Rüyada Ölü İle Konuşmak

Rüyada ölmüş biriyle konuştuğunu görmek, hayırlı insanların hayatınıza girmesine ve sadık dostlar edinmek anlamına gelir. Size güven veren insanların sayısı artar ve sosyal çevrenizde çok mutlu, huzurlu olabilirsiniz. Bolca dost kazanıp, gelecek için güzel dostlar biriktirdiğinizi de simgeler. Hayırlı bir rüyadır ve çevrenizdeki insanlardan memnun olmak, dost ve düşmanı ayırt etmek kolaylaşır. Başınızdan geçen bir takım olaylar da sizin gerçek dostlarınızın farkına varmanızı sağlar. Rüyada ölü ile sohbet etmek, aynı zamanda evinize hayırlı bir misafir gelmesine, bu kişinin sizden bir ricası olması demektir. Rüyada ölü ile muhabbet etmek, bazı yorumculara göre bir yerden hayırlı bir haber almak ve sevdikleriniz ile kavuşmaya yorumlanır. Uzun süredir görmediğiniz insanlar sizi arayıp sorabilir.

Rüyada ölmüş birini canlı görmek konuşmak, sağlıklı ve uzun bir ömür sürmeye, iyi bir amele yorumlanır. Endişeleriniz ve korkularınız biter, kaybetmekten korktuğunuz şeyler için artık endişeniz son bulur. Artık iç huzurunuz bir konuda rahat eder.

Rüyada Ölü Babaanne İle Konuşmak

Aile içerisinde hayırlı bir olay olması ile birlikte tüm akrabaların bir araya gelmesine, hane içerisinde güzel bir olaya yorumlanır. Akrabalarınız ile kurduğunuz bağ artar. Kaygılar ve endişeler ortadan kalkar, samimiyet artar.

Rüyada Ölü Anneanne İle Konuşmak

Uzun süredir konuşmadığınız ve hatta dargın olduğunuz da bir akrabanız varsa, bu akrabanız ile tez zamanda barışmaya yorumlanır. Onunla aranızın düzelmesinde biri vesile olabilir. Yeniden konuşup görüşmeye başlayabilirsiniz.

Rüyada Ölen Anneyle Konuşmak

Hane içerisinden bir kadın ile görüşmek ve onunla dertleşmek, birbirinize yardım etmek anlamına gelir. Akrabalarınızdan önemli bir konuda yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda ölen annenizi anıp onunla ilgili sohbette bulunabilirsiniz, özlem ve eksikliği artabilir.

Rüyada Ölen Babayla Konuşmak

Tek başınıza mücadele ettiğiniz bir konuda başarıya ulaşmak ve ailenize de sahip çıkmak, onlara yardımcı olmak anlamına gelir. Aile içerisinde derdi olan biri varsa onun bu dertten kurtulmanızda kol kanat gerebilirsiniz.

Rüyada Ölmüş Biriyle Telefonda Konuşmak

İlerleyen günlerde alacağınız telefon haberine sevinmek anlamına gelir. Bu haber bebek müjdesi olabilir. Aileden birinin bebek beklediğini öğrenebilirsiniz. Ya da hane içerisinde sağlık sorunları olan biri varsa iyileşme haberini alabilirsiniz.

Rüyada Ölüyle Konuşmak ve Ağlamak

Sevinç göz yaşı dökmek anlamına gelir. Hane içerisinde velilik y ada bebek müjdesi gibi çok mutlu olacağınız bir haber gelebilir. Sevdikleriniz ile bir araya gelebilir, onların mutlu gününde sizden destek bekleyebilirler.

