Rüyada Yüksek Bir Yerden İnmek

Rüyada yüksek bir yerden indiğini görmek, plan ve projelerin yarım kalması anlamına gelir. Hedefleriniz değişebilir, kendinize farklı bir gelecek planları kurabilirsiniz. Şimdiye kadar planladığınız şeyler boşa gidebilir. Ancak bu durum belki de sizin için daha hayırlı olacaktır. Yeni seçimleriniz size mutluluk getirir. Rüyada yüksek bir yerden aşağı indiğini görmek, bazı yorumculara göre de iş hayatında önemli bir değişiklik yaşamak anlamına gelir. İş ya da eğitim hayatı devam eden kişiler yeni bir işe girebilirler. Yeni bir eğitim kariyeri belirleyebilirsiniz. Kısacası şimdiye kadar planlanan her şey iptal olur. Bunun yerine yeni plan ve projeleri odaklanabilirsiniz. Rüyada düştüğünü görmek, sizi baskılayan ve yönetmeye çalışan kişilerin artık daha fazla müdahale etmemesine yorumalnır. Daha rahat hareket edilir.

Rüyada başkasının yüksek bir yerden inmesi, çok büyük bir fırsatı kaçırmak anlamına gelir. Birinden gelecek önemli bir fırsatı kaçırabilirsiniz. Yakın zamanda size biri yeni bir iş ya da başka bir güzel teklifte bulunabilir. Ancak bunu kabul etmeniz zor olabilir. Rüyada yüksek bir yerden inen birini görmek, aynı zamanda size karışan ve dibe çekmeye isteyen insanlara yorumlanır. Sizin iyiliğinizi istemeyen birileri başarılı olmanızı da engellemek isteyebilirler.

Rüyada Yüksek Bir Yerden İnememek

Hayatınıza bir düzen getirmeye ve bir süredir emek verdiğiniz bir işte nihayet başarıya ulaşmak anlamına gelir. Artık yaşantınızda belirli standartlar yerleşebilir. Özellikle iş arayan kişiler için sabit bir iş bulabilirler ya da eğitim hayatında sıkıntı yaşayan kişiler sınavlarında başarılı olurlar. Kariyer hedefleriniz size umut vermeye başlıyor.

Rüyada Yüksek Bir Yerden İnmeye Korkmak

Hiç istemeden bir şeyleri kabul etmek anlamına gelir. Sırf başka birinin isteği üzerine bir şeyler yapabilirsiniz. Mesela kendi hayalleriniz yerine başkasının sizin üzerinizdeki hayalleri baskın çıkabilir. Eşiniz ya da ailenizin isteklerine karşı çıkmak zor olabilir ve üzerinizde baskı hissedebilirsiniz.

Rüyada Yüksek Bir Yerden İnmeye Çalışmak

Borcu olan kişilerin borçlarını yakında kapatmalarına ve gelirlerinin artmasına yorumlanır. Kazancınız artık size daha çok bolluk ve bereket getirir. Elinizde daha fazla para kalabilir ve geçim kolaylaşır. Eğer aile içerisinde de borcu olan kişiler varsa borçlarından kurtulabilirler.

Rüyada Yüksek Bir Yerden Merdivenle İnmek

Hayal kırıklığına uğramak anlamına gelir. Çok güvendiğiniz plan ve projeleriniz yarım kalabilir ya da ertelenebilir. Çıkan bazı aksilikler ya da problemler yüzünden kendi plan projelerinize bakmanız, zaman ayırmanız oldukça zor olabilir.

Rüyada Yüksek Bir Yerden Asansörle İnmek

İstemediğiniz bir yerde yaşamak ya da çalışmak anlamına gelir. Bu durum sizi oldukça mutsuz edebilir. Ancak mevcut şartlar sizi bazı seçimler yapmaya zorlayacaktır. Özellikle iş hayatında istediğiniz gibi bazı şeyler olmayabilir.

Rüyada Yüksekten İple İnmek

Hatalı bir iş yapmak yada hatalı bir karar almak anlamına gelir. Yapılan hatalardan dolayı kendinize vicdan azabı çekebilirsiniz. Bazı seçimleriniz sonucunda hem siz hemde yakın çevreniz etkilenebilir. Bu sebeple de ailenizle anlaşmazlık olabilir.

Rüyada Tepeden Kayarak İnmek

Çıkan masraflar yüzünden çok para harcamak ve elindeki birikimlerin azalması anlamına gelir. Mal mülk satılması ya da elinizdeki paranın çıkan masraflara gitmesi sebebiyle ekonomik yönden çaresizlik yaşanabilir.

Rüyada Bayır Aşağı İnmek

Büyük bir şans kaçırmak anlamına geleir ve bunun farkına sonradan varabilirsiniz. Bir zamanlar size yapılan bir teklif ya da karşınıza çıkan bir fırsat kabul etmediğiniz için şu günlerde büyük bir hayal kırıklığı yaşamınız olmasıdır.

Rüyada Uçurumdan İnmeye Çalışmak

Aldığınız büyük riskler varsa sonunda mutlu olmak anlamına gelir. Bir takım zorluklar atlatmaj gerekse de sonrasında çok mutlu olabilirsiniz. Yaşadığınız zorluklara değdiğini göreceksiniz. Emekleriniz boşa gitmez ve sonunda yüksek hayallerinizi yaşayabilirsiniz.

