Rüyada Ölüm Anını Görmek

Rüyada ölüm anını görmek, hayatınızda önemli bir değişiklik olmasına ve yeni bir başlangıç yapmaya yorumlanır. Eğer bir süredir sıkıldığınız ve geride bırakmak istediğiniz bir şey varsa bunun için gereken cesareti gösterebilirsiniz. Artık sabır edilen bir konuda bir şeyler yapılabilir. Mesela ayrılmak isteyenler ayrılabilirler, ya da yeni bir ilişki veya yeni bir işe girmek gibi önemli kararlar alınabilir. Ancak bu hayat düzeninizi önemli ölçüde değiştirir. Rüyada ölüm anını yaşamak, sağlık problemi olan kişiler için sağlık ve sıhhatin yerinde olmasına yorumlanır. Eğer çevrenizde hasta biri varsa da o kişiden hayırlı haberler gelebilir.

Rüyada kendi ölüm anını görmek, kendiniz için yeni bir şey yapmak ve güç sahibi olmaya yorumlanır. Artık bazı sıkıntılar geçmişte kalır ve temiz bir sayfa aralayabilirsiniz. Kendiniz için en hayırlı şeyi tercih edersiniz. Rüyada başkasının ölüm anını görmek, hayatınızdan tamamen çıkacak birine yorumlanır. Bu kişi ile artık görüşmek zor olabilir, yollarınızı tamamen ayrılabilir.

Rüyada Annenin Ölüm Anını Görmek

Anneniz hayata ise sağlık ve sıhhatinin yerinde olmasına, uzun bir ömür sürmesine yorumlanır. Ancak annesi hayatta olmayan biri bu rüyayı görürse, bunun da anlamı annenize duyduğunuz özlemin artmasına ve ona duyulan ihtiyaca yorumlanır.

Rüyada Babanın Ölüm Anını Görmek

Babanız hayatta ise uzun bir ömre sahip olmasına, babanızın şifa bulmasına ve sağlıklı sıhhatli bir hayat sürmesine yorumlanır. Eğer babanız yaşamıyorsa, ona duyulan özlem ve hasretin artmasına, onun yokluğunu hissetmeye yorumlanır.

Rüyada Arkadaşının Ölüm Anını Görmek

Arkadaşlığınızın anlam kazanmasına, onunla birlikte birbirinize büyük bir destek vererek büyük bir zorluğun üstesinden gelmeye yorumlanır. Arkadaşınız ile aranız kötüyse de yeniden düzelir, dostluk bağınız güçlenir.

Rüyada Sekerat Anını Görmek

Bir zamanlar yapılan hatalardan dolayı pişmanlık duymaya ve hataları teker teker telafi etmeye yorumlanır. Başkalarına yapmış olduğunuz haksızlıklar varsa bunun farkına vararak düzeltebilirsiniz. İç huzurunuz artar.

Rüyada Ölüm Anını Hissetmek

Size karşı hain planlar içerisinde olan kişiler ile ilgili hislerinizde yanılmamak ve önlemini almak demektir. Sizi kandıran ya da yanlış yola sürüklemek isteyen kötü niyetli kişiler bu emellerine erişemezler. Başkasına inanmak yerine kendi inançlarınızla sizin için en hayırlı olacak seçimler yapabilirsiniz.

Rüyada Ölüm Anını Beklemek

Bir süredir beklenen bir haberin gelmesi ile birlikte hayatınızda çok önemli bir değişiklik olmasına yorumlanır. Ayrılık boşanma yada evlilik veya taşınma gibi önemli olaylar ufukta olabilir. Mevcut düzeniniz tamamen değişebilir.

Rüyada Ölüm Anını Görmek Diyanet

İslami rüya tabirlerine göre, yeni sevinçler yaşamak ve uzun sağlıklı bir ömür geçirmek anlamına gelir. Rüya sahibinin ömrüne ömür katılır. Bir süredir gerçekleştirmek istediğiniz şeyler varsa artık kendinizi hazır hissedebilir, hayatınızda önemli yenilikler yapabilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Osman Aydın dedi ki:

  Çok garip bi rüya gördüm ölüm zamanın geleceği saati biliyurum abim yanımda bi araçla annemin babamın yanına gideceğimi söylüyurum anne ve babamdan helallik istiyum helaliği alıyurum yavaş yavaş anın geldiğini his ediyorum vücudum bazı yerlerini his etmiyurum birden son nefesimi verip ölü yorum o hışımla rüyadan uyanıyorum