Rüyada Ölü İle Konuşmak Diyanet

İslami rüya tabirlerine göre, sevdikleriniz ile bir araya gelmek ve hasretin sona ermesine yorumlanır. Sizin yolunuzu uzun süredir gözleyen birileri olabilir, bu kişiler ile aradaki özlem bir vesile ile sonu bulur. Yeniden bir sofra etrafında toplanabilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. emine dedi ki:

  Merhaba , rüyamda babaannemi canlı olarak görüyorum, sana bişey diyeceğim diyor. söyle babaanne diyorum, bana diyor yetim birini bul ,bana bakabilecek ,ben ona yardım edeceğim diyor. Bende babaanne ne yapacaksın sen birini biz sana bakarız diyorum ,sarılıp ağlıyordum. yorumlarmısınız rica etsem

 2. Sıla dedi ki:

  Rüyamda bir evdeyim ve orda yaşayan kadın ölmüş ama onu tanımıyorum o evde gezerken ölen kadın geliyor ve ben ilk korkuyorum sonra bi koltuğa oturuyo bana değil karşıya bakıyor ama sonra ben ona babamın nasıl olduğunu soruyorum ( babam 9 sene önce vefat etti) o kadında iyi olduğunu söylüyor babama birşeyler demesini istiyorum bu ne anlama geliyor

 3. Pervin sanli dedi ki:

  Benim annem 2019 kasim ayın da oldu.Babam yaşiyor.Ruyamda babam hasta vede hastane odasında olen annemde yaninda ben de yanindayim.Babamla annem konusuyorlar.Ama ben hic konusmaya karışmıyorum.sadece ikisi karşılikli konusuyorlar.ben sadece dinliyorum.hastane odasinda oluyor bu konusma.konuşmanin iceriğinide normal havadan sudan konusmalar.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinizde bazı sorunların bitmesine, hayırlı haberlere yorumlanır.

 4. Yasmin dedi ki:

  Ruyamda yatagimda mezar gordum tanimadigim esmer bir erkek mezari. Mezarin uzerinde de annem uyuyor. Daha sonra annem kalkiyor. Korkmamam gerektigini soyluyor. Ben de korkmuyorum. Mezardaki kisi telefonla beni arayarak sevdigim kisi hakkinda bir haber veriyor. Cok cana yakin bir kisiydi mezardaki olen kisi ama tanimiyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sizi seven ve değer veren insanların hayatınıza girmesine yorumlanır.

 5. Zeynep dedi ki:

  Rüyamda gerçekte yaşıyor olan bir arkadaşım ölmüştü daha sonra ben ağlayarak kübra ölemez o benim en yakın dostum diyordum sonra eve gelip dolanı açıyordum kübra ordaydı ama kimse kübrayo göremiyordu bir tek ben görüyordun onu daha sonra ona diğer dünyayla ilgili sorular soruyordum o da bana cennet ve cehennem yok diyordu allah ts bu kada kötü değil insanlar onu kötü biliyor onlara gerçeği söyle o kötü değil diyordu sonra ben reankarnasyon gerçek mi diyordum o da reankarnasyon var ama dünyaya bi eşya olarak yada benim gibi gelebiliyorsun diyordu keşke daha önce ölseydim burası çok rahat diyordu sonra gidip gezip geliyordu sürekli onun geldiğini de dolaba bakıp anlıyordum çok tuhaftı yorunlarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya biriyle dertleşmeye ve sıkıntıları çözmeye yorumlanır.

 6. Diler KINALI dedi ki:

  Babam yeni vefat etti rüyamda ölülerin bir arada olduğu bir yer varmış oraya gidiyorum otobüsle ondan sonra orada babamı görüyorum otururken konuşuyoruz babam çok rahat olduğumu söylüyor peki hiç zorlanmadın mı diye soruyorum başta biraz zordu ama şimdi çok rahatım diyor. Babamın öldüğü 28 gün oldu

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir haber gelmesine, iyi ahiret hayatına yorumlanır.

  2. Ümmü Büsra dedi ki:

   ben ruyamda ölmüş komşumuzla babamın sohbet ettiğini gördüm onların evinde otururken buldum rüya böyle basladi

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya sizi üzen birinin pişman olmasına yorumlanır.

 7. Senem dedi ki:

  Ruyamda vefat eden babaannem şu anki esimin annesiymis öz halamda esimin kardesiymis babaannem guzel gülüp sonunda dogru duzgun birini bulmussun kendine diyordu eşime ama bende hayret icerisinde benim babaannem esimin nasil annesi olur diye düşünüyorum halam ve babaannem sevgiyle sariliyorlar bana

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinize hayırlı misafir geleceğine ve rahat geçime yorumlanır.

