Rüyada Hz Ali Görmek

Rüyada Hz Ali’yi görmek, iman gücünün artmasına, daha çok ibadet edip manevi yönden güçlenmeye yorumlanır. Sizi huzursuz eden her ne varsa bu durum ortadan kalkar. Aynı zamanda yapılan iyilikler de karşılığını bulur, bir zamanlar iyilik yaptığınız birine şimdi işiniz düşebilir ve bu kişiden gelen yardım ile birlikte bir sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Rüyada Hz Ali’nin resmini görmek, müjdeli bir haber almak ve çok sevinmek, uzakta yaşayan biri ile özlem gidermek gibi anlamlara gelir. Bir süredir görmediğiniz ve hasret çektiğiniz biri varsa, bu kişi ile ilerleyen günlerde görüşebilir, ondan hayırlı haberler alabilirsiniz.

Rüyada Hz Ali (R.a.) ismini görmek, bir yerden gelecek habere çok sevinmek olarak yorumlanır. Örneğin başvuru yapan kişilerin başvuruları sonuçlanır. Ya da başka bir yerden bir süredir beklenen bir haber varsa da bu haber olumlu bir şekilde size ulaşır. Rüyada Hz Ali yazısı görmek, eğitim hayatı devam eden kişilerin eğitimlerinde başarılarının artmasına, çalışanlar için de kariyer hayatlarında yükseliş olarak yorumlanır. Çabalarınız sonrasında takdir gören işler yapabilirsiniz.

Rüyada Hz Ali Kılıcı Görmek

Sizin hakkınızı çiğneyen birinin bu konuda vicdan yapmasına ve pişman olmasına, gelip sizden af dilemesine yorumlanır. Bu kişi ile aranızdaki husumet yakında son bulur. Rüyada zülfikar görmek, aynı zamanda hakikatten şaşmamak ve hakkınız olanı er ya da geç almak şeklinde yorumlanır. Bir süredir sabır edilen bir konuda yüzünüz güler.

Rüyada Hz Ali İle Konuşmak

İç dünyanızda huzura erişmek, iç sıkıntılardan kurtulmak olarak yorumlanır. Bir süredir uğraş verdiğiniz bazı sorunlar artık sona erer. Kafa karışıklığı yaşıyorsanız da artık sizin için en hayırlı kararı verebilirsiniz, aklınızdaki sorular yanıt bulur.

Rüyada Hz Ali’den Bahsetmek

Toplum içinde saygınlığın artmasına ve örnek işler yapmaya, örnek davranış sergilemeye, takdir görmeye yorumlanır. Rüyada Hz Ali’yi anmak, aynı zamanda yapılan işlerden olumlu sonuçlar almak, güzel bir işe vesile olmak anlamına da gelir.

Rüyada Hz Ali’nin Mezarını Görmek

Uzun süredir dargın olduğunuz kişiler ile barışmak, artık dargınlıkların geçmişte kalmasına yorumlanır. Size karşı haksızlık yapan kişiler de gelip af dileyerek sizinle barışmak, yeniden görüşmek isteyebilirler. Aranızdaki sorunlar geçmişte kalır.

Rüyada Hz Ali’nin Elini Öpmek

Kısmetlerin açılmasına ve şansın yüzünüze gülmesine yorumlanır. Bazı aksilikler artık son bulur ve her şey yoluna girer. Hayatınızda ters giden şeylerin yoluna girmesi ile birlikte keyfiniz de yerine gelir. İş hayatında sorun yaşayanlar için de çabaları tez zamanda sonuç verebilir.

Rüyada Hz Ali’nin Atını Görmek

Muradına ermek ve büyük bir kısmetin kapıda olması şeklinde yorumlanır. Mesela bekar birinin bu rüyayı görmesi evleneceği kişinin herkes tarafından sevilen çok iyi huylu biri olması yönünde yorumlanır. Evli olanlar da ev hayatlarında huzur ve konforu artırırlar.