Rüyada Yüksek Bir Yerden İnmek Dini Yorumu

İslami ruya tabirlerine göre, rüyada yüksekten indiğini görmek bazı seçimlerinizde vazgeçmek ve kendinize yeni bir yol belirlemek anlamına gelir. İstekleriniz ve hayallerinizde önemli bir değişiklik olur. Karşınıza çıkan fırsatlar kaçabilir ve beklentiler dışında seçimler yapabilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. sevgi çakar dedi ki:

  drüyamda deprem oluyordu çok şidetliydi kızımın hocası gelmişti derste uykusu gelince hoca bu akşamlık yeter dedi tam hoca toplanır ken hocaya deprem araştırmadan bir mesaj geldi mesajı daha okumadan deprem oldu ben deprem esnasında koşarak kızımın yanına gitim ki kızım ayakları cama oğru havaya yükselmiş bende camdan aşağı düşmesin diye tutup aşağı indirdim bu rüyayı bana yorumlayabilirmisiniz

 2. Sunuhat dedi ki:

  Ben rüyamda dini kitapların Kur’an’ın özellikle risaleyi nur kitaplarının olduğu çok ama çok yüksek bir bina gibi ama pencerelerden yavaş yavaş indiğini inerken bir tane kitabı aşağıya yanlışlıkla düşürdüğümü ve aşağıya düşen kitabın tam okuldan çıkan öğrencilerin görüp alması ne anlama geliyor ama ben yukardan inerken sanki o kitapları okumusumda ondan dolayı her birini alıp yavaş yavaş iniyorum düşmemek için çok çabalıyorum cvp verip yorumlarsanız çok sevinirim 😊

 3. Büşra dedi ki:

  Rüyamda dik bir yokuşa sahip tepeden annem kardeşim ve ben inmeye çalışıyorduk annem ve kardeşim önden gidiyordu ben çok korktuğum için girmiyordum ve onların da gitmemesi için bağırıyordum. Sonrasında annem de çok dik olduğunu fark ettiği için geri döndü tepenin en başına fakat ben bulunduğum yerden geriye bile dönmeye korkuyor sürekli aşağı düştüğümü gözlerimde canlandırıyordum. Bu korkuyla titreyerek uyandım uyandığımda vücudum kaskatı kesilmişti. Bu rüyanın anlamı nedir acaba?

 4. Nuri dedi ki:

  Rüyamda, basamakları dar ve çok yüksek bir merdivenden zorlanarak indiğimi gördüm. Sonra kamuoyunun da tanıdığı çok eski Belediye başkanının yanında belediyede ile girdiğimi gördüm. Başkan işe aldıktan sonra başka kuruma geçmemi söylüyordu. Yorumlar mısınız lütfen

 5. Rumeysa dedi ki:

  Rüyam niye yorumlanmadi

 6. Rümeysa yildiz dedi ki:

  Merhabalar. Rüyamda Bir bilinmedik ortamdayiz. İş yerindeki şefi görüyorum. O diyorki bana git bana bira getir.bende bakkala gidip bira Alicam. Kardeşimi görüyorum Pet şişe içinde su ve para dolu içi şişenin. onu bira zannetip kardeşimi durduruyorum. O sarhoş oldu zannetip korkuyorum. Sonra yük asansorune benzer bir yere biniyorum tanıdığım binmiyor. Ondan hızlıca assagiya iniyorum. Ama tehlikeli ben inene kadar sonunda indim. Sonra bizim evin asansoru bozulup yarıda kalıyor. Ben içinde deilim ama .Yanımda tanigim bir kişide vardı. Oda gördü sanırım. O pet şişe para ve su dolu onu bira zannetmem filan. Yorumlarınızı bekliyorum.

 7. Rumeysa dedi ki:

  Ben rüyamda bir ortamdayiz. İş yerindeki şefi ve erkek kardeşimi görüyorum. Şef bira getir diyor. Bana bende koşarak bakkala gidiyorum. O sırada kardeşimi pet şişe içi para ve su dolu onu içerken gördüm korkudan kardeşimi durdurdum. Acaba dedim sarhosmu oldu ama o şişe bira değildi. Birde tanıdığım ruhu ve ben asonsore benzer bir yük asansorune tek bindim o korktu. Ordan aşağıya indim direk. Çok tehlikeliydi inişi. Sonunda indim. Ama korktum. Birde evimizin asansörü ben içinde deilim. Yarıda kaldı bozuldu. Yanimdada tanıdığım bir kişi vardı. Yorumlarmisiniz. ???

 8. Nevzat dedi ki:

  Ben rüyamda yüksek mermer şeklinde kesilmiş kayalardan aşağı inmeye çalışıyorum bu esnada sakallı güzel yüzlü biri yukarı çıkmaya çalışıyor onu yukarı çekiyor fakat be hiç inemiyorum cünkü dağ kesme ve lekesiz taşlar hep uçurum ve inmek için hiç bir seçenek yok ıssız bir yer

 9. Ozge dedi ki:

  Merhaba ,ruyada kendimi uçurumdan inerken görüyordum ve iki tane tanımadığım kişi ile iplerle dikkatlice aşağı iniyorduk ve ben asagi bakıp çok az kaldı diyordum. İnmeden once yukarı da miydim yukarıda miydik bilmiyorum hatırlamıyorum sanki inerken birileri bizi yönlendiriyordu .rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

 10. Edanur dedi ki:

  Ruyya da yüksek bi yerdeydik aşşagiya bakınca korkuyodum yanimda biri daha vardı bana ine bilirsin dedi çok korktum ama inmeyi başardım biseyi tutmuyodum atlamıyodum ama bisi bana yardımcı oluyodu ve inmiştim yanimda ki biri bana bak işte yaptın dedi ama hala aklıma gelince yükseklik içim ürperiyo korkuyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hedeflerin gerçekleşmesine, iyi fırsatlara yorumlanır.

 11. Mavili dedi ki:

  İyi gunler, ben ruyamda eskimis betondan yuksek bir yerden atlamak istiyorum, ekimde minder ve torgan var minderi atiyorumki ustune atlayim yumusak diye iki uc metre biryer, sibra biraz daha oteye gidiyorum orataraftanmi atlasam diye, irdanda yorgani atiyorum cok yüks ek dgldr diye dusunurken yirgan minicik gozukuyor yani otaraf ucurummus anliyorum cok korkuyorum diger mindere atlayim orasi daha alcakti diye otarafa geçiyorum ama yinede emin olamayip ineyim en iyisi diyorum tutunarak yuzum donuk bir sekilde iniyorum iki uc metre ama minder yok. Eski betondan bir ucurummus bunu biraz inince anliyorum geride cikamiyorum cok korktum nekadar nasil dusmeden inicem diye, ama tutunacak ve basacak ufak gedikler var artik mecbur inicem yavas yavas imkansiz ama ben yaparim bunu insallah diye dsusnurken korku içinde uyandim, cok etkilendim anlami nedir acaba

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya hedeflere ulaşmaya, sıkıntıların aşılmasına yorumlanır.

