Rüyada Ölüye Kur’an Okumak

Rüyada ölüye Kur’an-ı Kerim okuduğunu görmek, sevap kazanmak ve ölmüşler için hayır işlemek anlamına gelir. Yakın zamanda evinizde dua okutabilir ya da başkalarına yardımda bulunabilirsiniz. Yaptığınız yardımlar karşılığını bulur ve manevi yönden kendinizi çok daha güçlü hissedebilirsiniz. Dini yönden size yol gösteren kişiler ile birlikte ortak hayır işleyebilirsiniz. Rüyada ölmüş birine Kur’an okumak, aynı zamanda sağlık ve sıhhatin yerinde olmasına, uzun bir ömür geçirmeye yorumlanır. Yakın zamanda beklediğiniz bir haber artık gelebilir. Özellikle hasta olan biri varsa onunla ilgili müjdeli haberler alabilirsiniz. Hem siz hem de sevdikleriniz açısından hayırlı gelişmeler olabilir ve gelen haberler sayesinde içinize adeta serin su serpilir.

Rüyada başkasının ölüye Kur’an okuması, yakın çevrenizde yardıma muhtaç birine yardım etmek anlamına da gelir. Mesela sizinle dertleşmek ya da yardım talep etmek isteyen biri olabilir. İnsanlar sizin ne kadar iyi niyetli ve ne kadar hayırsever bir insan olduğunuza dair çok güzel yorumlarda bulunabilirler ve bu duyduğunuz şeyler sizin çok hoşunuza gidebilir. Başkaları tarafından övgüyle karşılanabilirsiniz. Sizi başkalarına çok iyi anlatabilirler.

Rüyada Ölünün Başında Kur’an Okumak

Çekilen sıkıntıların son bulması ve artık bazı şeylerin tam da sizin lehinize sonuçlanması anlamına gelir. Bundan sonra hak edilen başarı size çok yakındır. Ancak gerçekten ne istediğinizi bilmeniz gerekir. Yakın zamanda yapacağınız seçimler sizin geleceğinizi çok önemli bir şekilde etkileyecektir. Bu sebeple sıkıntılardan kurtulurken bir yandan da doğru seçimler yapmaya özen gösteriniz.

Rüyada Ölünün Ardından Kur’an Okumak

Hayırlı bir evlat olmak ve anne baba duası almak anlamına gelir. Başkaları da sizi takdir edebilir. Gerkesin sizi örnek göstermesi ya da başarılarınızı kutlaması söz konusu olabilir. Dini yönden de başkalarına örnek olacak işler yapabilirsiniz. Yapılan yardımlar karşılığında kendinizi manevi yönden güçlü hissedebilirsiniz.

Rüyada Ölünün Ruhu İçin Kuran Okumak

Rüyada ölmüşlerin ruhuna Kur’an okumak, zorluklardan sonra rahat hayat geçirmek, hayatınızın zor bir dönemini geride bırakmak anlamına gelir. Bazı şeyleri gerçekten emeğiniz ile hak edeceksiniz. Alın teri ile kazanılan para ve yapılan yardımlar ile birlikte hayatınız anlam kazanabilir. Helal yoldan şaşmamak ve doğru yolu seçmek anlamına da gelir. Sizi unutmak isteyen insanlar emellerine ulaşamazlar.

Rüyada Ölüye Kur’an Okunması Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, hak ve hukukun yerini bulması ve hak edilen başarıya ulaşmak, yardım yapmak anlamına gelir. Hayırlı işler ile adınızı duyurabilirsiniz. Başkalarına karşı iyiliklerin karşılığını ödeyebilirsiniz. Sizin için hayırlı hiçbir şekilde herşey sonuçlanır. Beklenen haberlerde olumlu sonuç verir. Artık bir şeyler yolunda gitmeye başlar.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Kübra kaytan dedi ki:

  Rahmetli babamı yanında oturan kardeşime uzun uzun baktığını ve kardeşimin yanında elinin altında duran kuran kitabı olduğunu karşıdan izliyorum.