 2. Yasemin dedi ki:

  Rüyamda canımın ağzımdan çıktığını hissediyorum. Beni ölüm döşeğine bırakıyorlar. Bu sırada bebeğim yanımda. Eşime ölmeden tembihliyorum: ölürsem onları(2oplumu) sakın kimseye ezdirme diyorum yoksa hakkımı helal etmem diyorum. Gerçek gibiydi

 3. HD dedi ki:

  İyi günler. Rüyamda eğer yanlış anlamadıysam ve yanlış hatırlamıyorsam ölmek üzere olduğumu ve babaannemin kollarında ona birşeyler söylediğimi gördüm. Lütfen hayırlısıysa yorumlayın İNŞAALLAH hayırlıdır. Teşekkür ederim…

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sağlık sıhhate ve zor bir şeyi başarmaya yorumlanır.

 4. Sedsur dedi ki:

  Rüyamda yaşlı tanıdıklarımla birlikteydim. Hepsinin ölümünü düşünüp üzülürken, gerçekte kanser hastası olan 90’lı yaşlardaki büyük dedem birden yığıldı ve can çekişmeye başladı. Öleceğini anladım ama yine de ambulansı arayıp müdahale için yalvardım. Beni oyalayıp durdukları için çok sinirlendim ve durmadan karşı tarafı azarladım. En sonunda tekerlekli sandalyeyle bir kadın geldi ve dedemi kucaklayıp sandalyeye ters? bir şekide koydu. Neden ona böyle kötü muamelede bulunduğunu söylediğim de bana ölecek zaten dedi. En son büyük dedemi can çekişirken gördüm ama ölümünü görmedim. Yorumlarsanız çok sevinirim çünkü inanın aklımdan çıkmıyor

 5. Ebru dedi ki:

  Bir kadın geldi yanıma. Siyah ferace giymiş mürdüm renk bir eşarbı vardı. Uludağ camiiyi sordu galiba. Bende kapısına kadar götürdüm. Sonra içeri girdim bende namaz kılcaktım 5.6 kişi gezmeye girdi diye çıktım baktım kadın kapıda bekliyor. Yanıma geldi. Boş bir yer arıyoruz birlikte.. Sonra saat kaçta ölücem dedim, 2 de dedi.. Ama akşamdı hava. Galiba gece 2. Sonra bugün günlerden ne dedim söyleyemem dedi ama ben Ekim ayı mı ne anladım neyse biz yer ararken dışarı çıktık caminin etrafında boş bir yere geldim. Orası da kalabalık olmaya başladı bomboşken. Saate baktım 2 dakika var. namaz kılayım dedim. Kılarken korktum birazdan ölücem ve herşeyin hesabını vericem neler yaptım ben diye.. Son anda elimin bir parmağında oje gördüm daha çok korktum namazım da kabul olmadı diye. Titredim korkmaya başladım felan derken saat 2 oldu ve etrafımdaki kalabalığın sadece Aaaa gibi seslerini duydum o sırada canımın çıktığını hissettim gerçekten. Şahadet getirdim son anda..

  1. admin dedi ki:

   Sağlık sıhhate ve yakınlarınıza yardım etmeye, hayır duası almaya yorumlanır.

 6. Esra dedi ki:

  Rüyamda esimle aynı işyerinde yüz ve ona asılan ilk kuzenim sonra başka insanlara dönüşen farkli insanlar oluyordu ve ben rüyada bunlara karşı sinirleniyirdum ve deli gibi geziniyirdum en son o asılan kadınlardan biri beni birine şikayet ediyordu sonra bi adam eşime başka bir konu üzerinden kizarken ben gidiyorum. Araya ve adam yani esimi kastederek adam kendini ifade edemiyor diye falan o adam ile de tartisiyorum sonra işten eve gelirken evimizin kapısının önünde bir adam iri yarı dev gibi onu ve yanındaki küçük çocuk ları farkedip bir çocuk o adama esimi gösteriyor ve adam koşarak elinde önce anlayamadigim bisey ile gelirken bende eşimin babasına. Baba bıçak diyorum ve babam.bicagi buluyor ben onun elinden yapıyorum ve koşuyorum sonra daha fazla kosamicami anlayınca karşıdakine firlatiyorum o bıçak ona sallanırken elindeki şeyi fırlatıp oluyor ve bende kupagimda sesler gözüm karardikca dahada yükselirken canim acimadan oluyorum ve Allaha da olurken yalvarıyorum allahım nolur opmiyim diye sonra oldugimu zannederken uyandım

  1. admin dedi ki:

   Çevrenizdeki insanlar ile aranızdaki sorunların çözülmesine, vefalı dostlar kazanmaya ve sıhhatli ömre yorumlanır.

