Rüyada Aynada Kendini Çirkin Görmek

Rüyada aynaya bakıp kendini çirkin görmek, alacağınız bazı haberler karşısında üzülebilir ve hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Arkadaş çevrenizden biri sizi yarı yolda bırakabilir. Çok güvendiğiniz birinden alacağınız darbe ile zor günler atlatabilirsiniz. Özellikle yeni tanışacağınız insanlara karşı temkinli olun. Size karşı her ne kadar iyi niyetli olsalar da aslında çıkar ilişkisi olabilir. Dost görünümlü bir düşmana da işaret eder. Sizinle kendi çıkarı için görüşen biri olabilir. Bu gibi kişilere karşı temkinli olmanızda fayda var. Çünkü maddi ya da manevi yönden zarara uğratabilirler.

Rüyada aynada kendisini yaşlı ve çirkin görmek, güven kaybı yaşamaya ve ayrılıklara yorumlanır. Biten bir ilişki ya da dostluk yüzünden zor zamanlar atlatabilirsiniz. Her şey beklentinizden çok daha farklı bir şekilde gelişebilir. Belki şüphe duyduğunuz bir şey de gerçek olabilir. Aslında istemediğiniz ama tahmin ettiğiniz bir şey yüzünden zor zamanlar atlatabilirsiniz. Sevdiklerinizin yalanlarını da yakalayabilirsiniz.

Rüyada Aynaya Bakıp Kendini Beğenmemek

Maddi ya da manevi kayıplar yaşanabilir, verilen sözler tutulmayabilir ve mutsuz olabilirsiniz. Size verdikleri sözleri tutmayan kişiler tarafından hüsrana uğrayabilirsiniz. İlişkisi olan kişiler üçüncü şahısın aralarına girmesi yüzünden kıskançlık yaşayabilirler. Sevdiğiniz insanı birinden kıskanabilirsiniz ya da sizi kıskandırmaya çalışan biri olabilir.

Rüyada Aynada Kendini Çirkin Görmek Diyanet

İslami ve dini rüya tabirlerine göre kendini aynada çirkin görmek, dert ve kedere, mutsuzluk verici haberler almaya yorumlanır. Sizi mutsuz eden kişiler olabilir, belki yok yere huzurunuzu kaçırabilirler. Kötü huylu biri hayatınıza girebilir ve sizi de zarara uğratabilir.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. bahar dedi ki:

  rüyamda önce yattığim koltuktan bitkin ve bakımsız bir şekilde uyanıp kalkıyorum. arkamdaki koltukta eski sevgilimin olduğunu biliyorum fakat dönüp hiç bakmadan ilgisiz bir şekilde yattiğim koltuktan kalkıp gidiyorum.küs olduğum bir bayan arkadaşimin oğlunun gelip bir poşetle birşeyler aldığını bu arada hakkımda çocuğun ileri geri konustuğunu duyup azarlıyarak dilini keserim diyorum. çocuğun peşinden yürüyorum. yürüdüğüm yol benim eski oturduğum mahalle. küs olduğum bayan arkdaşımıda yol üzerinde görüyorum. ğlunu bekliyor. hiç muhattap olmuyorum. sonra aynaya bakıyorum suratım çok çirkin aynadaki ben değilim başka bir yüz. yüzümde izler var yıpranmalar var kendim bile bakamıyorum üzülüyorum.sonra makyaj malzemesi bakıyorum biraz toparlarim belki diye. bu karışık rüyamı yorumlarsanız cok sevinirim. teşekkürler.

 2. Çiçek dedi ki:

  Merhaba. Rüyada su birikimine bakdım kendimi çirkin gördüm.Yanımda arkadaşım vardı o çok güzel idi. Hatda annem arkadaşıma çok güzeksin dedi.