Rüyada Hz Ali Görmek Diyanet

İslami rüya tabirlerine göre, edilen duaların kabul olmasına ve şükür etmeye, layık olduğunuz şeylere kavuşmaya yorumlanır. İşlerinizde sorunlar ortadan kalkar, özellikle de sizi karamsarlığa sürükleyen konularda ferahlama olur. İç açıcı haberler alınır.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Bahar dedi ki:

  Merhab adin.. rüyadam hz Ali’nin türbesine yakın yerdeydim sonra aslan çıktı karşıma biraz sever gibi yaptı beni yani aslan hz Ali nin aslanıymış Sizce rüyamın anlamı nedir

 2. Mustafa dedi ki:

  Rüyamda Hz.Ali’nin bana ders verdiğini gördüm nasıl yorumlanır bu rüya

 3. Gülşah dedi ki:

  Hz. Ali atıyla camımın önündeydi yüzünü görmedim saçları gözleri çok güzeldi atı da kahve rengiydi yeleleri rüzgarla salınıyordu o sırada şiilerin matem ayında yas tutma sesi geliyordu Yezid’in gızı sadece orayı hatırlıyorum sonra korktum uyandım ama o an muhteşem güzellikteydi üstünde de o döneme ait sanırım askeri kıyafetker vardı

 4. Ahmet dedi ki:

  Rüyamda hz Ali ile dağlık bir yerdeydik ve bana bastığım yerlere bas diyerek koşmaya başladı bende onu takip ediyor ve bastığı yerlere basarak ardından gidiyordum en sonun da mağra gibi zindan gibi bir yerin önüne geldim ve hz Ali yi kaybettim. Bu ne şekilde yorumlanır?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hedeflere ulaşmaya, başarıya yorumlanır.

 5. Burcak dedi ki:

  Rüyamda bir sınıfta hz ali öğretmen gıbı masada oturmustu. Benle bırkac kişi kapıda duruyroduk. Beni çagırıyrodu gel dıyrodu ben heyecanlanıyordum bayag benı ıstedı gıbısınden içeri ynına gıdıyrodum yüzü gözleri falan bakıyrodum ay ne kadar guzel gıbısınden aklımdan gecırıyrodum. Yüzünin her hattını ezberleyıp ben gördüm demek ıcın ınceliyordum. Bır muhabbet gecıyordu aramızda hatırlamıyorum. Acaba kılıcı nerde dıyrodun kendınkendıme oda masanın üstündeydı gözüm carpıyrodu

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir işe vesile olmak ve gelen haberlere sevinmeye yorumlanır.

 6. Reka dedi ki:

  Rüyamda taş yapılı orta boyutlu bir odadaydık odanın ordasında uzanmış yatıyorum ve kendimi Hz.Ali olarak görüyorum. Herkes etrafımda ilahi ve nefesler söylüyor. Ben de olanlara anlam vermeye çalışıyordum. Sonra bu nefesler eşliğinde olduğum yerden 1 m kadar yükseldim ve dönmeye başladım semazen edasıyla ancak yatay vaziyette halâ. Etrafımdaki insanlarda aynı şekilde odanın içinde etrafımda dönüyorlardı. Çok garip neydi şimdi bu ?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı işler ile uğraşmaya yorumlanır.

 7. Inci dedi ki:

  Rüyamda kalkıyorum ayağımda sol üstünde hazreti alinin resmi çıkmış bakıyorum komple ayağımın üstünü resim kaplamış. Üste doğru yazılılar var çıkaramadığım.sonra kızıma diyorumki kızım çabuk resim çek gidiyor resim yavaş yavaş kayboluyor soluyor oylecesine uyandım. Ama sanki resim icden deriden gelib yine gidiyordu çok canlı renkliydi.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya aileniz için isteklerin gerçekleşmesine, daha rahat geçime yorumlanır.

