Lucid Rüya Gören İnsanların Özellikleri

Kimler lüsid rüya görebilir?

Lüsid rüya görmeyle ilgili yaygın yanılgılardan biri, bunu yapmak için doğal bir yeteneğe veya yeteneğe sahip olmanız gerektiğidir. Ancak bu kesinlikle böyle değil!

Hemen hemen herkes bir dereceye kadar lüsid rüyalar görebilir. Örneğin bir kabus görürken pek çok insan, kabusu durdurmak için rüyasında bilinçlenebilir. Bir rüyada berraklaştığınızda, olanları etkilemek için kontrol ve güce sahip olduğunuzu çabucak anlarsınız.

Bazı insanlar bu tür rüyaları herhangi bir hazırlık yapmadan oldukça doğal bir şekilde elde edebilirken, çoğu durumda bilinçli bir farkındalık yaratabilenler, rüyaları analiz etme ve hatırlama konusunda çok fazla pratik yapmışlardır.

Çoğumuz, ilk başta biraz pratik gerektirse de, lüsid rüya görme yeteneğine sahibiz. Bilincinizi bir kas olarak düşünün – ne kadar çok geliştirirseniz, onu istenen farklı sonuçlar için kullanmak o kadar kolay olur.

Lüsid rüya görmeyle ilgilenen çoğumuzun zaten genel olarak rüya çalışmasıyla ilgili birçok pratiği var. Örneğin, tüm rüya etkinliklerini bir rüya günlüğünde zaten takip edebilirsiniz. Belki şu anda farklı meditasyon biçimleri uyguluyorsunuz ve kendi bilinçli sınırlarınızı keşfetmeye büyük ilgi duyuyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status