediyorum ve deniz yukselip kabariyor ayni ekran gibi oluyor ve neşeli yunuslari goruyorum dans gosteri yapiyorlar o an icim den Rabbim bize mesaj yolladi diye geciyor ne demek bu ruya acaba??? sevgi ve saygilar🙏

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya büyük bir zorluğu aşmaya ve kariyerinizde de önemli bir adım atmaya yorumlanır.

 19. Esra dedi ki:

  Hz. Musanın denizi ikiye yardığını ve ordan geçtiğimizi gördüm sonrasında deniz tekrar birleşti.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bir dileğin gerçekleşmesine yorumlanır.

 20. İsmail dedi ki:

  Rüyada bir nehir gördüm su çok tu karşıya gecemiyordun nehir ikiye ayrıldı ben geçtim ve birleşti bu daha

  1. admin dedi ki:

   Elinize daha çok para geçmesine yorumlanır.

  2. Yüksel kutlu dedi ki:

   Merhaba rüyamda önce depremin olduğunu fark ettim iki ablamla beraber dışarıdaydık sonra birden denize baktım ve ortadan yarıldı heryer binalar suyla doldu taştı ama ben suyla hiç temas etmedim sadece telefonumu suyun içinden çıkardım telefonumda su dolmuştu ondan sonra bina yüksekliğinde deniz etrafımı sardı ama bana hiç şu değmiyordu damlası bile gelmiyordu etrafıma bakarken rüyam bitti

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya korkuların geride kalmasına ve alınan yeni kararların ardından pişman olmamaya, başvurunuz varsa kabulüne yorumlanır.

 21. İmran dedi ki:

  5 yaşındaki oğlum görmüş bu rüyayı. Denizin ikiye ayrıldığını , benim bir tarafta abisinin de bir tarafta olduğunu ve babasıyla birlikte bize ip atarak kumsala doğru çektiklerini ve kurtardıklarını görmüş.

  1. admin dedi ki:

   Büyük sıkıntılar aşılır, evinizde hayırlı olaylar olur.

   1. Özlem dedi ki:

    Rüyamda deniz ikiye ayrıldı ve içinden peygamber çıktı

 22. Emine evmez dedi ki:

  Ruyamda oglumla ucsuz bucaksiz durgun ve berrak deniz kenarindayiz sonra ben deniz ortara bolunmus gibi oldugunu goruyorum oglumunda elini tutarak denizin durgun berrak sularina bakarak yuruyorum sonra oglum yuzmek için atliyor denize dur bogulacaksin derindir orasi diyorumki oglumun boguldugunu goruyorum ve onu kurtariyorum sonra ayagima degecek kadar deniz yukseliyor ogluma hadi deniz yukselecek ortada kalacagiz kiyiya cikalim diyorum ve hizlica kiyiya cikiyoruz

  1. admin dedi ki:

   Bol kazanca ve aile içi sorunlar varsa çözülmesine, mahkemeniz varsa iyi sonuçlanmasına yorumlanır.

   1. İmran dedi ki:

    Rüyamda kıbrıs taki beşparmak dağlarını görüyorum ve oraya eşimle birlikte dümdüz bir yoldan yukarı doğru çıkıyoruz. Elimizde de alışveriş yaptığımız poşetler varmış .

  2. İmran dedi ki:

   5 yaşındaki oğlum görmüş bu rüyayı. Denizin ikiye ayrıldığını , benim bir tarafta abisinin de bir tarafta olduğunu ve babasıyla birlikte bize ip atarak kumsala doğru çektiklerini ve kurtardıklarını görmüş.

 23. Yasemin dedi ki:

  Tsunami oluyor insanlar gemiler üstümüze geliyor ama su bana hiç dokunmuyor denizin kenarında olmama rağmen kızımın elinden tutmuş bekliyorum Allah be derse o olur diyerek yürümeye başlıyorum kızım allah tektir allah birdir diyo bende la ilahe illallah diyerek duya doğru yürüyorum ve kuraklık oluyo yürüdüğümüz tarafta sağ yarata Deniz ayrılmış biz kuru yerden ilerliyoruz yürürken uyanıyorum nedir bu hocam neye yormalıyım bu rüyayı saygılar

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir isteğin gerçek olması, ekonomik yönden güçlenmek ve kimseye boyun eğmemeye yorumlanır.

 24. İLKER dedi ki:

  Kızıl denizin kenarında kalabalıkla beraber korku içinde bekliyorum deniz ikiye ayrılıp geçmeye başladığımda içimdeki korku yerini huzura bıraktı karşıya geçince arkama bakmadım o kalabalıkla beraber gece gündüz yürüdüm.

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir dileğin kabulüne yorumlanır.

 25. Yuksel dedi ki:

  Ruyamda tufan gibi bisey oluyor deniz kabariyor ve dalga seklinde butun denizle birlesiyor tam bana geldigi sekilde ben bagirirken deniz 2 ye bolunuyor ve ben ucuyorum insanlari kurtariyorum beni bi odada karsiliyorlar fakat herkezin gozleri kedi gibi korkuyorum ve orada ucarak uzaklasiyorum.

  1. admin dedi ki:

   Büyük hayalleriniz için gösterdiğiniz çaba sonuç verir, zorluklar aşılır.

 26. Bahar dedi ki:

  Dünyanın üzerinde gibiydim ve hint okyanusun çatladığını gördüm tam ikiye bölünmedi çatladı ve çatlayan yere su girdi bizde hep beraber o çatlağı onarıyor gibi uğraşıyorduk tuğla dikioduk ki o catlakligi önlesin.

