Rüyada Düştüğünü Görmek

Rüyada düşmek, üzerinizdeki baskıdan kurtulmak anlamına gelir. Size karşı baskı uygulamaya çalışan kişiler buna pişman olurlar ya da bir şekilde kendi seçimlerinizi yapabilirsiniz. Kendi özgürlüğünüze kavuşabilirsiniz. Eğer çalıştığınız ortamda size karşı bir baskı uygulandığını ya da size karşı rakip olan kişilerin psikolojik baskı yaptığını düşünüyorsanız, yakında bu durumdan kurtulabilirsiniz. Rüyada kendini düşerken görmek, aynı zamanda önümüzdeki bir engeli aşmak anlamına gelir. Nasıl olacak, nasıl yapacağım dediğiniz bir işte başarılı olabilirsiniz. Aynı zamanda fazla engellerin üstesinden çok kolay bir şekilde gelmeniz de olasıdır.

Rüyada birinin düştüğünü görmek, birinin size çok büyük bir yardımda bulunması ve size akıl vermesi anlamına gelir. Bu kişi sayesinde bazı şeylerin farkına varabilirsiniz. Yaptığınız hataları anlamanızda da oldukça etkili olabilir. Rüyada başkasının düşmesi, aynı zamanda biriyle ortak iş yapmak anlamına da gelir. Plan ve projelerinizde başkasından yardım alabilirsiniz ve ortak bir şekilde hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Rüyada birisini düşerken kurtarmak, birine dert ortağı olmak ve manevi destekte bulunmaya yorumlanır.

Rüyada Düşmekten Korkmak

Endişelerinizden kurtulmak anlamına gelir. İçinizde sıkıntı olan bir şey için çözüm bulabilirsiniz. Eğer maddi yönden sıkıntı içerisindesiniz, yakında gelirinizde artış olması olasıdır. Beklediğiniz bir haber gelebilir. Bu haber sizin gönlünüzün rahat etmesine yardımcı olur.

Rüyada Düşmekten Kurtulmak

Sevdiğiniz insanlara faydanız dokunmasına, başkalarına iyilik yapmaya yorumlanır. Zor durumda olan bir yakınınıza yardım edebilirsiniz. Rüyada düşmek üzereyken kurtulmak, aynı zamanda borcu ya da derdi olan bir insana yardımcı olmak anlamına da gelir. Bu kişi ailenizden biri de olabilir.

Rüyada Düşmek Kalkmak

Sizi küçümseyen ve küçük gören insanlara karşı aslında ne kadar da başarılı bir insan olduğunuzu gösterebilirsiniz. Sizden kimsenin beklemediği başarılar sergilemeniz olasıdır. Rüyada düşmek ve birinin kaldırması, birinden gelecek yardım ile birlikte kafa karışıklığından uzaklaşmak ve daha net kararlar almak anlamına gelir. Eğer arada kaldığınız bir durum varsa sonunda net bir sonuca ulaşabilirsiniz. Rüyada bir yerden düşmekten kurtulmak, kafa karışıklığının son bulmasına yorumlanır. Artık kendi mutluluğunuz için seçimler yapabilirsiniz.

Rüyada Yüksekten Düşmek

Hayallerin gerçek olması anlamına gelir. Çok hayal ettiğiniz ancak olması imkansız sandığınız bir hayalin gerçek olacağını anlayacaksınız. Yakın zamanda alacağınız haberler de sizin umutlarınızı arttırabilir. Rüyada yüksekten düşüp kurtulmak, aldığınız risklere değeceğine yorumlanır. Geleceğe dair alınan risklerden pişman olmazsınız. Rüyada yüksekten düşüp ölmek, emek verdiğiniz işlerin boşa gitmesine yorumlanır. Emeklerinizin boşa gitmesi sizi üzebilir. Rüyada yüksek bir yerden düşmek, önünüze çıkan tüm sorunları geride bırakmaya yorumlanır. Emeklerin hiç biri boşa gitmez.

Rüyada Yürürken Düşmek

Elinize geçen paranın artmasına ve maddi sıkıntıdan kurtulmaya yorumlanır. Bekar olan biri zengin biriyle evlenerek rahat bir hayat sürebilir. Evli olan kişiler de eşlerinin kazancının artması ile ya da kendi kazançlarında ki artışla birlikte geçim sıkıntısı çekmezler.

Rüyada Ayağı Kayıp Düşmek

Kısmetlerin açılması ve şansınızın yaver gitmesine yorumlanır. Bir anda açılan şansınız ile birlikte tanışacağınız insanlar ve gelen haberler sizi mutlu edecektir. Belki de başarılı bir insan size bir konuda yardımcı olabilir. Size kol kanat gerip öncü olabilir. Alacağınız yardım ve destek ile de birlikte çok güzel imkanlar elde edebilirsiniz. Yakın zamanda sürpriz şeyler olması mümkündür. Rüyada ayağının kayması, birinin görüşünü almak ve ikilemden kurtulmaya yorumlanır. Doğru seçimler yapılır.

Rüyada Sırt Üstü Düşmek

Rakiplerinize karşı başarı elde etmek ve onları geride bırakmak anlamına gelir. Size karşı rakip olan kişiler önünüze geçemezler. İş ve çalışma ortamında başkalarından daha başarılı olabilirsiniz. Yine eğitim hayatı devam eden kişiler de olduklarından daha güzel sonuçlar alırlar.

Ayrıca Bakınız: Rüyada Ayaklarının Üstüne Düşmek

Rüyada Yüzüstü Düşmek

Dini görevlerini yerine getirmek ve manevi yanından güçlenmek anlamına gelir. Yaptığınız iyilikler ve ettiğiniz dualar karşılığını bulur. Hayırlı işler yapabilirsiniz ve başkalarına iyilik yapmak sizi mutlu edebilir. Açıkçası yaptığınız iyilikler sonrasında yüzünüz gülecek.