 7. merve dedi ki:

  Yorum yapamiyrm

  1. Esra dedi ki:

   Rüyamda eşime kuzenim satılıyor arkasından sonra ben onu görüp sinirleniyirdum ve sonra o kuzenim başka bir kıza dönüşüyor oda aşılıyor ve gene sinirleniyirdum sonra o kız esimi bir adama şikayet ediyor ve ben o kendini ifade edemiyor diye esimi savunuyorum ve sonra eve giderken evin önünde çocuklar var birde dev gibi bir adam var çocuklar esimi gösteriyor ve o adam eşime doğru elinde ilk anlayamadigim biseyle koşuyor ve ben kayinpederime baba bıçak diyorum babam yerde bıçak buluyor elinden kapyigim gibi koşuyorum adama ama adam daha yakınlaşıyor benden önce eşime esimi korumak için adama elimdeki bıçağı firlatiyorum ve oliyor ve oda bana elindeki keser gibi biseyi bana atıyor ve kan falan yok acı falan yok gözüm kararıyor ve kulağındaki sesler gözüm karartisi çoğaldıkça dahada artıyor sanki dünya yikilircasina ve ben ölüyorum gerçek gibi can çalışıyorum ama acı kan yok icimden allaha yalvarıp nolur olmiyim diye yalvarıyorum. Utanıyorum rüyadan oda karanlık olduğundan bir sure gerçek sandim

   1. admin dedi ki:

    Aile içi problemlerin çözülmesine ve küsleri barıştırmaya, düşmanlardan uzaklaşmaya yorumlanır.

 8. merve dedi ki:

  Ruyamda ulkede soga cikma yasagi var ve bunun karsisinda duruluyor bir mahlleye gitmissen bile yasak saati basladigi zaman evine donemiyorsun bir yere gidiyorum ve orda kaliyrm birisi cantamin yuzunu toprakla duzeltiyor baska biride beni taciz ediyor evime gectigimde 3 tane kedi goruyrm 2 si yavru bir tanesi kocaman yerlerinden kaldirmaya gondermeye calisiyrm gitmiyorlar vefat eden annemi goruyrm kendisinin ailemden bi cok kisinin hastalandigini ve 3 hafta sonra oleceklerinin haberini veriyor aglamaya bagirmaya haykirmaya basliyrm annemi oyle olmadigina ikna etmeye calisiyrm durumu duzeltmeye calisiyrm olmuyo agliyrm bagiriyrm annee diye gorumcem fark ediyrm uyurken agladigimi esimi cagiriyor eaim geliyo bana sesleniyo sarsiyo tokatliyo cok kotu tokatlar atiyor tokat attigini falan goruyorum hissediyrm ama aci hissetmiyrm sonra ölgümü anliyrm cok korkuyrm Allahim bir sans daha diyrm kendime gelemiyrm euzu besmele cekmeye calisiyrm dilim donmuyor soyleyemiyrm sonra zorla bismillah diyrm Allahim pismanim diyrm gozlerimi acmaya calisiyrm olmuyo yine aynisini yapiyrm zorlukla gozumu actm ama ortada ne esim nede kimse vardi ayaklarimi kollarimi beynimi zor hissettim biraz uzun oldu ama yorumlaya bilir misiniz lutfen Allah razi olsun sizden….

 9. merve dedi ki:

  Ruyamda ulkede sokaga cikmama yasagi var ve buna kaarsi duruluyor bir mahalleye gitmissen bile yasak saati basladimi evine gecemiyorsun bir yere gidiyrm orda kaliyrm birisi cantamin yuzunu toprakla duzeltiyor baska biride beni taciz ediyor evime gectgmde annemi vefat eden görüyorum 3 hafta sonra bana ailemden bir cok kisinin hastalandigi ve ölecegi haberini veriyor aglamaya haykirmaya basliyrm durumu duzeltmeye oyle degildir demeye basliyrm biseyi degistiremiyrm ve bagirmaya basliyrm anne annee diye sonra ruyamda ruyada oldugumu anliyorum gorumcemin beni sayiklarken gordugunu fark ediyorum ve esimi cagiroyor esim yanima geliyor merve diyor uyandirmaya calisiyor ancak uyanamiyrm bi ara gozlerimi aciyrm ruyamin icinde ama tekrar giriyrm ruyanin icindeki ruyaya esim beni tokatliyor ama aci hissetmiyorum sarsiyor daha hizli vuruyor goruyorum yaptigini biliyrm ama hissedemiyrm sonra öldügümü anliyorum beynimden vurulmusa dönüyorum Allahim bir sans daha diyorum euzu besmele cekmeye calisiyrm dilim dugumlu cekemiyrm zorlayarak bismillah diyorum Yarabbi ben pismanim diyorum gozlerimi acmaya calisiyrm kendime gelmeye calisiyrm bu arada ezan sesi geliyor kulagima bidaha yarabbi ben pismanim diyorum zorla gozlerim acildi ne eşim var yanimda nede kimse vucudumu zor bela hissettim ayaklarim falan hep uyusmustu biraz uzun oldu ama lutfen yorumlar misiniz Allah sizden razi olsun….