 8. Gülizar Tokmak dedi ki:

  Rüyamda 3 katlı evin ön cephesinde boydan boya hz Alinin yeşil başörtülü resmi vardı.. Ben resmi görünce bu evi satın alayım diyorum. Yanımdakiler de evin içini görmedin diyorlar bende olsun hz Ali nin resmi var bakmaya gerek yok diyorum.. Sonra evin arka sokağına gidiyorum ahşap evler var hepsi çok güzel yazlıkyer gibi çiçekler falan var. İyiki almışım evi mahallesi çok güzelmiş diyorum birden ılık İlık yağmur yağıyor. Çok mutlu oluyorum. Teşekkür ederim. Yorumlarsanız sevinirim..

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir gelir kapısı aralamaya ve mal mülk edinmeye yorumalnır.

 9. Meryem dedi ki:

  Rüyamda büyük yemyeşil etrafı dağlı ve büyük bir göl vardi; siyah önde siyah atına binmiş hasreti Ali ‘yı ve arkasına da onu takip eden 4 beyaz atlısıyla savaşçilarini gördüm. Kucağımda kızım vardı ve bende hamileydim.savascilar gelip benle konusuyorlardi

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya manevi huzuru bulak ve dileklerin kabulüne yorumlanır.

 10. Sercan dedi ki:

  Rüyamda işaret parmağımı birşey ısırıyordu parmağımın uç kısmı ilk başka karardı kapkara oldu sonrasında ise HZ ALİ’nin resmi belirdi.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir haber almaya yorumlanır.

  2. Bilge sağ dedi ki:

   Ben 2 yıl önce Hz.Ali efendimizi uyanıkken tesbihimi çekerken belden yukarısı Hz Ali belden aşağısı beyaz bir at idi gözlerimi açmadan tesbihime devam ettim bana baktı .Gözlerimi açtım.

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya sabrın sonunda isteklere kavuşmaya yorumlanır.

    1. Levent dedi ki:

     Hazreti Aliyi şehit ediyorlar.katil yakalanıyor.katili götürürlerken,katıl arkasına dönüyor,ceketinin iki yakasını açıyor .iki taraftada kulaklarına kadar uzun renkli bir kuşun tüyü nü yada bi kuşun kanadı var onu gösteriyor.o tüyler ceketinin içinden kulaklarına değecek kadar uzun.sonra bi çocuk eski at arabalarına benzer iki tekerlekli içi dolu bi arabayı bu katilin üzerine itekliyor.araba hızla katile çarpıyor katıl altında kalıyor.cocukda araba devrilince fırlıyor,ben çok korkuyorum çocuğa bisey oluyor diye çocuk yükseliyor,nur yüzlü sakallı birinin kucağına düşüyor.hazretiAli tuttu diyorlar.çok güleç yakışıklı 30 35 yaşlarında hazreti ali diyorlar.çocugu seviyor.o an uyandım…

     1. admin dedi ki:

      Bu rüya aile hayatında huzura ve birlik beraberliğe yorumlanır.

 11. Murat gunay dedi ki:

  Rüyamda hazreti Ali yi siyah bir at ile geldiğini gördüm ve ben hemen yanına gittim hz Ali attan indi ben atı tuttum yüzünden öptüm ve at on ayaklarının üzerine çöktü sanki benim atim gibiydi

  1. admin dedi ki:

   u rüya çok istenen bir şeyin gerçek olmasına yorumlanır.

 12. Ezgi dedi ki:

  Rüyamda okula geç kalıyordum bir taksi gördüm ve HZ.ALİ beni okula yetistirdi karşılığında 2 tl istedi ama ben 5 tl ve 2 tl bozuk verdim Sonra gitti kıyafeti sakalları hepsi capcanlıydi

  1. admin dedi ki:

   Yarım kalan bir hayali gerçekleştirmeye yorumlanır.

