Rüyada Çelme Takmak

Rüyada çelme takıldığını görmek, çok fazla kuruntu yaptığınıza ve şüphelerin artmasına yorumlanır. Aslında boş yere negatif düşünüyor olabilirsiniz. Bu da sizin hevesinizi kırabilir ve başkalarına karşı da ön yargılı olabilirsiniz. Ancak bu durumdan olumsuz etkilenebilir, çevrenizdekileri kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Rüyada birini düşürmek için ayağı önüne ayak koymak, herkesi düşman gibi görmeye ve yalnız kalmaya da yorumlanır. Sosyal çevrenizde yaşadığınız kırgınlıklar yüzünden herkesi aynı kefeye koymayın. Çünkü sizi gerçekten sevip sayan insanların da günahını alabilirsiniz.

Rüyada birisine çelme takmak, istemeden de olsa birine zararınızın dokunacağına yorumlanır. Belki sizin alacağınız bazı kararlar başka birini olumsuz etkileyebilir ve size tepki gösterebilir. Özellikle arkadaş çevresinde hiç ummadığınız anda bir arkadaşınız ile küsebilirsiniz. Onun sizi yanlış anlaması yüzünden tepki görebilirsiniz. Bu kıskançlık da olabilir. Rüyada başkasına çelme taktığınızı görmek, aynı zamanda rakipleri geride bırakmaya ve iş hayatında tek başınıza lider konuma yükselmeye, düşmanların üstesinden gelmeye yorumlanır. Rüyada size çelme takan birini görürseniz, bu kişi ile aranızda büyük bir kavga olabilir. Size hak etmediğiniz sözler söyleyebilir. O kişinin farklı bir yüzünü görebilirsiniz.

Rüyada Ayağa Çelme Takmak

Rüyada ayağına çelme takılması, iş ya da eğitim hayatında bir şeyler ters gidebilir ve ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz. Belki iki karar arasında kalabilir ve kafa karışıklığı yüzünden elinizdeki imkanları da kaçırabilirsiniz. Özellikle sizi kıskanan ve fesat kişiler aklınızı karıştırabilir, sizi kandırmaya çalışabilirler. Kendi çıkarları için sizi kullanmaya çalışan biri de olabilir.

Rüyada Eski Sevgiliye Çelme Takmak

Aşk hayatında sevdiğiniz insan ile aranıza girmeye çalışan ya da sizi kıskandırmak isteyen biri olabilir. Mesela eski sevgiliniz ile de çok yakın bir arkadaşınızın görüşmesi sizi üzebilir. Arkanızdan iş çeviren birileri olabilir.

Rüyada Çelme Takılıp Düşmek

Başkaları tarafından eleştiriye maruz kalmak, işlerin yolunda gitmemesi ya da başka sebepler ile düşmanlarınızın sevinmesi ve size kötü laflar söylenmesi,  hak etmediğiniz şeyler işitmeye yorumlanır. Sizin zor zamanınızda daha da üzecek birileri olabilir ve sırt çevirebilirler.

Rüyada Çelme Takmak Diyanet

İslami ve dini rüya tabirlerine göre çelme takılması, kötü niyetli birinden gelecek zarara, dostlukların bozulmasına ve engellerle mücadele etmeye, haksızlığa uğramaya yorumlanır. Çok güvendiğiniz birinden gelecek zarar da sizin insanlara güveninizi sarsabilir ve kime güveneceğinizi şaşırabilirsiniz.

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Sena dedi ki:

  Rüyamda birbirimizi düşürmeye çalıştığımız bir oyun oynuyorum tanımadığım kişilerle. Beni düşürmek isteyen büyük güçlü kişileri çelme takarak düşürüyorum ben kendi seçtiğim kişileri de düşürüyorum ama kimse beni düşüremiyor.