 2. Özlem dedi ki:

  Hayırlı günler ben tuvalet ararken ölmüş çocuk kabirleriyle karşılaşıyorum ama onlar ölmemiş gibi mezarlarının üstünde oturuyor kuran_ı Kerim dinliyorlar şimdiden teşekkür ederim

 3. DİLAN dedi ki:

  Rüyamda ölmüş dayımın mezarı başında tanımadığım biri bana kurandan bir şeyler okumani söylüyordu,arapça bir şeyler okudum sonra kuranı dayımın mezarına doğru uzattım ve dayım elini uzattı birden kuranı onun eline bıraktım sonra da gözlerini açtı dayım. Artık mezarda değildi,yerde uzanmıştı.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hane içinden iyi haberler almaya, şifaya yorumlanır.

 4. Harika dedi ki:

  Babamin 2016 yılında kaybettimm.. rüyamda çok yabancı ya 3 kere gördüm sadece.. bugun babamin gömülmesi icin tertemiz hazirlanmis ve basinda 2 tane hocan vardi.. erkek hoca bas ucunda surekli dualar okuyordu sag geçiyordu sola geciyordu etrafında surekli dua okuyordu.. bayan hoca ayak ucunda surekli okuyordu.. erkek hica talimatlar veriyordu şunları da onu diye bayan hoca da ayak ucunda okuyordu.. anlam veremedim neler oluyor.. lütfen yorumlayın.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hayırlı bir işe vesilem olmaya yorumlanır.

 5. Sevgi dedi ki:

  Slm.Ruyamda kardeşimin evinde toplanmış yeni vefat eden ablama kuran okutuyorduk kalabalıktı ev.O kalabalıkta ablamda var ama sanki hastaneden yeni çıkmış gibi.Senin burda ne işin var sen öldün bu kuran senin icin diyorum ben.O kalabalığın içine oturuyor.oteki bı odada bi erkek çocuk fenalasiyor ölüyor yabancı tanimiyoruz. Annesi nerede diyoruz yok burda diyolar çocuk erkek bu arada.Yorumlarsaniz sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinzie hayırlı haberler gelmesine yorumlanır.

 6. Sevgi Kuru dedi ki:

  Slm.Ruyamda kardeşimin evinde toplanmış yeni vefat eden ablama kuran okutuyorduk kalabalıktı ev.O kalabalıkta ablamda var ama sanki hastaneden yeni çıkmış gibi.Senin burda ne işin var sen öldün bu kuran senin icin diyorum ben.O kalabalığın içine oturuyor.oteki bı odada bi erkek çocuk fenalasiyor ölüyor yabancı tanimiyoruz. Annesi nerede diyoruz yok burda diyolar çocuk erkek bu arada.Yorumlarsaniz sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya aile içinde hayırlı bir olaya ve aile fertlerinin dert tasadan kurtulmasına yorumlanır.

 7. Canan dedi ki:

  Hayırlı günler. Rüyamın Anlamına Baktım Beni Biraz Korkuttu. Sizden de yorum almak isterim. Rüyamda Ölmüş Bi Adamın Aşırı Derece Koktugunu Gördüm Çamurun İçindeydi Aşırı Kokuyordu

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hyaırlı bir işte yer almaya yorumlanır.

 8. Recep dedi ki:

  Rüyamda mezarlıktaydım ve birden bozulmuş ceset kokusu geldi ve ben burnumu tıkıyarak kaçtım yorumu nedir

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya endişe kaygıdan kurtulmaya yorumlanır.

 9. Barış dedi ki:

  Ruyada tanidik birine kuran okumak ne anlama gelir.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya birinin sizden iyilik isteyeceğine yorumlanır.