 13. ALİ dedi ki:

  selevmun aleykum.rüyamda siyah giysili siyah sarıklı ve siyah sakallı ve çok aşırı güzel biri yanıma geldi..ben rüyada koyun çobanıyım.yanıma gelen bana ASASINI verdi ve gitti .. gittikten hemen sonra yanıma çirkin pis yarı kel biri geldi bana dediki elindeki ASA benimdir dedi..bende bana bu ASAYI RESULULLAH EFENDİMİZ BANA VERDİ dedim biraz kapıştıktan sonra ASAYI .benden almayı başardı ve gitti…..

  1. admin dedi ki:

   Emeklerin karşılığını almaya ve yakında birinden iyi haberler almaya yorumlanır.

  2. Kübra dedi ki:

   Merhabalar rüyamda arkadaşım bir video da hz alinin mezarının yandığını gösteriyordu bana ve ağlıyordu bunu görünce. nedir anlamı ?

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya birine zor zamanında yardım etmeye yorumlanır.

 14. İbrahim dedi ki:

  Ruyamda Hz. Ali den bana tabut icinde miras kalmış çek senetler vardı balya seklinde
  Çevremdeki insanlarla birlikte kuru tozlu toprağı kazdım tabutun kapaģını ben açtım içindekileri aldım

  1. admin dedi ki:

   Dileklerin kabulüne ve sevdiklerinize kavuşmaya yorumlanır.

   1. Levent dedi ki:

    Hazreti Aliyi şehit ediyorlar.katil yakalanıyor.katili götürürlerken,katıl arkasına dönüyor,ceketinin iki yakasını açıyor .iki taraftada kulaklarına kadar uzun renkli bir kuşun tüyü nü yada bi kuşun kanadı var onu gösteriyor.o tüyler ceketinin içinden kulaklarına değecek kadar uzun.sonra bi çocuk eski at arabalarına benzer iki tekerlekli içi dolu bi arabayı bu katilin üzerine itekliyor.araba hızla katile çarpıyor katıl altında kalıyor.cocukda araba devrilince fırlıyor,ben çok korkuyorum çocuğa bisey oluyor diye çocuk yükseliyor,nur yüzlü sakallı birinin kucağına düşüyor.hazretiAli tuttu diyorlar.çok güleç yakışıklı 30 35 yaşlarında hazreti ali diyorlar.çocugu seviyor.o an uyandım…

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya verilen emeklerin karşılığını almak ve işlerinizin düzelmesine yorumlanır.

  2. Yusuf dedi ki:

   Bn ben rüyamda hazreti ali olup savastigimi gordum bu neye yorumlanır lütfen cevap yazarmisiniz

   1. admin dedi ki:

    Büyük sıkıntı ve engelleri aşmaya yorumlanır.

 15. Ali dedi ki:

  Slm rüyamda hz alinin türbesi yazan bir yazı gördüm ve oraya gitmeye bulmaya çalıştım sonra bir çatıda olduğumu be yağmur yagdığını gördüm

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir habere ve işlerinizin rast gitmesine yorumlanır.

 16. Serap dedi ki:

  Mrb dün gece eşim Rüyasında Hz Ali olduğunu hissettiği bir zat ile yakıcı olmayan bir Güneş’e bakarak sohbet etmişler.Sol elinde asa koyu yeşil bir cübbe varmış başı Örtülü imiş.Yüzünü görememiş.sesinin tonunu hatırlıyor fakat ne konuştuklarını hatırlamıyor.orta boylu iri orta yaşta Görmüş.Ve aynı gece annemde aynı giysili aynı tasfirli birini peygamber efendimiz olduğunu hissederek Görmüş konuşmuş.tabir ederseniz çok memnun olurum.teiekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Dileklerin kabul olmasına ve iyi insanların hayatınıza gireceğine yorumlanır.