 8. Tuba dedi ki:

  Ölen eniştemi rüyamda canlı bir şekilde gördüm. Annem, anneannem ve ben teyzemlerdeyiz ve bir anda oturduğumuz odanın kapısı açılıp eniştem içeriye yüzünde bir tebessümle girdi biz bu durum karşısında şaşkın ve sevinçliydik. Yanımıza gelip oturdu ve yüzündeki tebessüm hâlâ vardı sonrasında mutfağa geçip oturdu teyzem ona yemek koydu ve eniştem yemeye başladı sonra bende yanına gidip oturdum bende yemeğe başladım sonra bir anda mutfaktan salona geçtik ve bana 100 lira harçlık verdi. Rüyam burada son buldu. Eniştem rüya boyunca hep tebessüm etti.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hane içinde hayırlı bir olaya ve akrabalarınız ile bir araya gelmeye yorumlanır.

 9. Cansel dedi ki:

  Rüyamda olen ablambenimle konuşup arkadaşımda kazağım var onu al dedi ne anlama geliyor

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kendinizi parasal anlamda güçlendirmeye yorumlanır.

 10. Berkay dedi ki:

  Merhaba ben 20 yaşındayım trajikomik bir rüya gördüm bir bayram ziyareti gibi topluca köy evine gidiyoruz o köy evi amcam ve ölmüş olan yengemin yaşadığı evdi rüyada ölmüş olan yengemi görüyorum konuşuyoruz gülüyoruz sohbet ediyoruz ama sadece benimle diğerleri ile değil bana diyor ki öldüğünde cehenneme gidersen 2. Kademeyi seç o zaman dünyaya gidip gelebiliyorsun cennete gidersen zaten sıkıntı yok diyor rüyamda yengem ölmüş olduğunu biliyor diğer akrabalarım ailem herkes biliyor bu konuşma geçtikten sonra yengem uzanıyor ve gidiyor o sırada uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sizinle dertleşmek isteyen birine yardım etmek ve sevdiklerinize vefa borcunu ödemeye yorumlanır.

   1. Gamze dedi ki:

    Merhaba ruyamda ölmüş ananemin mezarını açıyodulk ve cesedini goruyodum vücudu diri Bi sekılde gözlerini açıp benımle konuşuyordu ben soru soruyodum ananem cevap veriyordu bir yandanda alıyorduk yorumlarsanız sevinirim

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya sizinle dertleşmek isteyen birine ve size ihtiyacı olan birine destek olmaya yorumlanır.

     1. Sevil dedi ki:

      Eşimin anneanesini gördüm.4 ay oluyor öleli. Mezarının üzerinde beyaz kefen içinde.bir anda gözlerini açıyor .gözleri ve ağzının içi siyah.Anneane diyorum canım diyor.nasılsin diyorum. Bana bıçak batırıyorlar.özledim deme yoksa …(buraya gelirsin gibi bi şey ima ediyor) diyor.uyanıyorum. gün içinde özledim anneanne seni diyordum kendi kendime.

     2. admin dedi ki:

      Bu rüya biriyle dertleşmeye ve iyilik görmeye yorumlanır.

 11. Derya dedi ki:

  Merhaba ben 36 yaşında 2 cocuk annesiyim ve esimle ayrilmak üzereyiz. Rüyamda odamda çekmemeden sigara paketinden bir tane sigara alıyorum ve içmek icin balkona giderken başka odada ölmüş olan yengemin yattığını görüyorum yatağa oturup konuşuyorum sonra sigara elimden düşmüş yatakta sigara arıyorum bi bakıyorum sigara kırılmış. Ölmüş olan yengem benden sigara istiyor bende oda ya gidip sigarayı alıp veriyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinizde bazı sıkıntıları aşmak ve gelen bir habere sevinmeye yorumlanır.

 12. Ilknur dedi ki:

  Ruyamda bir yakinim oldugjnu dusundugum bir adam oluyor 3-4 yaslarinda bi kiz cocuguyla evin icinde olu bedenden kizin korkmamasi 8cin onunla konusuyor kiz cocuguda sanki benim kizimdi ole hissediyordum ben goremiyordum adamin ruhunu ama kiz goruyordu ve konusuyordu onunla

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya uzun zamandır görmediğiniz bir insanla görüşmek ve sağlık sıhhate yorumlanır.