Rüyada Balkondan Düşmek

Elinizden bir miktar para çıkması anlamına gelir. Maddi yönden zarara uğrayabilirsiniz. Borçlarınız varsa daha da artabilir ya da hiç borcunuz yoksa bir anda borçlu almanız olasıdır. Hesapta olmayan masraflar yüzünden ekonomik yönden zorluk çekilebilir. Rüyada balkondan çocuğun düşmesi, evinizdeki problemlerin geride kalmasına ve rahata erişmeye yorumlanır. Rüyada birini balkondan aşağı atmak, kızgın olduğunuz biri ile aradaki problemleri konuşup yüzleşmeye yorumlanır.

Rüyada Çatıdan Düşmek

Yeni bir eve taşınmak ya da ev almak anlamına gelir. Yaşadığınız yeri değiştirebilirsiniz. Eğer uzun süredir iş değişikliği yapmak istiyorsanız da yakında yeni bir iş fırsatı önünüze çıkabilir. Kısa vadede yapacağınız yatırımlar ileride sizi mutlu edebilir.

Ayrıca Bakınız: Rüyada Asansörle Aşağı Düşmek

Rüyada Duvardan Düşmek

Hedeflerine ulaşmak ve sonrasında başkalarından tebrik almak anlamına gelir. Eğer bir süredir emek harcadığınız bir şey varsa sonunda sonuca ulaşacaksınız ve başkaları sizi övebilir. Bu başka insanların takdirini kazanacak. Başarılarını söz konusu olabilir.

Rüyada Suya Düşmek

İç sıkıntılardan kurtulmak anlamına gelir. Mesela evliyseniz ve eşinize güvenmiyorsanız, bundan sonra ona daha çok güvenebilirsiniz. Özel hayatınızda sizi daraltan ve sürekli endişelendiren her ne varsa sonunda güveniniz artar. Rahat bir nefes alırsınız. Aslında bazı şeyleri boşuna kuruntu yaptığımızı anlayacaksınız. Rüyada donmuş göle düşmek, yakınlarınızın manevi desteğini görmek ve hatalardan kaçınmaya yorumlanır.

Rüyada Attan Düşmek

Büyük bir kısmet kaçırmak anlamına gelir. Belki geçmiş günlerde ya da gelecek zamanda karşınıza çıkan bir fırsatı kaçırmanızla birlikte sonrasında çok büyük bir pişmanlık olabilir. Kulağınıza gelen bazı dedikodular da şu günlerde canınızı sıkabilir. Başkalarına sizin hakkınızdaki düşüncelerini kafaya takabilirsiniz.

Rüyada Çukura Düşmek

Başkalarının size engel olmasına ve bir şekilde sizin iyiliğinizi istemeyen kişiler yüzünden başarıya ulaşmak da zorluk çekmek anlamına gelir. Bu durum iş yaşantısında olabilir ya da ailenizde sizi kıskanan ve çekemeyen kişiler yüzünden kendinizi geri planda tutmak zorunda kalabilirsiniz ve hakkınız çiğnenebilir.

Ayrıca Bakınız: Rüyada Mezarın Üzerine Düşmek

Rüyada Düşmek Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, rüyada düştüğünü görmek hem olumlu hem de olumsuz manalara gelir. Genelde hatalardan uzak durmak ve hayırlı bir şeyler yapmak anlamına gelir. Özellikle hatalı bir olduğunuz bir konuda doğruyu bulabilirsiniz. Bazı hatalardan geçte olsa dönmeniz olasıdır. Hayatınızda da büyük bir değişim olabilir.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Fulya dedi ki:

  Ben bir kactefa ruyamda yigenimin camdan düştün gordüm ne anlama gelir bazı ruyalarda tuta bildim basisinda tutamadim

  1. admin dedi ki:

   Uzun zamandır görmediğiniz akrabalarınız varsa görüşebilirsiniz.

 2. Hülya Özdemir dedi ki:

  Hayırlı cumalar ben 44 yaşında bir bayanım rüyamda köy yolunda gorumcem ve onun çocuklarıyla yürüyoruz yolun ortasında gorumcem düşüyor çatlak olan yere düşüyor gorumcemin oğlu onu ordan kaldırıyor gorumcem kendine gelemiyor hayra yoralım hayir olsun

  1. admin dedi ki:

   Aileden evinize misafir gelebilir.

 3. Serapnur dedi ki:

  Hayirli gunler ben 31 yasinda bir bayanim.Ruyamda bir arkadasim sana yardim kolisi vercem (gida) gel benimle diyor ben istemiyorum diyorum o israr ediyor.bende onunla gidiyorum etraf kar.bir daga cikmaya basliyoz o coktan cikmis ben tek kalmisim dag o kadaar yuksek o kadar yuksek ki 1000 metre belki onbin en uste cikiyorum ayagimi bastim bir sseye tutundum tam cikmak icin tutundugum sey kopuyor.ben dusmeye basliyom.icimden tamam ben artik paramparca olacam.sirt ustu dusmeye basliyom ama cok yavas dusuyom baya uzun surdu yere yaklastim ölecem dedim baktim kayak pistinee ssirtt ustu yavasca dustum.Canim acimiyor ama kolllarim sirtim biraz incinmis.herkez orda basimda toplandi ambulans varddi beni aldilar kan bagladilar herkez saskin.ruyami hayirla yorumlarr misiniz.

  1. admin dedi ki:

   Emeklerin karşılığını almaya ve kazandığınız paranın bereketinin artacağına yorumlanır.

DMCA.com Protection Status