Rüyada Sınava Hazırlıksız Yakalanmak

Rüyada sınava hazırlıksız yakalandığını görmek, kendinize güvenmediğiniz için ertelediğiniz planlarınızı gerçekleştirmek anlamına gelir. Belki de birileri size ihtiyacınız olan cesareti verebilir. Bir şekilde özgüveniniz artar ve artık kendinizi hazır hissedersiniz. Eğer yarım kalan hayalleriniz plan ve projelerinizde varsa yeniden devam edebilir ve başarıya ulaşabilirsiniz. Bazı yorumculara göre birine yardım etmek ve iyilikte bulunmak anlamına gelir. Sizin başarılı olduğunuz bir konuda başkasına da yol gösterebilirsiniz. Sizden iyilik isteyen ve sizin de fikrinizi almak isteyen birileri olabilir. Sizi örnek alan birine de yardımcı olmak sizi mutlu edecektir.

Rüyada sınava hazırlıksız girmek, aynı zamanda çalışan kişilerin iş hayatında bir anda elde edebilecekleri başarılar, makam mevki yükselmesi anlamına gelir. Mesela kendi işinizi yapıyorsanız bir anda ticari başarı sağlanabilirsiniz. Aynı zamanda yeni müşterileriniz çıkabilir, yeni kazanç kapıları aralanabilir. Eğer eğitim hayatınız devam ediyorsa, kendinizi daha da geliştirmek isteyebilirsiniz ve tembellik yapmak yerine daha çok çalışabilirsiniz. Azim ile bir şeyleri başarmaya yönelebilirsiniz. Bazı şeyler sizin azminizi arttırır. Daha hırslı ve çalışkan bir hale gelebilirsiniz.

Rüyada Sınava Çalışmadan Girmek

Bu rüya bazı yorumculara göre bazı sorunlara hazırlıksız yakalanmak anlamına gelir. Aldığınız bazı riskler karşısında biraz aksilik ile karşılaşabilirsiniz. Belki de hiç olmaz dediğiniz olasılıklar mümkün olabilir ve kendi sorumluluklarınız size ağır gelmeye başlayabilir.

Rüyada Sınava Çalışmamak

Bir takım imkanlarınız olduğu halde bir türlü gerçekleştiremediğiniz hayallerinizi yakında gerçekleştirmek anlamına gelir. Belki de şu an mevcut sorumluluklarınız yüzünden bazı hayallerinizi erteliyor olabilirsiniz ancak çok yakında kendiniz için de bir şeyler yapacaksınız. Kendi seçimlerinizde mutlu olacaksınız.

Rüyada Sınava Hazırlıksız Yakalanmak Dini Yorumu

İslami rüya tabirlerine göre, rüyada sınava hazırlıksız girmek kendinize güveninizin artması ve daha sağlıklı kararlar almak anlamına gelit. Hatta ileriye dönük daha güzel yatırımlar yapmak anlamına gelir. Hem iş hayatında hem de eğitim hayatında geleceğe daha umutla bakabilirsiniz. Belki de umudunuzun kalmadığı tükendiği bir konuda yeniden ümitlerimiz yeşerebilir.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Anonim dedi ki:

  Merhaba ben rüyamda hiç beklemediğim anda yani bi kaç saat sonra ya da bi kaç gün sonra bunu tam hatırlamıyorum.üniversite sınavına gireceğimi öğreniyorum ama hiç çalışmamışım aşırı stress yapıyorum sınavda nasıl kopya çekebilirim diye düşünüyorum hatta ama sonradan rüyamda sınava tam olarak girip girmediğimi hatırlamıyorum.sadece düşünüyorum ki sınav kötü geçerse çıkışta numaradan nefesim sıkışmış gibi yapayımda üzerime fazla gelmesinler ve sınavı sırf heyecandan kötü yazdığımı düşünsünler.bu ne anlama geliyo?

 2. Ebubekir dedi ki:

  Rüyamda üniversite sınavına girecektim fakat konuları bitirmemistim konuları yetiştirmek için ders çalışmaya kosuyordum acaba bu rüya neye işarettir?

 3. Noname dedi ki:

  Rüyamda işle ilgili yükselme sınavına giriyorum baya bir konu eksigim var farkındayım ve sinav kağıdını aldığımda hiç bakmadığım bilmediğim sorular görüyorum önümdeki iş arkadaşım kopya veriyor bende işaretliyorum, çok ilginç ama eski sevgilimde bana kopya vermek istediğini söylüyor bende sana güvenmiyorum deyip istemiyorum.. bu rüyanın anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya iş eğitim hayatında önemli zorlukların atlatılmasına yorumlanır.

 4. Hatun dedi ki:

  Ünüversite sınavına giricektim ama hiç çalışmamıştım sınava gireceğim icin tanımadığım bir kadin beni yanına oturtup bana dua ediyordu

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya eğtim hayatında yeni fırsatlara yorumlanır.

