Rüyada Kuranı Kerim Görmek

Rüyada Kuran-ı Kerim görmek, gönlünüzden geçen şeylerin tez zamanda gerçek olması anlamına gelir. Bir süredir çok istediğiniz ve de dua ettiğiniz bir konuda artık hayırlı gelişmeler olabilir. Çok güzel haberler gelebilir ve artık işleriniz yola girer. Sizi sıkıntıya sokan bir konuda rahatlama sağlanır. Rüyada başkasının elinde kuranı kerim görmek, birinden gelecek iyiliğe yorumlanır. Bu iyilik sayesinde işleriniz açılır ve sıkıntılarınızı çok daha kolay bir şekilde aşabilirsiniz. Rüyada birini kuran okurken görmek, çok hayırlı olaylara vesile olmak ve başkalarından iyilikler görmek, hayır duası almaya yorumlanır. İlim irfan sahibi insanlar ile ortak plan ve projeler içerisinde olabilirsiniz.

Rüyada Kuranı Kerim görmek ve okumak, Allah katında sevilen bir kul olmaya ve başkalarına yapılan iyiliklerin yerine ulaşmasına yorumlanır. Sevdikleriniz sizden güzel sözler ile bahsederler. Rüyada kuranı kerim okunması, başınızdaki her türlü dert ve kederden uzaklaşmaya, her şeyin yoluna girmeye başlamasına yorumlanır. Rüyada kuranı kerim okunduğunu görmek, hayırlı işler içerisinde olmak ve güzel bir sosyal çevre edinmek, dini yönden güçlenmeye yorumlanır.

Rüyada Kuranı Kerim Ayetleri Görmek

Her türlü dert ve kederi geride bırakmak, hatalardan dolayı tövbe etmeye yorumlanır. Bir türlü yoluna koyamadığınız işleriniz yoluna girer. Artık nerede nasıl bir yanlış yaptığınızı fark edebilirsiniz. Kötü alışkanlıklar da geride kalabilir.

Rüyada Kuranı Kerim Almak

Doğru yoldan şaşmamak ve doğru olanı yapmak, hem kendinizi hem de başkalarını memnun etmek anlamına gelir. Bir türlü barışamadığınız biri varsa artık barışabilirsiniz. İç huzurunuzu kaçıran konularda güzel gelişmeler olur ve her şey yoluna girmeye başlar.

Rüyada Yeşil Kaplı Kuranı Kerim Görmek

Çok büyük iyilikler yapmak ve sevap kazanmak anlamına gelir. Gelecek günlerde sizden iyilik talep eden kişiler olabilir. Ailenize de daha fazla zaman ayırmanız, aile içerisinde durumu kötü olan birine yardım etmeniz gerekebilir.

Rüyada Kırmızı Kaplı Kuranı Kerim Görmek

Günahlardan dolayı tövbe etmek ve daha dikkatli olmaya, bazı yapılan hatalardan dolayı iç huzurun bozulmasına yorumlanır. Bu hataların artık yeniden tekrar edilmemesi konusunda kararlı olabilir, bu kızgınlıkla bir şeylere sıfırdan başlayıp iyilik peşinde koşabilirsiniz.

Rüyada Kuranı Kerim Taşıdığını Görmek

Bir süredir sizinle uğraşan kişilerin bundan vazgeçmesine ve insanlara örnek olmaya yorumlanır. İş hayatında da başkalarına çok faydalı olacak işlere imza atılabilir. Hem kendinizi hem de başkalarını düşünerek güzel işler başarabilirsiniz.

Rüyada Kuranı Kerimi Yerde Görmek

Dertsiz tasasız günlere yorumlanır ve artık bir şeyler biter, daha güzel bir dönem başlar. Sizi üzen kişiler gelip pişman olabilirler. Haksızlık yapılan herhangi bir konuda da artık hakkınız olan verilir, size yapılan yanlışlar son bulur.

