Lüsid Rüya (Lucid Rüya) Nedir?

Lüsid Rüya Ne Demek?

Lüsid rüya, rüya görürken tam bilinçli farkındalık kazandığınız bir rüya türüdür. Berrak bir rüyada, fiziksel realitede olmadığınızın tamamen farkında olsanız bile, uyanmış gibi hissedeceksiniz.

Lüsid rüya, oldukça basit bir şekilde, rüya sırasında farkında olma ve bilinçli olma yeteneğidir. Bu tür bir rüya görmede yeniyseniz veya belki de sadece rüyalarınızdaki çalışma pratiğini daha da geliştirebilmek istiyorsanız, bu yazı, Lüsid rüya görme hakkında bilmek isteyebileceğiniz her şeyin temellerini gözden geçirecektir.

Bilinçli Olarak Rüya Görmek Nasıl Bir Şey?

Bazen aktif rüya olarak da adlandırılır, lüsid bir rüyada sadece rüyadaki olayları gözlemleyen pasif bir kişi değilsiniz – tamamen aktifsiniz ve ne yaptığınızı ve ne deneyimlediğinizi kontrol edebiliyorsunuz.

Bu, bir rüyanın sonucunu belirlemede herhangi bir aktif rolünüzün olmayabileceği diğer rüyalardan çok farklıdır.

Lüsid bir rüya deneyimi sırasında, rüya gördüğünüzün tamamen farkındasınız. Rüya gördüğünüzün farkına vardığınızda, ne olacağına ve ne yapacağınıza aktif olarak karar verebilirsiniz.

Tıpkı tüm rüyalarda olduğu gibi, Lüsid bir rüya sırasında birinin yaşayabileceği şey kesinlikle kişiye bağlıdır! Rüyalar oldukça kişisel ve bireysel bir şeydir: Bir rüyada deneyimlediğiniz şey, tipik olarak konuştuğunuz başka birinin deneyimleyeceği şey değildir.

Neden Lüsid Rüya Görmek İsteriz?

Birinin lüsid rüya görme hakkında daha fazla şey öğrenmek istemesinin birçok harika nedeni vardır.

Kişisel olarak keşfetmeye başladım çünkü her zaman doğal olarak benim başıma geliyordu. Deneyimlerimi paylaşmaya başladığımda konuştuğumda diğer insanların çoğunun neden bahsettiğime dair hiçbir fikri yoktu. Doktorlar, psikiyatristler ve terapistlerle konuştuğumda bile, onlar hakkında çok az şey biliyorlardı.

Bunun gerçek bir şey olduğu ve tamamen çılgın olmadığım hakkında daha fazla şey öğrendiğimde – çok geçmeden birçok şekilde nasıl kullanılabileceği benim için açıktı.

Pek çok insan sadece eğlenmek için lüsid rüya görmek isteyebilir. Belki de her zaman bir ejderhanın sırtına binebilmeyi ve dünyayı farklı bir açıdan görmek için gerçekten yüksekten uçabilmeyi dilemişsinizdir. Belki pilot olmayı veya uzay gemisini uçurmayı denemek istersiniz. Belki su altında yaşamanın nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsunuzdur.

Lüsid rüyanızda, fiziksel dünyada mümkün olanın ötesinde kendi yaratıcılığınızı ifade etmenin bir yolu olarak her türden fantezi unsurlarını birleştirmek isteyebilirsiniz. Bazı insanlar için bu bir kaçış olarak görülebilirken, diğerleri zaten her gece zaten uyuduğunuzu iddia edebilir, neden tadını çıkarmayasınız?

Bununla birlikte, lüsid rüya sadece fantezi için ya da gerçek dünyadan kaçmak için değildir. Çoğu zaman, bir durum hakkındaki gerçek duygularınızı daha fazla keşfetmek veya kendi yaşamınızla ilgili kararlar vermek için uyurken farkında olma ve bilinçli olma yeteneğini kullanabilirsiniz.

Birçok insan bu aktif rüyayı kişisel gelişim ve bilinçli keşif için kullanmayı sever. Çoğu zaman, bu lüsid rüya hali, uyanık fiziksel yaşamı daha iyi hale getirmenin yollarını keşfetmek için zamanı kullanmak gibi pratik konularda kullanılabilir.

Gerçek Hayatta Pratik Uygulama için Bilinçli Rüyaları Kullanma

Bazı insanlar bunu sadece eğlenceli olduğu için yapabilse de, bu hayalperestlerin çoğunluğunun bu deneyimi fiziksel dünyadaki pratik uygulamalar için kullanmayı sevdiklerini anlamak önemlidir. Bu zihin durumunu, farklı şeyler denemekte ve sonuçları keşfetmekte özgür olduğunuz bilinçli bir oyun alanı olarak düşünün.

Şu örneği ele alalım: Diyelim ki yakın zamanda yeni bir iş teklifi aldınız. İyi bir iş ama aynı zamanda büyük bir değişiklik. Kararınız hayatınızda dramatik bir değişikliğe neden olacak ve bu nedenle yeni iş pozisyonunu kabul edip etmeme konusunda karar vermeniz gerekiyor.

Bu durumda lüsid rüyayı kullanmanın pratik bir yolu, pozisyonu kabul etme olasılıklarını keşfetmek için kendinize güvenli bir yer verecek bir rüyaya sahip olmak olacaktır. Farklı en iyi durum ve en kötü durum senaryolarını keşfedebilir ve bu olasılıkların her birini yaşayabilirsiniz.

Rüya dünyasında, fiziksel gerçek dünyada herhangi bir uzun vadeli önemli sonuç olmaksızın farklı olası sonuçları ve sonuçları deneyimlemekte özgürsünüz. Rüyadan sonra, uyanık hayatınız için daha iyi bir karar verirken kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz.

Bu “bilinçli oyun alanında” keşfedebileceğiniz hayatın pek çok farklı yönü var. İş sadece bir örnektir. Bu alanı ilişkiler, aile ve kişisel konular, şifa, ruhsal gelişim, kişisel gelişim için kullanabilir, hatta zamanı yeni beceriler öğrenmenize yardımcı olmak için kullanabilirsiniz.

Yine, her şey hayalperest ve sizi en çok ilgilendiren şeylerin neler olduğuna bağlıdır. Uyurken deneyimleyebileceğiniz her şey son derece kişiseldir – ve lüsid rüya görmenin en iyi yanı, bunların hepsinin size bağlı olmasıdır!

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bakın

Lusid Rüya Deneyimi: Gerçekçi Rüyaların Kapılarını Aralayın

Lusid Rüya Nedir? Lusid rüya, kişinin rüya gördüğünün farkında olduğu ve rüya üzerinde kontrol sağlayabildiği …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status