 5. Hüseyin dedi ki:

  Abi sevgilimle buluşmaya gidiyodum bi evin içinden gecmem gerekti tam gecicekken evin sahibi geldi odaya kilitledim kendimi antika eşyalar ve para dolu bi odada mahsur kaldım

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya üzdüğünüz biri varsa yeniden barışmaya yorumlanır.

 6. Melek dedi ki:

  Rüyaöda ingilizce dersinden sınav olacakmışım ama bemim bundan haberim yok ve hiç bir konuya çalışmamışım ve hocamda benim için öğrencilere bikaç dakika zaman veriyor ve ben o zaman içerisinde bile çalışamıuorum. Çok ta korkuyorum ve en sonda sınava girmeden uyanıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya önemli fırsatlar edinmeye yorumlanır.

 7. ilayda dedi ki:

  Rüyamda sınava girmeden önce okul bahcesindeyim ve cebimde airpods olduğunu fark edip hocaya veriyorum daha sonra sınava giriyorum hocalar kitapçıkları dağıtıyor ama nedense matematik ve kitapçıklar her konudan 20 soru yani sadece matematiğin bi konusundan 20 soru cikicak ve o an çok şaşırıyorum çünkü normalde matematik sadece 20 soru bu sinavda matematiğin her konusud 20 soru ve benim calismadigim 3 konu var ne yapıcam ben diyorum ve soruları çözmeye başlayıp uyanıyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yarım kalan işleri yakında tamamlamak ve hedeflerinize ulaşmaya, başarıya yorumlanır.

 8. anonim dedi ki:

  Rüyamda anfide yanımda başka bir ögrenci ile ders dinliyorum, son dersmiş, sonrası sınav, yanımdakinin notlarına bakıyorum, ders notları amam, benimkiler eksikmiş, ders notlarınızın fotokupisini alabilirmiyim diyorum, hayır diyor, vermiyor, haklı zamanında çalışsaydın diyor, evde akrabalarla kalabalık oturuyormuşuz, evi konuşuyoruz, ben bir yerde ev almaya çalışıyormuşum ve sadece bir yıllık taksiti kalmış, bir yıl sonra ev sahibi olacakmışım, hiç zorlanmadan çok az taksitler ödeyerek ev sahibi olacagım, çok iyi diyorum, ertesi gün otobüse binip, sınava giderken, otobüste sınav hocası, kadın hocayı da görüyorum, uzaktan bana bakyor, fakat hoca akrabamızmış, Döndü abla eksik yapsamda, tam not verir, geçerim diye düşünüyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir sosyal çevreye girmeye, taşınmaya yorumlanır.

 9. Kubra dedi ki:

  Ben rüyamda sinava giriyordum ve sinav olacağımı bilmiyordum yanlis derse calismisim.sonra yanimda oturan kisiden kopya cekmeye calisiyorum erkek hoca basimda bekliyor hic ayrilmiyor kiziyor sizce bu neye yorumlanir.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hedeflerinize yakında ulaşmaya yorumlanır.

 10. Oylesine dedi ki:

  Benimde rüyamda tyt sınavıma 1 gün kalıyordu. Hiç çalışmamış hissediyordum. Anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya emeklerin karşılığını almaya yorumlanır.

 11. Tuğba dedi ki:

  Ben de rüyamda tyt sınavına geç kalıyordum sınav olduğumu unutmuşum.Sonra aytye girerim falan diyorum .Tyt sınavına girerken rüya bitiyo.Bide yatarken abdestliydim.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yarım kalan işlerinizi yakında tamamlamaya yorumlanır.

 12. Davut dedi ki:

  Rüyamda lisemde sinava giriyorum bazi lise arkadaslarim hadi yazili var diyor . 11 b sınıfına bir giriyorum ama universite ortamı, üniversite arkadaşlarım bazilari,ve uni tarzı arkaya doğru yükselen amfi sınıfı. Ilk önce önlerden 3. Sıraya geçiyorum daha sonra eski sevdiğim kızı (şuan evli)görmek için arka sıraya geçiyorum.daha sonra o benim oturduğun yere yakın siraya geçiyor ve ben sol arka sıradan ona bakıyorum ve o da bana bakıp gülüyor,seviniyom,daha sonra üni de fazla sevmedigim hoca geliyor bir soru sordum bilen geçer,diyor bu arada ne alakaysa din kültürü dersi,ben kağıt dağıtılmadan aklımda kalan bazı duaları tekrarliyom soru olarak çıkar diye hoca soldan herkese kağıt dağıtırak ilerliyor beni es geçip sağ tarafa da kağıt dağıtıyor ve sınav kağıdı kalmadı diyor bana , sonra gülüyor. Ve sevdigim kizin onunde uni arkadaslarimdan biri ve kizi istemsizce kıskaniyom. Sonra bir daha bakıyom kız sinavi bitirmiş çıkmış bile. Bense telaş içindeyim sınav kağıdı gelene kadar bildiklerimi tekrarliyom. Bu arada Üni biteli cok oluyor, is mulakatim olumsuz sonuclanmisti en son.yorumlarsaniz sevinirim.tskler.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya eğitim hayatında yeni bir hedefe, endişeden kurtulmaya yorumlanır.