Rüyada Kuran Öğrettiğini Görmek

Sevdiklerinize doğru yolu göstermek ve onlara örnek olmaya, birlikte hayırlı işler yapmaya yönelmeye yorumlanır. Sürekli üzüldüğünüz biri varsa bu kişi hakkında hayırlı haberler gelebilir, hasta olan birinin de iyileşmesine yorumlanır.

Rüyada Kuranı Kerim Görmek Diyanet

İslami rüya tabirlerine göre, hak edilen şeylere sahip olmak ve zorlukların üstesinden gelmeye, dert ve kederden uzak durmaya yorumlanır. Size karşı yapılan hatalar ve haksızlıklar biter. Yapılan iyilikler karşılığında çok güzel haberler alınabilir. Sevdikleriniz de içinde bulundukları zor durumdan kurtulabilirler.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. İlknur dedi ki:

  Rüyamda kuzenimle evlenmeye karar vermişiz ailecek oturuyorduk sonra hadi düğün alışverişi yapalım dedi yola çıktığımızda kuranı kerim alalım dedi beraber almaya gittik beraber seçtik ama kuran. Sayfa sayfaydı sanki fotokopisi çekilmiş gibi kabı da ben yeşil olsun dedim o kırmızı olsun dedi tamam dedim uzatmadım kabul ettim sonra el ele tutuşup gittik ama mutlu görünüyorduk gerçek dünyada öyle bir niyetim yok onun da olduğunu sanmıyorum kuran gördüğüm için etkilendim

 2. Seda baş dedi ki:

  Rüyamda başkasının evindeyken o kişi birden kuranı kerim çıkarıp okuyordu. Bende içimden kendi kendime gusül abdestim yok şimdi keşke çıkarmasaydı diyip uyanıyorum

 3. Meral dedi ki:

  Rüyada sarıklı asmalar kırmızı kaplı Kur’an’ı Kerim dagitiyodu bende almak istedim ama alamadım ve sarıklı adam Kur’an’ı Kerim’i açtı içinde ayetler vardı

 4. Nalan dedi ki:

  Selamun Aleyküm, ben rüyamda yeşil bir kuranı kerim çalıyorum tövbe tövbe bu rüyanın anlamı ne acaba?

 5. Rukiye dedi ki:

  Eşimle ayrılık sürecindeyiz hamileyim eşim evi terk etti ben evimizde yaşıyorum.Rüyamda eşim bana altın alyansımızı yani gerçekteki evlilik yüzüğümüzü parmağıma takıyor ve yeşil renkle kaplı kuranı kerim veriyor elime gülümsüyor bana ve ben uyanıyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bazı sıkıntıların sonlanmasına, uzlaşmaya yorumlanır.

 6. asiye dedi ki:

  merhaba rüyamda iki tane kuran ı kerim gördüm biri yeşil kaplı diğeri de kırmızı kaplı ve ikiside ayrı ayrı beyaz kılıflardaydı,kardeşim de yanımdaydı bana kardeşim dediki allah senin Kuran ı Kerim okumanı seviyor böyle yada buna benzer birşey söyledi ben kırmızı kaplı kuran ı kerimi elime aldımNormalde zaten sürekli kuran okuyan biriyim.Allah a emanet olun.

  1. admin dedi ki:

   İki yerden hayırlı haber almaya, refaha ermeye yorumlanır.

 7. sertap dedi ki:

  merhaba rüyamda elimde birkaç kaşık ve çatal vardı eski model annem yanıma gelip bana kağıt 25-30 lira verdiben annemin verdiği parayı cebime bırakırken cebimde de kağıt paralar vardı ve bütüm paraları üstüst bıraktım ve borcumu bu paralarla bitiriyorum dedim.yorumlarınız için tşk ederim.Allah a emanet olun.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bereketli kazanca, rahat geçime yorumlanır.