 13. Dilek dedi ki:

  Rüyada ölmûs bebekle konusuyordum, sarisin mavi gozlu olan kiz bebek siyah sacli siyah gozlu olmustu hep gülüyordu, kucagima almadim ama Bende sevdim onu bu ne anlama geliyor

  1. admin dedi ki:

   Yarım kalan hayallere kavuşmaya yorumlanır.

 14. Aslı dedi ki:

  Rüyamda iki hafta önce ölmüş abimle konustum ama yüzünü filan görmedim hayatım hakkında konustum bir yerlerden benimle konusuyodu ama nereden konustugumuda goremedim ayrica iceri bir kisi geldiginde sesi kesiliyor gittiginde tekrar benimle konusuyordu bu ne anlama geliyor ?

  1. admin dedi ki:

   İyi ahiret hayatına ve sevdiklerinizle küslük kalmamasına yorumlanır.

 15. zeynep3436 dedi ki:

  Merhabalar . Ruyamda vefat etmis olan kayinpederimi esimle ayni yatakda uyurken gordum bende uyuyacaktim ancak korkuyordum ölu ile ayni yerde uyumaya ve ben uzaklasirken uyandim..acaba ne anlama geliyor

  1. admin dedi ki:

   Evinizde huzur ve mutluluğun artmasına yorumlanır.

   1. zeynep dedi ki:

    Cok tesekkur ederim zaman ayirdiginiz icin. Hayirli gunler hayirli bayramlar dilerim

 16. Aydın dedi ki:

  Rüyamda genç yaşta ölen abi mi gördüm, okuluma gelmiş ben rahatsızlanınca tenefüste(okullu değilim) bana sarıldı çok güzel bir yüzü vardı, halini sordum(öldüğü aklımda) çok güzel bi mazaram var dedi, bende 3tane evladım var dedim oğlumun adını söyledim (babamın adı ve hayyatta şükür) ondan sonra uyandım çok mutlu oldum ilk defa konuştum sarıldım

  1. admin dedi ki:

   Uzun zamandır görmediğiniz insanlardan haber alabilirsiniz.

 17. zerfin dedi ki:

  merhaba ben rüyamda şu an hayatta olmayan kayınpederimin beni telefonla aradığını gördüm. Benim Ankara da meclise gitmem gerekiyormus bir isim varmış onları hallet kızım diyor ben burda evin iste ne lazımsa alışverişini vs ben hallederim dedi bende tamam baba dedim. ama bu rüyaya bir anlam veremedim. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Bir süredir sizinle dertleşmek isteyen biri gelebilir, evinizde sıkıntılar biter.

 18. Zülal dedi ki:

  Rüyamda ölmüş anne ve babamı gördüm,eşimle nikah masasında tekrar evleniyorduk,elimiZde alyans vardı,vefat etmiş anne babam masanın etrafındaydı,konuklar arasında yine ölmüş yengem ve teyzem vardı,beni öpüp mutluluk dilediler,ne demek acaba

 19. Alaguz dedi ki:

  Bulgaristan’da bir milli maç izliyoruz. Sonra birden bulunduğumuz ye altından Meriç nehrinin aktığı bir haneye dönüşüyor. Nehir sakin ve berrak. Sonra içinde bir dalgalanma oluyor. Canavar galiba derken dev bir timsah ama normal timsahın 5 katı kadar altımızdan geçiyor. korkuyoruz ama. zarar vermiyor. O sırada eşimi yanımdaki kadın uzak bir yere giderken eşlik edecekmiş Korkma onu vermem diyor ama Allah’ın izniyle demek istemiyor. Zorla söyletiyorum

  1. admin dedi ki:

   Size karşı söylenen yalanlar veya dökülen sahte göz yaşları varsa öğrenilir.

 20. Nezihe dedi ki:

  Rüyamda dedem ve babaannemin annem ve babam tarafından gömüldüğünü gördüm annemin mezar basında beklediğini ve niye bekliyorsun anne diye sordum o da biraz sonra dedenle babaanneni yönünü değiştirecez dedi beklerken babannemin mezardan çıktığını gördüm babanne neden çıktın diye sordum benim karnım ağrıyor ben bi daha oraya girmem dedi yorumlarmısınız.