 3. Yegane dedi ki:

  Rüyamda küçük bir aynada kendime bakıyorum saçlarım omuzumda bir dönüyorum ki yüzümün sağ tarafı çok çirkin olmuş şeytana benziyorum aynayı atıyorum elimden ve korkarak uyanıyorum

 4. Dilan dedi ki:

  Rüyamda aynaya bakıyodum bizim ev boşaltılmış pisti yani her neyse aynaya baktım yüzüm baya kilo almış kararmış iyice ve hafif kıl vs çıkmıştı

  1. Feriha dedi ki:

   Aynanın karşısına geçip kendime bakıyorum hoşuma gitmiyor um topuz yapmak istedim salaş bi şekilde yaptım ama onuda beğenmedim en sonunda yine saçımı açtım.

 5. İlter dedi ki:

  Rüyada,
  Yüzümü yıkayacakken kendimi gördüm ama aynanın bana göre solunda duruyor ve yüzüm kırmızı yanık gibi veya şeytan gibi, bu rüyayı görürken rüya içinde rüya gördüğümüde fark ettim.. kendimi görünce küfür ediyordum. Bu ne anlama geliyor fikrinizi öğrenebilir miyim… Not: Dün uzun bir aradan sonra camiiye gidip bağışlanmakta istedim.

 6. Levent dedi ki:

  Rüyamda kendimi hazırlanırken gördüm sonra aynaya baktığımda kendimi kötü halde gördüm gözümün altın da çizikler suratım sararmış yüzüm gülmüyordu sonra eve doğru yol aldım yolsa bir kaç eski okul arkadaşımı gördüm onlarla bir yere kadar yürüdüm üstüme baktığım da bej bir gömlek ve siyah bir pantalon giymiştim sonra bir arabanın arkasına atladım eve yakın bir yerde yolda yavru bir kedo gördüm onu elime aldım ve bi evin balkonundan yaşlı bir kadın çıktı ve yavru onun kedisinin yavrusuymuş kadına ilk başta inanıp vermediğim tabi sonra kedinin annesini gördüm ve verdin kadın evini sürekli kırmızı bir perdeyle kapatıyordu sorularıma sürekli kısa cevaplar verdi içeri girmek için can atıyordu en sonunda içeri girdi biraz sonra uyandım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sizi seven değer veren insanların çoğalmasına, maddi olarak rahatlamaya yorumlanır.

 7. Esra dedi ki:

  Rüyamda bindallı giyip makyaj yapmak için malzemeleri aldım aynaya baktığımda yüzümde tüyler vardı. Bu yüzle nasıl güzel olurum diyerek bindallıyı çıkardım.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kısmetin açılmasına, hataların telafisine yorumlanır.

 8. Esma dedi ki:

  bir anda aynaya baktım ve kendimi gördüm burun kenarlarım yara olmuştu sivilceliydi ve dudağımda şişmiş yarılmıştı kendi kendime beni kim beğenir ki dedim ne kadar çirkinmişim diye düşündüm

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yalandan gizli saklı işlerden uzak durmaya yorumlanır.a

  2. Ela dedi ki:

   Ruyamda aynaya bakiyordum ve burnum büyümüs gozlerimin yerleri degismisti

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya büyük bir isteğe kavuşmaya yorumlanır.

 9. Sema dedi ki:

  Rüyamda biryere gitmek için aynanın önünde hazırlanıp makyaj yapıyordum sonra kendimi beğenmeyip gitmekten vazgeçtim yatağa yatıp ağladım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bazı planalrı ertelemek zorunda kalacağınıza yorumlanır.

 10. Ayla Kara dedi ki:

  Rüyamda kendimi aynaya bakarken gördüm ve aynada kendimi yüzüm felçli gebiydi ama aynadan ayrılınca düzeliyordu anlamını yazarsanız çok sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya üzüntüden tasadan kurtulmaya yorumlanır.

 11. İlaysu dedi ki:

  Rüyamda aynaya bakıyordum ve boyum kısa ve bacaklarım dehşet kilolu duruyordu ama sadece aynada öyle duruyordu

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bazı insanların sözlerine kırılmak ve hırslanmaya yorumlanır.