 12. Samet dedi ki:

  Abi bu rüyamı yorumlarmisin lütfen bizim bina 4 katlı en üst kattan sadece camdan cama atlayara iniyordum aşağıya bu rüyayı yıllar öncede gördüm artık tekrarlamaya başladı ne olur bı yorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya önemli bir başarı yakalamaya yorumlanır.

   1. Mertcan dedi ki:

    Yok hayira yoruluyomuş yok iyiymiş ne iyisi be ben bu rüyayı üst üste 2 kere falan gördükten sonra cezaevind girdim ve 1buçuk sene çıkamadım. İnanmayın sadece neyin hayırli olul olmayacağını Allah bilir.

 13. Zühre dedi ki:

  Merhaba ben ruyamda kuzenimle birlikte sınava gidicektik ama yanlış yoldan gittiğimizi fark edince geri döndük biraz ılerledıkten snra 2 yada 3 katlı bir binanın penceresine tırmanıp ordan gecmeye calıştık. Kuzenim o pencereden gectı ama bn yuksek oldugu için korkup gecemedim. Cok korkuyordum ama en son kendımı aşağıya bıraktım ve bir sey olmadı bna

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya başarılı olmaya ve sizi destekleyecek birilerine yorumlanır.

 14. lale dedi ki:

  gunaydin ruyamda bir falciya 200tlye fal bakdirdigimi goruyom oda bana falda curuk yuzuk,kunye ve kolye gordugunu diyo.birde 2yasli kizimla yuksek bir yerden inmeye calsidigimi ama birturlu inemedegimi en sonda bi anda ayagimin altinda cekyat gibi yumusak bir sey oldugunu ve ve kziimla kayarak hafifce ora indigimi goruyom..birde esimle kimsuya gitmek istyoz ama annem diyo ki o komsu öldü.bide annemin kanser oldugunu ogreniyom ve agladigimi gordum.gece karanlikda kizim kucagimda kacdigimi gordum bide cok karisik ruyaydi hangisini yorunlayacagimi bilmedim lutfen yorunlarmsiiz.simdiden tesekkurler

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya uzak bir yerden sizi özleyen birinin aramasına, yeni fırsatlara yorumlanır.

 15. Esra dedi ki:

  Merhaba rüyamda uçurum gibi bir yerin üzerine inşa edilmiş bir okul tarzı bir yer vardı. Arkadaslarla birlikte o okulun en üst bahçe duvarinda bazen de bir demirin üstünde oturup asagiyi izliyorduk. Manzarayı izlemek çok keyifliydi. Sonra ne kadar yüksek olduğunu ve oturduğumuz yerin güvensiz olduğunu fark ettim. Yanimdakiler birbirine şaka yaparak daha da öne gidiyordu. Düşer diye arkadasimi geri çektim. Oradan indim ve bir daha oraya çıkmadım. Rüyamda da orayı eşime gösterip sohbet ediyordum. Önceden bak şuradaki duvarda oturuyorduk. Orda nasıl oturmusum. Şimdi asla çıkmam diyordum. Orasinin altına bir ağ germek gerektiğini söylüyordum. Ben eşimle konuşurken yukardaki duvarda hala oturan arkadaşlarım ve yabancılar vardı.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya mesleğinizde yükselmeye ve ailenizin maddi durumunun daha iyi hale gelmesine yorumlanır.

 16. Bayram dedi ki:

  Rüyamda çok yüksek bir yerden kuş gibi kolay indim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya önemli bir başarının habercisidir.

 17. Gdghdjf dedi ki:

  Merhaba Rüyamda bi alışveriş merkezinin iki çıkışı vardı biri normal çıkışcı diğeri ise tahta merdivenlerden dışarıya bakan çok yüksek bi yerdi ve aşağısı uçurum gibi görünüyordu ben o merdivenden inip çıkıyordum tekrar ineceğim zaman tanimadigim biride benle inmek istediğini söylüyordu ama inerken beni korkutuyordu çünkü sürekli kayıyordu ama ben inmeyi becermişti anlamı nedir ?

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir seyahate çıkmaya yorumlanır.

   1. Esra dedi ki:

    Merhaba rüyamda uçurum gibi bir yerin üzerine inşa edilmiş bir okul tarzı bir yer vardı. Arkadaslarla birlikte o okulun en üst bahçe duvarinda bazen de bir demirin üstünde oturup asagiyi izliyorduk. Manzarayı izlemek çok keyifliydi. Sonra ne kadar yüksek olduğunu ve oturduğumuz yerin güvensiz olduğunu fark ettim. Yanimdakiler birbirine şaka yaparak daha da öne gidiyordu. Düşer diye arkadasimi geri çektim. Oradan indim ve bir daha oraya çıkmadım. Rüyamda da orayı eşime gösterip sohbet ediyordum. Önceden bak şuradaki duvarda oturuyorduk. Orda nasıl oturmusum. Şimdi asla çıkmam diyordum. Orasinin altına bir ağ germek gerektiğini söylüyordum. Ben eşimle konuşurken yukardaki duvarda hala oturan arkadaşlarım ve yabancılar vardı.

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya mesleğinizde yükselmeye, zor bir süreçten kurtulmaya yorumlanır.

 18. Ela dedi ki:

  Ince bir yerden karşıya gitmek istiyordum yolun kapalıydı yolunu Açması için adama söyledim bir süre eşyaları vardı benim için hepsini kaldırdı ince bir yerden geçmeye çalıştım tam düşecektim ki karşıya gitmek için düşmedim karşıya geçtim de ise o yolun yok olduğunu gördüm ben çok yüksek bir yere gittim Bir türlü Aşağı inemedim gittikçe yükseldim yükseldikçe de korkmaya başladım düşerim diye buna benzer bir çok rüya görüyorum hep Yükseklerde görüyorum.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sorumlulukların azalmasına, üzerinizdeki yükün hafiflemesine yorumlanır.

 19. Aydın dedi ki:

  Rüyamda bir çatıdan aşağı ip merdivenden inmem lazım ilk bir kaç basamağı indikten sonra aşağıdan yukarı o kadar çok insan çıkıyor ki adım atacak basamak bulamıyorum ve merdivenin üzerindeki Kişiler ellerimi tutarak aşağı doğru elden ele sarkıtıp inmemi sağlıyor.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya yeni bir iş fırsatı yüzünden ikilemde kalmaya yorumlanır.