  1. admin dedi ki:

   Zor bir hedefe ulaşmak ve yeni bir başlangıca yorumlanır.

 27. Poyraz dedi ki:

  Rüyamda denize girdim, deniz çok sığ ve sakindi. Korkuyorum denize girmeye eşim dua okuyor öyle giriyorum. Hiç bir şey olmadan çıkıyorum kumda yürümeye başlıyoruz. Arkamı dönüyorum deniz kabarmış iri iri dalgalar oluşmuş. 2 dakikada nasıl oluyor bu diyorum. Biraz daha ilerliyoruz bir köprünün altından geçiyoruz ilerde deniz bölünmüş biz arasındaki kumdayız ve biri yanımıza geliyor bu deniz birleşebilir çok hırçın köprüye çıkın diyor. Bizi yukarı çıkarıyor eşimle kucağımızda birden bir bebek beliriyor. Köprüden bebekle birlikte çıkıyoruz. Acaba anlamı nedir yorumlar mısınız?

  1. admin dedi ki:

   Parasal anlamda rahat etmek ve güzel bir yere seyahat etmek anlamına gelir.

 28. Zeynep dedi ki:

  Rüyamda büyük masmavi denizde korkmadan yüzdüğünü görüyordum. Bir kaç kişi daha vardı denizde, sonrada denizden çıkıyorduk. Hemen denizin kenarında apartman vardı. Birden bire deniz ile apartman arasına duvar geliyordu denizin 20 metre kadarı apartmanın bahçe katında kalıyordu. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim iyi geceler.

  1. admin dedi ki:

   Hayal edilen bir şeye kavuşmaya, maddi yönden de rahatlamaya yorumlanır.

 29. Yagmur dedi ki:

  Rüyamda kucağımda kedi ile bir metrodan iniyordum. Daha sonra en yakın arkadaşımı yolda paten sürerken görüp onu takip ediyordum. Daha sonra onu büyük ve deniz fenerini andıran bir binada kaybediyordum. Ardından büyük bir deprem oluyordu. Tüm binada alarm işaretleri yanıyordu. Dışarı baktığımda karşısı tamamen baraj gibi bir yerdi ve oradaki sular dev gibi dalgalarla ortasında boşluk olacak şekilde yarılmıştı. Saçının yarısını daha yeni pembeye boyamış bir kız çıkıyordu ve sen yeşimin (en yakın arkadaşım) arkadaşı mısın? diye soruyordu. Evet diyordum, o da bana gitsen iyi olur depremler çoğalabilir, aileni bul falan diyordu. Ben evime nereden gideceğimi bilmiyorum. Lütfen yardım et diye yalvarıyordum. O da tamam deyip geliyordu. Dışarı çıktığımda barajın içinde gördüğüm su dev dalgalarla yine sarsılıyordu ve birkaç kişi suya girmiş bizi sarsamazsın diye bağırıyordu. Koşarak kızı takip ettim ve o sırada bir daha deprem oldu. Yere düştüm ve tam o anda hava karardı. Annemle babam da karşımdaydı ve yaz tatiline gider gibi giyinmiş bir şekilde pamuk şeker yiyorlardı. Ben telaşla gidip onlara sarıldım. Eve götürdüler beni ama hiçbir soruma cevap vermediler. Tam eve geldik derken bir baktım annemler başka bir eve giriyor. Küçük bir apartmana girdik ve babam bana odaları gezdirdi. Odalardaki tavanlardan yukarıdaki katlar görülebilecek şekilde değil açılmış gibiydi. Annem de bak tam şemsiye şeklinde diyerek kapalı şemsiyeyi deliğe soktu. Ardından telefonum çalınca uyandım ama baya değişik bir rüya olduğu için direkt buraya yazdım. Anlamını bayaaaa çok merak ediyorum. Teşekkürler ❤

  1. admin dedi ki:

   Uzun süredir görmediğiniz insanlar ile bir araya gelebilir, yeni plan ve projelerinize sevdiklerinizi de dahil edebilirsiniz.

 30. Emre dedi ki:

  Rüyamda bir metal ile ağaç karışımı bir sal ile kısa mesafeli bir denizin karşı tarafına geçtim. Sonra orada tanıdık birini gördüm. Bir bayan ve yanında benim kızım. Yani kızımı almaya gitmişim diye düşündüm. Geri dönmek için sahile döndüğümde. Bir anne ile oğlunun benim bu karşı koya gelmemi sağlayan o salı kırıp parçaladığını gördüm ve sonrası hala daha tüylerim ürperiyor. Kucağımda kızımla ben adım attıkça deniz bana yürüyebileceğim mesafede yol açtı. Ben karaya çıktım ve bir anda deniz kapandı. Sizce bu rüya ne anlama gelir? Yardımcı olursanız memnun olurum. Saygılarımla hayırlı günler.

  1. admin dedi ki:

   Bolluk ve berekete mesleki hayatta şansın açık olmasına yorumlanır.

   1. Ebru dedi ki:

    Merhabalar rüyamda gökyüzünden aşaga dogru bakıyorım ve deniz ortadan ayrılmış yol olmuştu önüm aydınlık bi şekildeydi ben denizin ortasındaydım yol üzerinde öyle durmuştum anlamı nedir teşekkürler

DMCA.com Protection Status