 12. Kübra dedi ki:

  Rüyamda görüyordum 3 yada 4 oldu aralıklara görüyorum yüzümde siyah sakal ayna bakıyorum yüzümü o halde görüyorum aynı erkek gibi görünüyorum. Bu seferde yüzümde siyah bıyık gördüm hafif uzun bu ne demek ayna baktımda o bni ama sanki bn değil misin gibi.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya kendi iç huzurunun artmasına, üzdüğünüz birileri vara gönlünü almaya yorumlanır

 13. kübra dedi ki:

  Rüyamda görüyordu ayna bakiyordum. Birden dudak üstünde yukarıda yani hafif sakal vardı kendimi aynada çok çirkini kin görüyordum aynı genç çirkin bir erkek gibi sonra bir den uyandim.

 14. Şilan dedi ki:

  Rüyamda elimi yüzümü yikamak icin banyoya gittim banyo aynasından kendime bakiyodum kendimi göremedim aynada sag tarafta kendimi gördüm benim bedenimdi ama bakışları sanki şeytandı bana cok kotu bakiyodu. Annemin yanina kostum annemde bornoz vardı anneme zarar verirler diye onun yanından uzaklastim. Bu ne anlama geliyor cok etkisinde kaldım araştırabilirmisiniz

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya aile hayatında üzüntülerin bitmesine ve kimseyle küs kalmamaya yorumlanır.

 15. Emire dedi ki:

  Rüyada yazlığıma tek başıma gidiyordum ev karanlık dı odaya giderken koridorda ayna vardı ordan rahmetli babannemin yüzünü görüp çok korktum (yüzü çok korkunçtu gözleri yoktu ) sonradan onun önceden kaldığı odaya girdim onun süliyetlerini gördüm beni çok korkuttu o korkuyla uyandım acaba bunun sebebi nedir

  1. admin dedi ki:

   Yeni bir mal mülk alınabilir, bunun için borca girilebilir. Özlediğiniz birinden haber alabilirsiniz.

 16. izzet dedi ki:

  Rüyamda hamburger yerken tuvalete girdim. Tuvaletimi yaparken aynı zamanda elimdekini bitirmeye çalıştım. Yutkundum. Karşıdaki aynada kendimi görebilmek için tuvalette bi kaç santim yukarı doğruldum. Aynada kendi vücudumun uzayıp biçimsizleştiğini gördüm. kollarımı göremedim. Yılan gibiydim. Aynaya yaklaştım. Çok yakından yüzüme baktım. Yüzüm gittikçe çirkinleşti, durmadan biçimi değişti. Dişlerim çarpıklaştı.

  1. admin dedi ki:

   Bir süre kendi kabuğuna çekilmek, kalp kırgınlığı yüzünden sosyal çevreden uzaklaşmaya yorumlanır.

 17. İspirto dedi ki:

  Rüyamda kendime bakmak icin aynaya bakıyorum. Aynada yüzümü bembeyaz ve tipim kaymış bi sekilde görüyorum. Göz kapaklarım carpraz kapanıyor ve sağ göz kapağım tam açılmıyor. Sonradan sağ gözümün altı su toplamış, iltihap kapmış gibi beyaz beyaz şişmiş olarak görüyorum. Tamam real life’ta çirkin oldugumu biliyorum da, rüyamda bari yakışıklı olsaymışım o nasıl bi tiptir öyle ya 🙂

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir sıkıntıdan ve stresten kurtulmaya, işlerinizin yoluna girmesine yorumlanır.