 17. Umut dedi ki:

  Rüyamda HZ. ALİ efendimizi gördüm. Haşa ama top oynuyorduk bende amatör futbolcuyum bana ‘NE OLMAK İSTİYORSUN’ buyurdular bende birşey dedim ama anlamadım sonra İLİM dedim

 18. Umut dedi ki:

  Rüyada Hz. Ali efendimizi gördüm. Haşa ama top oynuyorduk bende amatör futbolcuyum bana ‘NE OLMAK İSTİYORSUN’ buyurdular bende birşey dedim ama anlamadım sonra İLİM dedim.

  1. admin dedi ki:

   Hedeflerine ulaşmaya yorumlanır.

  2. Melis dedi ki:

   Bende ruyamda. HZ Omer ve Hz Ali efendimizi gordum. Sag yanimda Hz Ali sol yanimda ise Hz Omer var idi. Bir konu hakkinda muzakere etmisiz sonra anlasmisiz en son ayakta durup cok uzakta bir yere ucumuz bakiyoruz vakit ya aksam ya da gece idi ruyamdaki hissiyatim ise normaldi. Insaallah hayir olur ve sizden yorum bekliyorum

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya verilen emeklerin karşılığını görmek ve helal kazanca yorumlanır.

 19. Cumali dedi ki:

  Rüyamda hz ali efendimizi gördüm .galiba kendi evinde bir evdeydim sohbet ediyor konuşuyorduk . Sanki peygamberefendimizle vardı . Amanın net olarak görmedim .hissettim ama. Sonra hz ali efendimizle kapıdan dışarı çıktık bana gülümsedi. Rüyayı uzun yıllar önce görmüştüm ama hep aklımda. Sizin bu rüyaya yanıt vermeniz beni çok mutlu eder. Saygılar.

  1. admin dedi ki:

   Dileklerin kabulüne ve önünüzdeki zorlukları aşacağınıza yorumlanır.

 20. Pınar dedi ki:

  Rüyamda HzAli nin çocukluk halini görüyorum,etrafındakiler önce hz ,Ali öldü diye bagırısıyoler üzülüyoruz sonradan ölmediği anlaşılıyor ve seviniyoruz bu sırada da yaslı alim bir zat bana çıkarıp bir teşbih hediye ediyor

  1. admin dedi ki:

   İyiliklerin karşılığını bulmaya yorumlanır.

 21. Ecem dedi ki:

  Merhaba rüyamda hz Ali ile ata binmiştik halksa arkamızdan koşarak bize yetişmeye çalışıyordu. Hz Ali ye yoruldular herkes bitap düştü benim onlardan ne farkım var ki onlar koşuyor ben seninle atın üzerindeyim dedim. Az kaldı şu duvarı aştık mı feraha ereceğiz dedi tam vura yetiştik uyandım

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı olaylar yaşamaya ve huzura yorumlanır.

 22. Ali akgün dedi ki:

  Rüyamda kocaman bir denizin önünde Evim varmış balkonunda oturuyorum dev bir balıgın ağzında hz Ali efendimizi gördüm yanında kocaman aslan var kükrüyor Bn içeriye girdim Candan bakarken aslan içeriye geliyor kapının oyundan bana bakıyor. Birde acıkmış bir bebeğe ağlıyor ama mama yapıyorum veriyorum annesine

  1. admin dedi ki:

   Uzak bir yere seyahat ederek yeni yerler görmek, güç ve kudrete yorumlanır.

 23. Deniz dedi ki:

  Rüyada hz aliden dilek diliyorum

  1. admin dedi ki:

   Bir dileğin gerçekleşmesine yorumlanır.

 24. Pınar dedi ki:

  Merhaba Bu gece ruyamda Hz Ali yi gordum .Benim babammış ona kendi ellerimle yemek yediriyorum, sakalına yemek gelirse hemen peçeete ile siliyorum. Hic konusmadi bi oac kez ruyamda yemek yedirdim.okadar nur yüzlüydü ki insan bakmaya kıyamiyordu.

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir dileğin gerçek olmasına, manevi huzura yorumlanır.

 25. Çiçek dedi ki:

  Rüyamda Hz. Ali’nin büyük boy fotoğrafını gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir işe vesile olmaya yorumlanır.