  1. admin dedi ki:

   Yapılan yeni başlangıçların şans getirmesine, iş veya eğitimde değişikliğe ve zorlukları atlatmaya yorumlanır.

 10. Nünü dedi ki:

  Rüyamda eşimle bir cafede yüksek taburede oturup sohbet ederken birden düşer gibi oldum ve bir anda heryer sessiz, insanlar hareketsiz kaldı,niye hareket etmiyorlar derken öldüğüm söylendi, ceset bedenlerin olduğu biryere atıldım ve kendime yer açmaya çalıştım. biraz orada kaldıktan sonra heryer karardı,sustu o an herşey bitti yok oldum. Yorumunuzu merakla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..

  1. admin dedi ki:

   İkinizin de iş hayatında sorunlarınızın çözüleceğine ve bir yere seyahat edileceğine yorumlanır.

   1. Ebru dedi ki:

    Bir kadın geldi yanıma. Siyah ferace giymiş mürdüm renk bir eşarbı vardı. Uludağ camiiyi sordu galiba. Bende kapısına kadar götürdüm. Sonra içeri girdim bende namaz kılcaktım 5.6 kişi gezmeye girdi diye çıktım baktım kadın kapıda bekliyor. Yanıma geldi. Boş bir yer arıyoruz birlikte.. Sonra saat kaçta ölücem dedim, 2 de dedi.. Ama akşamdı hava. Galiba gece 2. Sonra bugün günlerden ne dedim söyleyemem dedi ama ben Ekim ayı mı ne anladım neyse biz yer ararken dışarı çıktık caminin etrafında boş bir yere geldim. Orası da kalabalık olmaya başladı bomboşken. Saate baktım 2 dakika var. namaz kılayım dedim. Kılarken korktum birazdan ölücem ve herşeyin hesabını vericem neler yaptım ben diye.. Son anda elimin bir parmağında oje gördüm daha çok korktum namazım da kabul olmadı diye. Titredim korkmaya başladım felan derken saat 2 oldu ve etrafımdaki kalabalığın sadece Aaaa gibi seslerini duydum o sırada canımın çıktığını hissettim gerçekten. Şahadet getirdim son anda..

    1. admin dedi ki:

     Bir kadından duyacağınız laflar yalan çıkabilir, sizi dolduruşa getirebilir.

 11. Şebnem dedi ki:

  Rüyamda kendimi yatar vaziyette görüyorum ve kalbim patlıyor ölüyorum sonra kendimi çıplak görüyorum beni giydirin beni giydirin diyorum çok etkilendim yorumlarsaniz sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Çok güvendiğiniz biri kalbinizi kırabilir.

 12. Esin dedi ki:

  Rüyamda dedemin eski evinde ve hep dedemin yattığı yataktayım selamet halindeydim yavaş yavaş tüm vücudum hissizleşip katılaşıyor bana abdest aldırıyor yengem ve annem korkmayayım diye bana dedemin ölüm anı olduğunu dedemin yerine gittiğimi aslında ölmiyeceğimi söylüyorlar ama aslında ben ölüyorum son anda ruhum boğazımda kalıyor anneme kızımı kim emzirecek diyorum annem yüzüme bakıyor o an anlıyorum ben gerçekten ölüyorum sonra bi an eşimin sesini duyup zorlukla uyandım ve çok etkilendim bu rüyadan resmen tüm vücudumda ölümü hissettim.

  1. admin dedi ki:

   Hane içerisinde hayırlı olaylar olmasına ve akrabalarınızla bir araya gelmeye yorumlanır. Küs olanlar da barışırlar.