 18. ERKAN dedi ki:

  Merhaba. Rüyada bir toplantıda konuştugumu görüyorum konusurken bir anda alt dişlerimin bir tanesi köpek dişim olacak çok ağrımaya başlıyor, bu ağrıma ceneme vuruyor bütün dişlerim agrımaya başlıyor ben konuşamıyor yarıda kesıyorum ve ağrıyan dişimi sökmeye çalışıyorum ve alt köpek dişimi kırılıp elimde kalıyor ama dişim boyuntundan büyük görüyorum ve yerinde bir parçası kalıyor osırada çenemdeki agrı cok şiddetlı oluyor ve sankı cenem ılerı dogru uzuyor gıbı oluyor bende aynaya bakıyorum ama gercekten cenemın uzadıgını hıssedıyorum ,aynaya baktıgımda suratımın tamamiyle bambaska bır şekle büründüğünü görüyorum suratım çöl sarısı ve yüzümde derisi catlaklarla doldugunu ve cenemın ılerı cıktıgını ve dıslerımın tamamıyle şekillerini bozuldugunu görüp suratımı ellimle bakıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bazı insanları ikna etmek ve fikirlerinizi anlatmakta güçlük çekebilirsiniz, zorlu bir görüşme olabilir.

 19. Duygu dedi ki:

  Rüyamda iş yerindeyim. Üstüm başım gayet düzgün sonra yüzümde bişeyler olmaya başladığını hissedip aynaya baktım ve dudaklarımın şişip yarıldığını gözlerimin ise küçülük kapandığını gördüm. Hastalık gibi birşey olmuştu yüzümde..

  1. admin dedi ki:

   Sizi eleştiren birine kalbiniz kırılabilir.

 20. Oguljan dedi ki:

  Rüyada aynada kendimi kızarmış sonrada yaşlanmış gördüm. Sonra bir hastalık gibi geçti. Sonra kendime geldim evimde balık etler gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Sağlık ve sıhhate, kendi değerini anlamaya yorumlanır.

 21. Aligii dedi ki:

  Rüyamda hiç tanımadığım kişilerle tatil yapıyorum. Duş alacaktım bana şampuan diye krem verdi. Ben biliyorum o iyi değil sürdüm ve kelleşmeye başladım ve yüzüm çirkinleşti küçüldü. En son aynayı yumruklayarak bana ne oldu dedim.

  1. admin dedi ki:

   Sıkıntıların geçmişte kalması ve yeni bir başlangıca yorumlanır.

 22. Ayse dedi ki:

  Mrb rüyamda eski kocamın evindeyim. Onun kardeşleri annesi ve karısı var yatıyorlar. Bende uzandım sonra kalkarken eski kocamın karısının ayağına bastım. Bana olur dedi güler yüzle karşıladı annesi kardeşleri de güler yüzlü idi. Daha sonra eski kocamın kız kardeşi benim çantamdan kırmızı ip almış. Boyna bir şeyler oruyor. Ben ayağa kalktım, aynaya baktım. Sol gözüm şişmişti. Rabbim hayırlara getirsin yorumlarsanız sevinirim 🙏 teşekkürler iyi günler.

  1. admin dedi ki:

   Öz güveninizi kırmak isteyen ve sizi eleştiren kişiler olabilir, güvendiğiniz birinden duyacağınız sözler kalbinizi kırabilir.

 23. Berin dedi ki:

  Başıma mavi renkte kenarları güpürlü bir şal bağlamak için aynanın karşısına oturuyorum ve şalı bağlayınca bakıyorum yüzüm yus yuvarlak sanki şişmiş gibi, gözlerim küçük kalmış yüzümde ve kaslarım o kadar seyrek ki neredeyse yok denilecek kadar. Çok çirkin buluyorum kendimi ve diyorum ki başımı kapayınca yüzüm ortaya çıktı, keşke biraz makyaj yapsaydım.

  1. admin dedi ki:

   Daha özgür olmak ve baskında kurtulmaya yorumlanır.

 24. Ömer dedi ki:

  Aynaya bakıyordum ve yüzümü morluklar ve kanlar içinde görüyordum ve korkuyordum ama ev dekiler bana bir şey olmaz diyorlardı.

  1. admin dedi ki:

   İç huzursuzluklar yaşamak ve kendinize öz güveninin azalmasına, özellikle sevdiğiniz insanın sizi hayal kırıklığına uğratmasına yorumlanır.

DMCA.com Protection Status