 20. Öztürkk dedi ki:

  Ağlayarak uyandım. Çok istediğim memuriyet mülakatından bilerek yanlış gösterilip kaybetmeme sebep olunmuş. O sınav sonucuna ulaşmak için de yamuk engebeli bi tepeden inmem gerekiyordu. Korkuyorum. Ama tepenin diğer eteğinde siyah bi araba park etmiş. O arabadan tutanarak iniyorum. Ve hile olduğu için kazanamadığımı duyuyorum. Çok ağlıyorum :((

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya sevince ve zorlukları aşmaya yorumlanır.

  2. Esra yalkut dedi ki:

   Ruyamda ıhlara vadisi gibi yuksek bir yerdeyim.bir bayrak direginden tutunuyorum bayrak diregi sallaniyor ve ben asagi düşüyorum. Duserkende sanki kanatlarim var gibi suzulerek asagi iniyorum.once korkuyorum sonra sanki altimda bir hali varmis gibi rahatim yorumu nedir

 21. Merve dedi ki:

  Ben rüyamda çok yüksek bir yerde nereye bağlı olduğunu bilmediğim anlamadigim beyaz bir platformun üzerindeyim. Bu platform beyaz renkli demir gibi ama demir kadar sağlam değil. Çubuk çubuk bir yapısı var. Duvara dayanan merdivenlere benziyor ama çok daha geniş ve uzun. Çubukların arası da kapalı bir el mesafesi kadar. Elimde birkaç tabak var tabaklarda da hep yarım kalmış domatesler var. Aşağı inmeye çalışıyorum ama tutundugum her çubuk kırılıp elimde kalıyor. Asagi düşmekten korkuyorum. Sonunda platformun bir tarafı tamamen kopuyor ve sanki helikopterden atılan bir merdiven gibi aşağı doğru iniyor. Ordan tırmanır gibi aşağı iniyorum. Inerken de aşağıya hiç bakamıyorum korkudan.

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya uzun zamandır verilen emeklerin çalışmaların ardından karşılığını almaya, iyi işler başarmaya yorumlanır.

 22. Deniz dedi ki:

  Rüyamda önce çok yüksek bir binanın en üst katında kilitli kalıyorum tek çıkışım var ip merdiven asılı binanın yüzünde çok rüzgar olmasona karşın iniyorum ancak İkinci katında merdiven bitiyor oradan aşağı atlayamıycağımı anlayınca tekrar yukarı çıkıyorum iAnnem paralel binanın balkonunda beni görüyor ona kitli kaldığımı söylüyorum oda bana birşeyler söylüyor ancak duyamıyorum içeri giriyorum kuzenimi kilitli olduğunu sandığım odada yattığını görüyorum onun oraya nasıl girdiğini anlamıyorum seslenince odadan çıkıyor ben açarım kapıyı diyor açıyor da arkasından sigortada bir sorun olduğunu söylüyor bir adam geliyor sigortayı kesiyor çıkartıyor kenara koyarken yanmaya başlıyor Onu kapının önüne koymasıını söylüyor Kapının önünde bir köpek köpek o kapının önüne konan ve Yansn malzemeye çarpıyor yanmaya başlıyor napıcağımızı bilemiyoruz tamamen yanıyor dış kapının önünde Can havliyle de üzerimize saldırmaya çalışırken kapıyı üzerime kapatmaya çalışıyorum içeri giremiyor o sırada uyanıyorum

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya her türlü engel ve başarısızlığa rağmen yakında iş hayatında güzel bir kariyer planı çizmeye, şansın yüzünüze gülmesine yorumlanır.

 23. leyla dedi ki:

  Ben ruyada yanimda kardesim vardi onun ellerini tutuyordum yuksek ve engebeli bir tepeden asagiya dogru cok hizli bir sekilde iniyoruk resmen ucarak iniyorduk .bunu gordum acaba tabiri nedir

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya ailenizden destek almaya yorumlanır.

   1. Gny ylmz dedi ki:

    Rüyamda eşim kızım torunum bir gezme içerisindeyiz ve torunum kayboldu onu ararken yüksek topraklı uçurumda buluyoruz kendimizi ve torunum o uçurumun aşağısında oynuyor ona ulaşmak için aşağıya inmek için yol bakınırken birden yumuşak toprak kızımla beni aşagıya kolaylıkla indirdi kızım bana sarılarak indik kızıma bak nasılda indirdim seni aşağıya hiç birşey olmadan diyorum daha sonra nasıl olduysa eşim biz bir araya geldik ve bi ev yabancılar var orda ayakkabılarınızı değişik bi ayak terlik bir ayak .ayakkabı kadının biri bize ayakkabı bulmaya çalışıyor du .

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya ailenizin mutluluğunun artmasına evinize çok iyi haberler gelmesine yorumlanır.

 24. Kadir dedi ki:

  Ben yüksek bi yerden yani dikdörtgen bir karenin içinden aşağa bakıyordum aşağa da havuz vardı ve havuzun Kenarında ise anneannem vardı bana bakıyordu bana gel diyodu ben de havuza atlarken gözümü kapatıp açtım tam atlicam esnada havuzdaki su birden yok oldu daha sonra hemen yanım da Demir bi boru gördüm ve ona tutunarak aşağa kaydım ve indim daha sonra arkadaşımı gördüm ve ondan sigara istedim

  1. admin dedi ki:

   İstek ve arzulara ulaşmaya, birinden destek görmeye yorumlanır.

  2. Yeter dedi ki:

   Bir tepeden aşağı iniyodum ve asagida koyun surusu vardi

   1. admin dedi ki:

    Bu rüya yeni bir hedef belirlemeye yorumlanır.