 2. Kimsesiz dedi ki:

  Bir şeyler hissettiğim biri vardı oda bana karşı hissediyordu uzun zamandır gormedim. Rüyamda beni hiç takmıyordu ben şarkı söyleyip ona baktım oda bana sonra eski okulumun merdivenlerinde onu gördüm ilerden geliyordu bana baktı gülümsedi ayağını uzaktı yere düşmeden takla attim yoluma devam ettim

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya aşk hayatında büyük bir mutluluğa yorumlanır.

  2. Sena dedi ki:

   Rüyamda tanımadığım kişilerle birbirimizi düşürmeye çalıştığımız bir oyun oynuyorum. Beni düşürmek isteyen koca cüsseli kişile çelme takıp düşürüyorum. Kendi seçtiğim kişileri de düşürüyorum ama kimse beni düşüremiyor

 3. Atoo dedi ki:

  Tanıdıgım bi adam rüyamda anneme celme takıyor ben dovuyorum adamı

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya size yapılan bir haksızlıktan kurtulmaya yorumlanır.

 4. Ozlem dedi ki:

  Rüyamda tanidik bir erkek var bana çelme takip duşurüyor sanki..kslkiyorum adamin kafasina k9ca bir kütukle vuruyorum..neye ugradığini şasiriyor

  1. admin dedi ki:

   Bu rüya size karşı kin besleyen birini öğrenmeye yorumlanır.

 5. Ben dedi ki:

  Arkadaşımın rüyasımda bana çelme takıyormuş birisi. Nasıl yorumlanır?

  1. admin dedi ki:

   Kıskanç birinden bir şeyler gizlenebilir.

 6. Merve dedi ki:

  Rüyamda servisle okula gitmemişim. Arkadaşımla sonradan yürüyerek gidiyoruz. Okulda vakit geçiriyoruz. Ben sevdiğim insanı görüyorum falan. Sonra biz aşağıda otururken çıkış zili çalıyor ve ben daha hiçbir eşyamı toplamamışım. Yukarı sınıfa çıkıyorum eşyalarımı almak için. Ama sınıf benim odam gibi. Çalışma masamda testlerim kalemlerim darmadağın. Servise geç kalmamak için sadece kalemimi, silgimi, ucumu alıyorum. Tabletim ve kulaklığım orada kalıyor. Aşağı iniyorum koşarak ve bakıyorum servis gitmiş. Yanımda da eskiden çok samimi olduğum ama artık samimi olmadığım bir arkadaşım var. Ona servisçine sor bende sizle geleyim diyorum o utanıp sormuyor. Onun en yakın arkadaşı soruyor. Ben biniyorum servise yanımda bir çocuk var. Ve benim yanımda sonradan bir plates topu beliriyor. O yüzden çocukla çok yakın oturuyoruz. Çocuk kıpırdanıyor, bende ona yer açmak için plates topunun havasını indiriyorum o da yardım ediyor. Sonra ben iniyorum ama çoğu arkadaşımın gittiği bir dershanenin önünde iniyorum. İki yakın arkadaşımla evimden ters tarafa yürümeye başlıyoruz. Biraz ilerleyince farkediyorum evin tersine gittiğimi. Anneme geç kalıcam demek için telefonumu arıyorum ama telefonum serviste düşmüş.Arkadaşlarımdan ayrılıyorum. Eve yürümeye başlıyorum ama okulun önüne çıkıyorum. Okula girmeden eski sevgilime benzeyen bir çocuk bana çelme takarcasına ayağını uzatıyor bir şey olmuyor ama ben çok sinirlenip ona sövüyorum. Sonra okulun demirlerinin ardından annem bana bayağı bağırıyor. Baban gelecek sen hala hazır değilsin diye. Ama annem gerçek değil bir yansıma bir hayal gibi. Ve rüya boyunca bütün kötülükler, şanssızlıklar beni buluyor diyorum. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Arkadaşlarınızdan çok sevineceğiniz haberler almak ve yeni dostlar kazanmaya yorumlanır.

DMCA.com Protection Status