 13. Nesrin dedi ki:

  Rüyamda çok sevdiğim kuzenim, ömrüm bitmiş de beni teslim etmek için beni biryere götürüyor? Orada iki çıplak erkek yatıyor, ortası boş, bana da ortada yer veriyorlar, dbaşta ki ölmüş, diğerinin de canını almak için ağzına mavi bantlı bışey takıyorlar, titreye titreye ruhunu teslim ediyor. Ben de kuzenle birlikte sıra mı bekliyorum, ölüm anımı bekliyorum, ama çıplak nasıl yatayım üstüme örtü bulalım diyorum, yastık atıyorlar, kucağımda tutuyorum, kuzenime annem babam kardeşim dayanamadıkları ıçın seni görevlendirdiler diyorum. Bari son kez seslerini duyayım diyorum ama cep telefonu çekmiyor, son kez tuvalete gideyim diyorum, birine soruyorum, burada tuvalet yok ki diyor, bir yer gösteriyor oraya gizlice yap diyor. Hayat olmayan renksiz biryer, yapıyorum, sıra gelmiştiŕ diyorum, kuzen daha gelmemiştir, son kez sana çay veya kahve içireyim diyor, Ve UYANIYORUM, 63 YAŞİMA KADAR HAYROLSUN BÖYLE BIR RÜYA GÖRMEDIM YORUMUNUZ IÇIN TŞK EDERIM

  1. admin dedi ki:

   Sağlıklı bir ömre ve hane içerisinde hayırlı bir olay vesilesi ile uzun süredir görmediğiniz akrabalar ile bir araya gelmeye yorumlanır.

 14. Hasan dedi ki:

  Rüyamda ölmüş olduğumu ve başımda konuşulanlardan anlıyorum. Bende bir şeyler söylüyor ama duyulmuyorum, eşim ve çocuğum aklıma geliyor bensiz ne yapacaklar diye.

  1. admin dedi ki:

   Uzun ve sağlıklı bir ömür sürmeye yorumlanır.

 15. ahmet dedi ki:

  Rüyamda ayakta iken gözüm kararıyor ellerimi önüme uzatıyorum. Hanım yetiş filan diyorum tekbir getiriyorum. Ses bana boğuk bir şekilde tekrar geliyor. Bir süre sonra nefeste gidiyor bağıramıyorum. Tam nefes geliyor şehadet getiriyorum ve bitti diyorum. Bilincim yerinde hanımı ve çocuğu düşünüyorum. Bu rüyayı arka arkaya iki defa görüyorum.

  1. admin dedi ki:

   Çok büyük bir sorunu aşmak, sonunda rahat bir nefes almak anlamına gelir.

 16. Şeyma dedi ki:

  Rüyamda herkesin çok şık giyindiği bir yerdeydim. Bir anda çok sevdiğim bir hocam içeriye girdi şeyma nerede dedi. Bende buradayım deyip öğretmenimin boynuna atıldım. Sonra bir şeyler konuştular kendi aralarında oraları hatırlamıyorum ve sonra da dedi ki biri ölen öldüğünü sanmıyor gibisinden bir laf etti. Yani öldüğünün farkında değilsin der gibi sonra bana baktılar ve ben ağlamaya başladım. Nasıl yani ben öldüm mü dedim inanamadım. Beni duyabiliyorlardı en azından öğretmenim beni duyuyordu. Onunla son kez konuştuktan sonra gerçekten öldüğümü hissettim ve biri geldi. Bana bir topluluk gösterdi onlarla beraber mi hesaba cekilmemi yoksa tek mi onu sordu bende bu topluluk güzel gözükmüyor namazını kılsın bir topluluk yok mu dedim oda var tabi dedi hafif gülümsedi ve bana o topluluğun listesini gösterdi… Bende uyandım, uyandığımda hala şoktaydım o kadar gerçek gibiydi ki hayatta olduğuma şükrettim. Rüyadayken korkuyordum ama Allahım nolur ölmemiş olayımda biraz daha namazımı kılayım diyordum. Bu şekilde şimdiden Allah razı olsun.

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir hedef peşinde koşmaya ve sevdiklerinizden destek almaya yorumlanır.

 17. Esma dedi ki:

  Rüyamda ruhum bedenime giremedi ve ölüm anını yaşadım eşime durmadan ben ölüyorum demeye çalışıyorum. Bir taraftan da şahadet getiriyorum. Uyandığımda bacaklarım felçli gibiydi hissetmiyordu yavaş yavaş kendime geldim.

  1. admin dedi ki:

   Çok büyük bir dertten kurtulmaya ve rahata erişmeye yorumlanır.

DMCA.com Protection Status