 25. Neslihan dedi ki:

  Ruyada erkrk 7 yasindaki yegenimim annesi ve dedesi tepenin ustunde otururken oyun yapar gibi kendini tepeden asagi birakti ve yuvarlanirken hizini alamadi ve bir insaatemeli gibi bir yukseklikten yarim kat gibi kisa bir beton mesafesinden asagi dusup kafasini csrptigini gordum dedesi ve annesi tepede otururken ben kosarak yanina indigimde kafasinin kanadigini gordum hala bak dedi kafam kanadi kipirdatmadim hemen uyandım uyanınca cok üzüldüm

  1. admin dedi ki:

   Sevdiklerinizden destek görmek ve ideallerinize ulaşmaya yorumlanır.

   1. hatice dedi ki:

    gerçek hayatta öğretmenim. rüyamda da bir randevum olduğu için derste öğrencilerimi alel acele gondermeye calisiyorum. Arabaya atliyorum degisik yollardan hizla gidip ulasmaya calisiyorum. sonra arabadan inip biraz ucurum olan bir tepeye geliyorum. asagi inip mimibuse binmem lazım ama inemiyorum korkudan. bir erkek aşağıdan beni kucaklayıp indiriyor. sonra onun tanıdığım biri olduğunu farkedip baya samimi bir şekilde ilerliyoruz.

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya iş hayatında hayırlı bir haber gelmesine, başvuru kabulüne yorumlanır.

 26. Berna dedi ki:

  Hamileyim bir yerde çalışıyoruz herkesin işi çıkıyor iş yerini ben kapatmak zorunda kalıyorum sonra demir kapıdan yüksekten aşağı inmeye çalışıyorum eve gidiyorum tanımadığım insanlar evimde pasta falan yiyorlar bi odada çocuklar var heryeri dağıtmışlar buraları toplama dan gitmeyin diyorum gelenlere çay demlemeye kalkıyorum

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir iş teklifi gelebilir. kazancın bereketi artar.

 27. Sevda Sevda dedi ki:

  Ben yeşil bir ormanın içinden geçiyorum ve çok güzel yerler var diyorum.Sonra nasıl oldu ise bir işyerinde birileri ile asansör beklerken iş yerinde bölüm değişikligini konuşuyorum. Sonra asansöre biniyoruz ve beni çok yüksek bir tepeye çıkarıyorlar.Ciktigimiz tepede manzara çok güzel ama zor ayakta duruyorum.Yüksekten biraz midem bulanır gibi oluyor ve aşağı inelim diyorum.Sonra aşağı inmek için asansörü bekliyoruz ve asansör dolu olduğu için kendimiz dağdan atlayarak aşağı iniyoruz. Aşağı inerken ardıma baktığımda birilerinin kucağında oğlum var ama oğlumun 3-4 yaş halini görüyorum.Aşagi inerken bir hamle ile onu kucağıma alıyorum ve sağ sağlim aşağı iniyoruz. Oğlum biraz kusuyo ve kendine geliyor. Bu arada iş yaşaminda bir patron aşagi indiğimde yurt disina cikacagimizi söyluyor ve bende tamâm diyorum.Yanliz 10 kişi felan yurt disina çıkıcakmisiz, Ben biletimi yanlış danışmaya verdiğim için yurt disina giderken tek basima seyahat edip yurt dışında da herkesden ayrı odada kalacakmışım.bu duruma üzülüyorum ve rüya bitiyor. Bu arada ben çalışmıyorum yani işsizim su anda ve rüyamda gördüğüm bu patronları tanımıyorum. Niye böyle bir rüya gördüğümü ve nete yoracağım bilemedim.

  1. admin dedi ki:

   Gelirin günden güne artmasına, mesleğinizde elinize güzel fırsatlar geçeceğine yorumlanır.

  2. Şenol dedi ki:

   Rüyamda çok ysşillikli bi yerden başkalarından kaçarken bi uçurum karşıma çıkıyor ama yemyeşil bir uçurum sonra ordan inerken karşıma merdivenler çıkıyor ordan inmeye devam ediyorum

   1. admin dedi ki:

    İşlerinizden bol kazanca yorumlanır.

    1. Canan dedi ki:

     Rüyamda yuksek bi evden yengem ve kuzenlerimin indigini gordum onlar balkondan balkona atlarken ben cok koruyordum ruyamda amam dusecekler diye

     1. admin dedi ki:

      Ailede destek olmanız gereken biri olabilir.

     2. Azra dedi ki:

      Rüyamda birkaç merdivenin ardında basketbol potası vardı ve merdivenin yanında birde rampa vardı ben rampadan basket atmaya gidiyordum ama yanımdaki arkadaşım beni aşağıya çekiyordu

     3. admin dedi ki:

      Bu rüya çevrenizdeki insanlardan daha başarılı olmaya yorumlanır.

    2. Serkan dedi ki:

     Eski iş yerindeyim yüksek bir yere çıktım korkuyorum inmek istiyorum bir türlü inemiyorum korkudan sonra korka korka dik merdivenlerden tutunarak iniyorum

     1. admin dedi ki:

      Bu rüya iş hayatında yükselmek ve zor görevler almaya yorumlanır.

 28. leyla dedi ki:

  Selam ruyamda goruyom ki bir dağdayim ve herkes orda yani dağın aşağısında insanlarda var bende kulakliq aldim telefon için ve bunu dryisdirmek istədim satici ise dağın ayaginda idi ve onda idi bende oraya inib kulaqcigi goturub islerimin basina donmek istedim ve iple dagdan asagiya usaqlarla indim bunun anlami ne? Cevablandirsaz sevinerim. Azərbaycanliyam birazciq yalnis yazdığım sozler varsa kendiniz anlarsiz insAllah

 29. Serap dedi ki:

  Merhaba,ben boş bir teras kattayım etrafa baktıktan sonra hızla aşağıya inmek için kapısı olmayan bir eşikten geçiyorum ve aşağıya doğru koşar adım ilerliyorum ve dikiş atölyesinin kapısından içeri giriyorum ustabaşı bizde sizi bekliyorduk diyor ellerinde bazı siyah dikilmiş ürünlerle ilgili sorununu anlatıyor müşteri de yanında daha sık uğrayın iyi oldu gelmeniz diyor

  1. admin dedi ki:

   Her geçen gün gelirin artması ve daha iyi şartlarda yaşamak, hedeflerine ulaşmaya yorumlanır.