 10. rabia aydi dedi ki:

  Ruyada rahmetli babamın cenazesini gördüm kalabalıkta birisi kuran okuyor bende elime kuran okuyup takip ediyorum bu ne anlama gelir

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya işlerinin yoluna girmesine yorumlanır.

 11. Muharrem dedi ki:

  Ölmüş olan baba annem için tanımadığım birisi kuran okuyor bende onunla beraber biraz okuyorum Kuranı Kerim’den

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya evinizde hayırlı misafir ağırlamaya yorumlanır.

 12. S*** dedi ki:

  Benim dedem 3 ay önce vefat etti ve onu ilk defa rüyamda gördüm. Rüyamda onun için Kur’an okunuyordu. O da ordaydı. Ben onu gördüm, sarıldım, onu sevdiğimi ve özlediğimi söyledim. O da bana birinin yanlış Kur’an okuduğunu düzeltmesi gerektiğini söyledi. Orada erkekler olduğu için uzaklaşmam gerekiyordu ve rüyamda hamileydim. Sonra çok tuvaletim geldi ve tuvalet arıyordum.

  1. admin dedi ki:

   Hane içerisinde hayırlı bir olaya ve akrabalarınızdan iyi haberler almaya yorumlanır.

 13. Beyaz dedi ki:

  Rüyada olen babami gordum.bana diodu ki benim kurani kerim imi kimseye vermeyin ben gelip okuyorum.dogru yorumu varsa rica ediyorum sizden.tesekkurler

  1. admin dedi ki:

   İyi bir amele yorumlanır.

 14. Burak dedi ki:

  Rüyamda bir cenazeyi akrabamız olan bir imamla, onun kuran okuması eşliğiyle bir battaniyeye imamın söylediği şekilde sardığımızı gördüm. Ardından imam bana ve orada bulunan bir kaç kişiye, kuran okunurken arkamızı cenazeye dönmemizi söyledi. Bende döndüm arkamı, yüzüm imama dönüktü. İmam çok güzel kuran okuyordu bende Allaha günahlarımı bağışlaması için dua ediyordum. O sırada karşımda duran aynaya baktığımda arkamdaki yatağın üzerinde 3 kefenlinin namaz kıldığını gördüm. İçimden demek imam bu yüzden arkamızı dönmemizi istedi dedim ve içlerinden birinin bana baktığını gördüm. Korkudan sıçrayarak uyandım. Rüyamın doğru yorumu varsa lütfen en kısa zamanda mailime gönderilmesini rica ediyorum…

  1. admin dedi ki:

   Hak ve adaletin yerini bulmasına ve sizi üzen insanların pişmanlık duyacağına yorumlanır.

   1. Canan dedi ki:

    Hayırlı günler. Rüyamın Anlamına Baktım Beni Biraz Korkuttu. Sizden de yorum almak isterim. Rüyamda Ölmüş Bi Adamın Aşırı Derece Koktugunu Gördüm Çamurun İçindeydi Aşırı Kokuyordu

    1. Emine dedi ki:

     Rüyamda sevdigim vefat eden birine Kur’an okunuyo.kalabalik hep kadın.. ölmüş olan kişi kıyafetli ve birisinin kucağına uzanmış yüzünü görmüyorum hefiften arkası dönük gibi bacaklarını ayaklarını görüyorum..kuran okunqdukça sanki hareket ediyor ben korkuyorum ve o toplulukta bulunan yakın arkadaşının yanına gidiyorum.urpererek uyandim

 15. Emine dedi ki:

  Rüyada ölen kişiye ağlayarak kuran okumak

  1. admin dedi ki:

   Sağlık ve sıhhate yorumlanır.

 16. Ry dedi ki:

  Rüyada kefenlenmemiş ölü başında kuran-ı kerim okumak.

  1. admin dedi ki:

   Hayır duası almaya ve vicdanın rahatlamasına yorumlanır.

DMCA.com Protection Status