  1. admin dedi ki:

   Hane içerisinde haksızlıklar biter, hak hukuk yerini bulur, küs kişiler varsa barışırlar.

 21. Ayşe dedi ki:

  İstiharede daha önce ölmüş bir tanıdığımla telefonda konuştum. İstihareyede hoşlandığım insanla kavuşacakmıyım niyetiyle yatmıştım.
  Yorumlarsanız sevinirim

 22. sinem dedi ki:

  Teröristlerin elindeyiz ben ve ablam gerçek hayatta ölmüş bir arkadşım da terörist olmuş bizi öldürecek ve ben diyorum ki gel anneni arayalım konuş onunla diyoki ben çocuğumun ismini hatırlamıyorum o sırada bende hatırlayamadım ama Allaha o kadar cok yalvardım ki ölmeyelim diye sonra bitane kız geldi bizi kurtardı biz ölen arkadaşımla sarıldık sonrada uyandım

  1. admin dedi ki:

   Güveninizi kıran insanlar olabilir, hane içinden gelen haberlere üzülebilirsiniz.

 23. Tahsin dedi ki:

  Rüyamda ölmüş dayı oğlunu gördüm, bana şöyle dedi. Niye bayağı zamandır gelmiyorsun. Ne anlama geliyor acaba?

  1. admin dedi ki:

   Hanede hasta biri varsa iyi haberler gelir.

 24. Nezahat Akarca dedi ki:

  Rüyamda ölen eski bir arkadaşımla konuştum.

  1. admin dedi ki:

   Küs olduğunuz biri ile barışmaya yorumlanır.

 25. Hülya dedi ki:

  Rüyamda ölmüş komşumuzu gördüm onun dişimi benim dişimmi bilmiyom sallanıyordu ve bana dediki hülya sırtıma bi bas dedi yani insanlar sırt üstü yatar sırtını kütletirizya ama hemen uyandım yani kütletemedim rüyam ne anlama geliyor?

  1. admin dedi ki:

   Hasta biri varsa iyileşmesine yorumlanır.

 26. Ayten dedi ki:

  Rüyamda ölmüs halami gördüm gülerek bana dogru geldi ben sasirdim ölmedinmi sen dedim halamin kizi gülerek yok dedi beni kenara cekip dediki üzücü haber var cennet kapasi kapaniyor sana dedi ve uyandim Ben.

  1. admin dedi ki:

   Haneden hayırlı bir haber almaya, sağlık sıhhate yorumlanır.

 27. Osman dedi ki:

  Rüyamda rahmetli olan yakın dostum. Arkadaşımı gördüm 1 hafta oldu rahmetli olalı. Onu arıyordum her yerde ve beni aradı. Seni çok seviyorum dedi ben nerdesin diye sordum saat 10 da geldim dedi. Yorumlarınızı bekliyor ve teşekkür ediyorum.

  1. admin dedi ki:

   İyi bir ahiret hayatına yorumlanır.

  2. Leyla dedi ki:

   Merhaba Rüyamda ölmüş babannemi kefene sarılmış ve ben kefenini sağ tarafını açıp kundakta bi bebek alıyorum kucama yorumlarmısınız rüyamı.

   1. admin dedi ki:

    Bebek müjdesi almaya ve çok sevinmeye yorumlanır.

 28. Zeynep dedi ki:

  Rüyamda bir arkadaşımın rahmetli babası benimle konuştu. (Gerçekte babasını tanımıyorum hatta ben doğmadan ölmüş.) Üzerinde açık kahverengi şık bir takım elbise vardı. Bana oğlunu (arkadaşımı) kendisiyle birlikte hayata nasıl hazırlayacağımızla ilgili öğütler verdi ve sonra sol el işaret parmağıyla sol ilerisini işaret etti. İşaret ettiği tarafa baktığımda arkadaşımı 3-4 yaşlarında çocuk olarak gördüm. Sokakta, dışı açık yeşil boyalı bir bina önünde kuşlarla oynuyordu. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Birinden gelecek olan nasihatlar sayesinde hem kendiniz hem de arkadaşınız için güzel bir işe vesile olmaya yorumlanır.

DMCA.com Protection Status