 30. Büşra dedi ki:

  Merhabalar, rüyamda kalabalık bir evdeyim ev bizim ev imiş ordaki kalabalık çıkarken bir köpek havlaması duyuldu gece. Sonrada sabah oluyor erkek arkadaşımla teras gibi bi yerdeyiz önümüz alabildiğine deniz. Erkek arkadaşım bir anda kayboldu bir baktım aşağıda ama denizde değildi. Bana gel dedi ben o terastan inerken zorlandım fakat ona sonunda kavuştum. Yorumlarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Elinize geçen yeni fırsatlar olabilir, bir türlü başarılı olamadığınız bir şeyden vazgeçebilirsiniz.

  2. Nihal dedi ki:

   Rüyada yüksek bir yerden eşyalarımı birlikte çıkmışken eş yalarım düşüp parçalandı ben ise bir karton kutu sayesinde hiç zarar görmeden indim

   1. admin dedi ki:

    Kalbinizi kıran kimseler pişman olabilirler, ideallerinize erişebilirsiniz.

 31. Güzel kız dedi ki:

  Rüyamda ben annem ablam eniştem bir cafede oturuyoruz tabi tahtadan yapılı yüksek bir yerdi etrafı açıktı.Birden herkes telaşa kapılıp ordan inmemizi söylüyorlar ben inmekte direniyordum neyse en son indik.Yukarda çantamı unuttuğum için yukarı çıkmak istiyorum ama izin vermiyorlardı bende sinirlenip birşeyler söylüyordum o esnada başkalarının yukarı çıkmasına izin veriliyordu. Saksıda çiçek vardı sinirden dalını kırıyordum.

  1. admin dedi ki:

   Hane içinde bekar biri varsa evlenmesine, hayırlı bir olay için toplanmaya yorumlanır.

 32. Güzel kız dedi ki:

  Ruyamda tahtadan yapılı yüksek kafe gibi bir yerde ben annem ablam eniştem oturuyorduk birden bir şeyler oluyordu ve herkes telaşa kapılıp iniyordu bizim olduğumuz yer zarar görmüştü özellikte inmekte zorlaniyorduk ve ben inmek istemiyordum neyse indik çantamı orda unutmuştum içinde telefonum vardı ve ben almak istiyordum izin verilmiyordu ağlıyordum ama o sırada başkaları yukarı çıkabilıyordu sinirleniyordum .

  1. admin dedi ki:

   Aile içerisinde mutlu bir habere yorumlanır.

   1. Seher dedi ki:

    Rüyamda kendi okulumda değil daha düşük puanlı bir okuldayım. Aklımda daha yüksek alırım diye düşünceler geçiyordu. Ardından okulun içerisinde yüksek bir yer var. Herkes oraya atlayarak çıktı ben de çıktım. Herkes indi fakat ben inmeye yok korktum uzun bi süre yukarıda bekledim. Ardından inilecek yerde korkulukar sayesinde oturarak inebildim.

    1. admin dedi ki:

     Eğitim hayatında bazı şeylerin netlik kazanmasına yorumlanır.

 33. Sedef dedi ki:

  Rüyamda Yüksek bir toprak tepeden inmeye çalışıyorum eski erkek arkadaşım ben artık eski ben değilim diye mesaj göndermiş rüyamda ve toprak atarak sinek ve arı öldürdüm

  1. admin dedi ki:

   Hedeflerine ulaşmak ve yeni bir arkadaş ortamına girmeye yorumlanır.

 34. Tuğba dedi ki:

  Merhaba. Ben rüyamda yüksek bir yerden uçurum kenarından aşağıda olan bir spor yarışması izliyorum yüzme gibi. Sonra aşağı inicem ama ineceğim yer karlı ve çok dik. Ayağımı kara gömüp o şekilde dengemi sağlıyorum ve iniyorum. Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir zararın eşiğinden dönmeye yorumlanır.

 35. Leyla başkoca dedi ki:

  Merhabalar. Ben rüyamda çok yüksek bir tepedeyim iki imiş yolu var biri yokuş biri merdivenler ama çok dik aşağı bakamıyorum bile sonra orda köşede pusmuş bir şekilde dururken iki kişi koluma girip beni aşağı indiriyor.

  1. admin dedi ki:

   Büyük hedeflere tez zamanda ulaşmak, güç ve kudrete yorumlanır.

   1. Hakan dedi ki:

    Merhaba , rüyamda üniversteden aynı bölümden , yakın arkadaşlarımla çok yüksek, metalden ve merdivenli bir kulenin üstündeyiz. Aşağıya atlıyoruz , ara ara merdivenlere tutunup tekrar bırakıyoruz kendimizi bu durum böyle baya devam ediyor . En son yer görünüyor bize ve aşağıda yine yakın arkadaşlarımızdan bir iki kişi bekliyor bizi sonra herkes yere iniyor ve bi arkadaşımız biraz korkutsada bizi o’ da güvenli iniyor . En son ben iniyordum hatta yere yakın ve son bir kez atlayıp yanlarına inmeden önce herkes bana bakıyor ve hadi sende atla diyorlardı . Tabi düşmekten bişey olacak diye ufak bi korku vardı bende ve en son bende atlayıp yanlarına gittim. Birlikte sevindik en son.

    1. admin dedi ki:

     Bu rüya çevrenizdeki insanlardan daha iyi bir kariyer planı çizmeye yorumlanır.

 36. Yasmin dedi ki:

  Bir arkadaşımla her zaman gittiğimiz biryere yemeğe gidiyorduk sonra gittiğimiz yer taşınmış ve çok yüksek bi yere variyorduk ve yeni yapılan bi binaydi inşaat halinde biz ordan aşağıya inmeye çalışırken arkadasim tahtaya bastı ve ben dengemi sağlayamadım ama düşmedim Ince bi demir boruyu tutunarak aşağıya inmeye çalışıyordum hızla boruyu sarılarak indim

  1. admin dedi ki:

   Yeni arkadaşlar edinmek ve sorunlarınızı dertleşip çözmeye yorumlanır.

 37. Fulya dedi ki:

  ben uzun zamandır rüyalarımda belirli periyotlarla gittiğim dershanenin merdiveni olmadığını ve sürekli pencereden aşşağı tırmanıp kirişlerin üzerinde yürüyerek aşşağı atladığımı görüyorum (üniversiteye hazırlanıyorum) ne alama gelebilir ?