 26. METİN dedi ki:

  S.a. Rüyada herkes kendinden bir varis seçiyordu.Efendimiz de Hz Ali yi seçip ona okuyacağı bir metin veriyordu. (Bu kadarını hatırlıyorum)

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı işler yapıp sevap kazanmaya yorumlanır.

 27. Tanju dedi ki:

  S.a rüyamda Hz. Ali r.a kalabalık icinde bir masada oturuyordu basinda yesil sarigi vardi yani ozamanin kiyafetleri vardi ama diger insanlar gunuzmuzdeki gibiydi ve çok sert bir şekilde bana bakti önce korktum sonra korkum gitti acaba anlamı nedir.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı haberler almak ve sağlıklı bir ömre yorumlanır.

 28. TAŞKIN dedi ki:

  Çöl kumlarıyla dolu bir odaya giriyorum elimde ikitane kılıç var içerde 4 kişi varmış 2 sini öldürüyorum ve diger 2 kişiye yöneliyorum birisi hemen öne atılıyor bu kişi hz aliymiş digeride hz muhammet ben hz aliyi görünce çok pişman olup dizlerimin üzerine çöküp aglıyorum kendi kendime ben ölümü hak etim diyorum). Saygılar teşekürler.

  1. admin dedi ki:

   Yeni dostluklar kurmak ve borçlarınızdan kurtulup rahat geçime yorumlanır.

   1. Bilinmeyen dedi ki:

    Ruyamda kolidorda gibi bir yerdeydik Hz Ayse ile hem konusup hem yuruyorduk. Bir odaya geldik 2li ranza vardi ust katinda Hz Ali vardi ama sakali yoktu onunlada biraz Hz Aise ile konustugumuz konu hakkinda konustuk ama Hz Aisenin yuzunu gormedim Hz Alide epey gencti 20 li yaslarda vardi.

    1. admin dedi ki:

     Kısmetin açık olmasına ve iyi insanların karşınıza çıkmasına, gönülden istenen bir şeyin gerçekleşmesine yorumlanır.

    2. MUHAMMETALI dedi ki:

     Rüyada hz ali 294 yaşındaydı ve o kör ve kulakları az duyuyodu onu gördüm ve biraz onla konuştum etrafımızdaki bazı kişiler bana Hz Ali Ölürse kıyamet kopuk diyorlardı ve dünyada savaş vardı bu neye tabidir?

     1. admin dedi ki:

      Zamanında kalbinizi kıran kimseler ile aranız düzelir, günahlardan tövbeye yorumlanır.

   2. Can dedi ki:

    Rüyamda zülfikar kılıcı şeklın de toplu bir çiçekler gördüm yanına gittim iyice bi baktim sonra hz Ali (resmi )gördüm çiçekte beni gördü sevindi bende sevindim ve çok şaşkındım sonra 3,4 defa çiçeklerde hz Ali resmini gördüm

    1. admin dedi ki:

     Mutlu bir yuvaya ve dileklerin kabulüne yorumlanır.

 29. Osman dedi ki:

  Ruyamda mekke de idik peygamber efendimizin dönemi gibiydi sanki yuzlerini goremedim ama peygamber efendimiz ve sanirim hz ali idi 3 umuz bir torba altinla sehrin onunde duruyorduk peygamberimiz mekke de kac insan var dedi ben 6.000 efendim dedim peygamber efendimizde bunu mekkedekilere esit olarak dagitalim dedi ben ve hz ali torbanin agzini actik acinca bi kac altin un torbasi yada hamur torbasıydı sanirim onun icine dustu dusunce almaya calistim baktim un yada hamurda altin rengini aldi orada uyandim ama peygamberimiz ve hz alinin yuzunu hic gormedim dikkat etmedim.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı bir yolculuğa çıkmak ve duaların kabulüne yorumlanır.

DMCA.com Protection Status