   1. Davut dedi ki:

    Ben de yüksek lisans yapmak istiyorum fakat ,iş ile alakalı sıkıntım var bir türlü ise giremiyorum ki. Eğitim hayatımda yeni bir hedef nasıl olsun?

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya eğitim hayatında başarıya yorumlanır.

 13. Emine dedi ki:

  Merhaba bende rüyamda okul okuyormuşum bir sürü sınav notları var önümde ve sınav takvimi hangisini yetistirecem ben diyorum,hiç çalışmadım diyorum ,en zoru da tarih dersiymiş, ve takvimde ertesi gün o sınavın olduğunu görüp çok telâşlanıyorum. Okulu bitireli çok uzun yıllar oldu bu arada.yorumlarmisiniz

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yarım kalan işlerin tamamlanmasına, verilen sözlerin tutulmasına yorumlanır.

 14. Fatoş dedi ki:

  Rüyamda yakın arkadaşlarımla aynı okulda sınava giriyorum yanımda oturuyor biri de herkesin sınavı iyi geçiyor bir tek benim kötü geçiyor çok üzülüyorum keşke çalışsaydım felan diyorum bazı konulara bakmamışım bile optiği doldururken bile saçmalıyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya bir süredir emek harcanan bir şeyden karşılık almaya yorumlanır.

 15. Elif dedi ki:

  Rüyamda 40 50 dk içinde 2 sınava giriyordum 2 sınavımın saati çakışmıştı. 1. Sınava girdim çıktım stresliydim diğeri nasıl yetişecek diye sonra hemen diğer sınavımda gireceğim sınıfa yöneldim yanlış sınıfa bakmışım aradım aradım zor buldum. Yaklaşık 10 soru yetişmedi onları okumadan işaretledim kimini 4 şık birden kimini 2 şık birden işaretledim. Önümde 50li yaşlarda üzerinde kırmızı giysi olan öğrenci bir abla bana bazı soruların cevaplarını ben sormadan söyledi. Kopyayı hiç sevmem ama duyunca zor durumda olduğum için işaretledim. Hoca benim kopya çektiğimi zannederek kağıdı aldı. Ders sonunda yanına gittim erkek bir sınıf arkadaşım kopya çektiği için şikayetçi olalım diyordu hocaya bende kopyayı ben istemediğimi onun kendisinin söylediğini söyledim özür diledim. Hoca affetti hatta aceleyle işaretlediğim 2 şıkkı doğru olanını işaretlememe izin verdi

  1. admin dedi ki:

   Beklenmedik bir anda gelecek olan teklife veya fırsata şaşırmak, daha çok çalışmak zorunda kalmaya yorumlanır.

  2. Bilmem dedi ki:

   Rüyamda sınava girdiğimi gördüm ama hep yarın çalışırım yarın çalışırım diye ertelediğim yks sınavı biranda geliyordu ve ben diyodumki iyi de ben daha hiç çalışmadım diyordum ailem falan beni bekliyodu

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya önünüzdeki sınav ve görüşmelerden iyi sonuçlar almaya yorumlanır.

 16. Katre dedi ki:

  Selam, rüyamda sürekli üniversite son sınıfta olduğumu ( çoktan mezun oldum) ve sınav döneminin ansızın geldiğini ama benim hiçbir hazırlığım olmadığını , notlarımın dahi olmadığını görüp aşırı stres oluyorum.. sürekli bir arkadaşıma sormaya çalışıyorum ama o nasıl ben böyle bir hata yaptım da çalışmadım , ben normalde böyle bir insan değilim diyorum rüyada.. ama hiçbir sınava girmedim böyle gördüğüm halde .. bir yıldır belki 10 defadır aynı rüyayı görüyorum

  1. admin dedi ki:

   Kariyer hayatında karşınıza güzle bir fırsat çıkacağına ve eski hayalleri gerçekleştirmeye yorumlanır.

 17. Katre dedi ki:

  Merhaba,

 18. TÜBA dedi ki:

  Sürekli aynı rüya Sinava giricem ama hazır hissetmiyorum kendimi çevreme bakıyorum herkes hazır gibi ben tam çalışmamışım ama sürekli aynı rüya

  1. admin dedi ki:

   İş ya da eğitim sebebi ile başka yerde yaşamaya yorumlanır.

DMCA.com Protection Status