  1. admin dedi ki:

   Hedeflerinize ulaşmak için daha çok çabalamanız gerektiğine yorumlanır.

  2. Esea dedi ki:

   Merhaba ben rüyamda bir ağacın uzunca güçlü bir ağacın gövdesine tutunup aşağı kayarak indiğimi gördüm çok rahat şekilde ve uzun sürdü inmem o kadar uzun bir ağaçtı arkadaşımın yanına gitmek ona ulaşmak için yapıyordum bunu kaçıyordu benden çünkü. Sevdiğim bir erkek için onu gördüm Esra sen kendine başkasını düşün etraf erkek dolu diyordu kolumu cimcikleyerek

 38. Nilüfer dedi ki:

  Merhaba ben rüyadamda çok yüksek bir binanın cati katında ayaklarımı aşağıya sallarken gördüm. Ve yükseklikten başım dönüyor arkada 2 tane iş arkadaşım var onlara beni burdan indirin diye yalvarıyordum onlarda kollarımdan çekip indirdiler

  1. admin dedi ki:

   Zor bir hayali gerçekleştirmek demektir.

 39. Zeynep dedi ki:

  Meehaba ben toztoprak dolu kayalik bir yerden tahta kopru gibi bir seyle esimin yania gecmeye calisiyorfum eger dusersem asagisi ucurumdu

  1. admin dedi ki:

   Zamanında emek verilen bir işte başarılı olmaya yorumlanır.

   1. zeliş dedi ki:

    ben rüyamda hic sevmedigim babanne tarafi tatile gidiyor bizde ailemle ordayiz ama o giddikleri yere gitmek icin bi yuksek ve dik duvar ama cikintili kabverengi tasli o duvari yavas yavas cikiyodum en tepesine geldim amcami gördüm bana hakaret etti baska bi amcami da o kadar genis biyer kumu kazmislar ki onu orya kuma gomuyolardi ben bunlari gorup hakaretlere gelemeyip assagi inmek istedim cok yuksekdi ama bi sekilde indim ve eve dogru gittim sevdiğim erkek arkadasim geldi biriyle konustu ben de o sira koltukda üstümde bise ortulu yatiyodum bana bakmadi gormedi ve gitti böyle uyandim sizce neye işaret bu

    1. admin dedi ki:

     Uzun zamandır görmediğiniz insanlar ile bir araya gelinebilir. Beklediğiniz bir başvuru varsa hayırlı sonuçlanır.

 40. Hulya dedi ki:

  Merhaba ruyamda ince beyaz bir ipin uzerine basip bir kismini belime dolayip bir kismindanda tutunup 10. Kat gibi yuksek bir binadan dusmeden ip sayesinde indim ve uyandim.

  1. admin dedi ki:

   Büyük bir hedefe ulaşmak demektir.

   1. zeliş dedi ki:

    ben rüyamda hic sevmedigim babanne tarafi tatile gidiyor bizde ailemle ordayiz ama o giddikleri yere gitmek icin bi yuksek ve dik duvar ama cikintili kabverengi tasli o duvari yavas yavas cikiyodum en tepesine geldim amcami gördüm bana hakaret etti baska bi amcami da o kadar genis biyer kumu kazmislar ki onu orya kuma gomuyolardi ben bunlari gorup hakaretlere gelemeyip assagi inmek istedim cok yuksekdi ama bi sekilde indim ve eve dogru gittim sevdiğim erkek arkadasim geldi biriyle konustu ben de o sira koltukda üstümde bise ortulu yatiyodum bana bakmadi gormedi ve gitti böyle uyandim sizce neye işaret bu

 41. Alyaras dedi ki:

  Rüyamda yüksek bir taraftan inip mavi ve aşkın bir denize giriyorum. Ve aynı zamanda uzun kıllarla dolu bir arkadaşımın banyosunda yıkanıyorum. Daha sonra arkadaşımda banyo yapmak için geliyor.

  1. admin dedi ki:

   Başkaları yüzünden mağdur olmak ve hayal kırıklığına yorumlanır.

 42. Muhlise dedi ki:

  Rüyamda, tanıdığım bir adam iyi kalite lacivert kadife kumaştan uzun kollu ve uzun etekli bayan elbisesi giymişti ve ayaklarında topuklu bayan ayakkabısı vardı. Sokak ortasında yanıma çok kızgın bir şekilde gelip bana “Sen nasıl beni sildiysen ben de seni öyle sildim.” dedi ve topuklarını yere takır takır basarak bir yandan da söylenerek hızlıca yanımdan ayrıldı. Yer seviyesindeydik, ama o yürüyerek yer seviyesinin daha aşağısına inerek gözden kayboldu. İndiği herhangi bir basamak veya merdiven görmedim. Arkasından şaşkın halde bakakaldım. Bu rüyamı yorumlayabilir misiniz lütfen?

  1. admin dedi ki:

   ilim irfan sahibi bir insanın yardım eli uzatmasına, bu kişi sayesinde hedeflerinize ulaşmaya yorumlanır.

 43. Mube dedi ki:

  Merhaba. Rüyamda, tanıdığım bir adam iyi kalite lacivert kadife kumaştan uzun kollu ve uzun etekli bayan elbisesi giymişti ve ayaklarında topuklu bayan ayakkabısı vardı. Sokak ortasında yanıma çok kızgın bir şekilde gelip bana “Sen nasıl beni sildiysen ben de seni öyle sildim.” dedi ve topuklarını yere takır takır basarak bir yandan da söylenerek hızlıca yanımdan ayrıldı. Yer seviyesindeydik, ama o yürüyerek yer seviyesinin daha aşağısına inerek gözden kayboldu. İndiği herhangi bir basamak veya merdiven görmedim. Arkasından şaşkın halde bakakaldım ve sıkıntı içinde uyandım. Bu rüyamı hem benim açımdan hem de rüyamda gördüğüm kişi açısından yorumlayabilir misiniz lütfen? Teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Güvendiğiniz biri sizi zarara uğratabilir ya da size vermiş olduğu sözleri tutmayarak mağdur bırakabilir.