 8. Selda dedi ki:

  Ruyamda çarşıda kuran kerimi küçük harfli oldugu ıcın degıştırmek istiyordum ve degıstırdım bunun orumunu nedır sizce teşekkürler ededım dımdıden

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir işe vesile olmaya yorumlanır.

 9. Aysun dedi ki:

  Rüyamda iki tane kuranı kerim gördü eşimle ayrılık dönemindeyiz ama ben bosanmak istemiyorum barısmak için hatim indirmiştim hatta hatim indirdiğim kuranı kerimi de gördüm eşimin evimdeyiz yatak odamıza giriyorum iki tane kuranı kerim var odamızda barısmısız gördüm yemek hazırlıyorum falan inşallah hayırlı olur

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yakında anlaşmaya ve bir konuda içinizin rahat edeceğine yorumlanır.

 10. Zeren dedi ki:

  Rüyamda tanımadığım bir yerdeyim elimde kuranı kerim var ama bir dalı yırtılmış çok üzüldüm dalı düzeltip yırtılan sayfaya koydum evde yapıştırırım birden yırtılmamış gibi oldu. Eski haline geldi. Kuranı kerimi kapatıp kucağımda göğsümün üstünde götürdüm.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kırgınlıkların küslüklerin sona ermesine yorumlanır.

 11. sercan dedi ki:

  merhaba ruyamda hoca kız cocuguna kuranı kerım gostermıyordu . bende hocaya kızdım ve kucuk kız cocuguna yesıl kaplı kuranı kerımı gosterdım sayfalarını actım baktırdım ne anlam ıfade eder sızce ?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hanede hasta biri varsa şifa bulmasına ve evinizde berekete yorumlanır.

 12. Emine dedi ki:

  Ruyamda elımde yasın cuzu vardı sayfaları kırısmıstı elımle sayfalarını duzelttım okumak ıcın yorumlarsanız sevınırım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir işe vesile olmaya yorumlanır.

 13. dilek dedi ki:

  rüyamda bir kadın kuranı yakmaya çalışıyordu bu kuranı korumakla gorevlı olan yarasa surusu vardı bu kadını kuranı yaktıgı için cezalandırıdılar ama bende kadınla beraber kaçtım bana zarar verirler diye kadının yanında ben oldugum halde bana dokunmadılar ve kuranı korumak için bana verdiler ve sakla dediler yarasalar ruyada benımle konustu bıde kadın kuranı yakacagı zaman ben ses cıkarmıyordum,kuranı kerim cok guzeldi

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya size karşı atılan bir iftiradan kurtulmaya, bir kadın ile yolları ayırmaya yorumlanır.

 14. Yusuf dedi ki:

  Rüyamda kuran Kerim gördüm ama kırmızı bir elmas gibi parlıyordu onu bana saklamam için verdiler bende onu sakladım sonra geri istediler ben vermedim öyle uyandım uykudan

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir işe vesile olmaya yorumlanır.

 15. Yüksel siri dedi ki:

  rüyada tanıdık birine benimde birçok kurankerimim var hagisinin dahaiyi kolay okunabilecegini soruyor vekuranlardan ikisini eline veriyorum diğerlerini arıyorum ararken onları başkalarına okudiye verdiğimi hatırlıyorum.

  1. admin dedi ki:

   İlim irfan sahibi birinden tavsiye alınabilir.

  2. Emine dedi ki:

   Ruyada amacamin karsinin elinede kuran vardi o kurani ben elinen aldim kendi kucagim koydum boyle bir sofrada oturmustu diyordum bana turuşu verin bizde dediki al gotur bak biz ne iyiz senin icin sende boyle ol bize karsi

   1. admin dedi ki:

    Amca tarafından hayırlı haber almak ve barışa yorumlanır.

  3. Esma dedi ki:

   Rüyamda çok sevdiğim bir büyüğüme kuran-ı kerim alıp hediye etmek istiyorum ama alamadan uyandım.

   1. admin dedi ki:

    Çok mutlu olacağınız haberlere yorumlanır.

DMCA.com Protection Status