 44. Hüseyin SARAÇ dedi ki:

  Ben kayalığın büyük bir kısmını inmişken, aşağıda benden önce indiğini düşündüğüm iki resmi kıyafetli polisin sözle destek verdiğini gördüm. İki, üç hamle daha yapsam inebileceğim. Ama inemedim / cesaret edemedim. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Zorlukları aşmak ve parasal anlamda da rahat etmeye yorumlanır.

 45. Su dedi ki:

  3 kişi kendilerini tanıtmak için. Sanki bir seçim ortamı yada bir şey için konuşma yapacaklar. İçlerinden biri abim çok şık giyinmiş ama kilolu biri normalde de. Yüksek bir yerden aşağı kendilerini bırakıp iniyorlar. 2 kişi kolay iniyor bir şey olmadı hatta biri tedbir bile almış yumuşak zemine iniyor. Abim kendini hiç düşünmeden binadan aşağı direk bırakıyor. Sert iniyor düşer gibi olup hemen hızlıca tekrar kalkıyor ama belini tutarak yürüyor. Çok etkilendim bu rüyamdan. Hayırdır inş. Heyecanla cevabınızı bekliyorum.

  1. admin dedi ki:

   İlerleyen günlerde yapılacak görüşmelerin sizin hayrınıza olacağına yorumlanır.

 46. Ela dedi ki:

  Rüyamda çocuklarımı okuldan almış eve dönüyordum. Nasıl olduysa yüksek kayalıkların üzerinde oluyoruz. Büyük oğlum kayalıklardan atlayarak aşağı iniyor. Diğer oğlumda iniyor ama benim kucağımda küçük kızım olduğu için ona bir şey olur endişesi ile aşağı inemiyorum. Sonra o yükseklikte aşağı inen dik bir merdiven görüyorum. Fakat yine kızıma bir şey olur düşeriz diye inemiyorum. Sonra nasıl olduysa kayalıkların yan tarafından çok zor bir şekilde aşağı iniyorum fakat mağara gibi bir yere iniyorum. Beyaz ışığı takip edip dışarı çıkmak istiyorum ama cam bir duvar olduğunu görüyorum. Camı kırıp dışarı çıkıyorum, kızımın büyük oğlumun aşağı indirdiğini görüyorum. Bunun tabiri nedir, yorumlar mısınız rica etsem?

  1. admin dedi ki:

   Mevcut aile içi sorunların üstesinden gelmek, özellikle çocuklarınızın geleceği için bazı sıkıntıları aşmaya yorumlanır.

 47. İnsan dedi ki:

  Biz ailemle kahverengi çamurlu bir dağdan bir inme tekniği kullanarak inmeye çalışıyorduk. Ablam inerken ben yardım ediyordum amma beceriksizliği yüzünden sert düştü, dağın yamacına bacağı bir az ağrıdı. Sonra başka rüyanın içinde buldum kendimi. Yoksa bilmiyorum bunun ardıydı galiba evet sanırım öğleydi. Biz dağdan inmiştik, düz gidiyorduk. Birden ben dağın arkasında uçan bir kadın gördüm. Önce bir az korkunç gözüktü bana amma sonra elinde sihirli vişne (meyve) vardı. Bana verdi sanırsam. Ve ben de anneme “ben rüyada da böyle bir kadın görmüştüm ve bana çilek veriyordu” dedim. Sonra yerde bir beyaz parlayan ördek yavrusu gördüm. Onu çabuk elime aldım (güzelliğinden dolayı). Amma benim elimi vahşicesine ısırdı. He ve bir de görüyorum, biz asansöre biniyoruz amma biliyoruz ki bu yükseklere çıkıyor ve biz 30-40-ci katlara ulaştık amma annem nedense kaçıncı kata ulaştığımızda asansörde değil de dışarıdaydı ve küçük kardeşimi korumak için yanımıza gelmeye çalışıyordu. Çünkü 30-cu kat çok yüksek, ben hiç yere bile bakmadım hatta asansör açıktı yani dışarı ile iletişimdeydin.

  1. admin dedi ki:

   Borçların azalması, özellikle de mal mülk konusunda girilen borcun kısa zamanda kapanmasına yorumlanır.

 48. makbule dedi ki:

  Ben yüksek teras gibi bir yere dayalı merdivenden, babamın sırtına binmiş bir şekilde benimde elimde akan suyla beraber su hortumuyla inmeye çalışıyordum ama inemiyordum ve babamın sırtından indim. Babam tek başına merdivenden inip aşağıda benim inmemi bekledi ben yine inmedim.

  1. admin dedi ki:

   Parasal anlamda rahatlamak ve aile içinde refaha yorumlanır.

 49. Yeliz dedi ki:

  Rüyamda deniz kenarında bekliyordum. Her yer sandal vapur ve tekneydi trafik yoktu her yer deniz. Sonra uzun zamandır görmediğim bir arkadaşım geldi. Çok bekledin buna bin dedi ve kayığa bindim. Kardeşim suya düştü yüzerek sandala çıktı. Sırtı kanıyordu, aniden durdu kan sonra uyandım.

  1. admin dedi ki:

   Bir süredir gitmek istediğiniz bir yere gitmek ve kazancın çoğalmasına yorumlanır.

 50. Ayca atli dedi ki:

  Ben yüksek bir yerden zorla aşağı inmeye çalışıyordum. Burası dağ değildi, eski tahtalar yamaç flan vardı. Bir ara yamaçtan inerken çukur gibi bir şey vardı. Ona düşeceğimi sandım ama sonra tahtayı tuttum. Tahtada kırıldı, aşağıda tahtayı tutarak yukarıdan da tuttular tahtayı tutarak aşağıdaki ağaca ayaklarımı uzattım. Baya mesafe vardı. Dalları inceydi, korktum düşecem diye. Sonra tutundum ağacın dallarının çıktığı yerde 1 tl vardı. Ellemedim, sonra ağaçtan indiğimde göle indim. Diz kapağıma kadar geliyordu. Kirli bir su değildi. Çokta açık rengi yoktu. Karadeniz gibiydi.

  1. admin dedi ki:

   Başarılı olduğunuz bir konuda gerilemeye veya başka hedeflere yönelmeye yorumlanır.

DMCA.com Protection Status