Lüsid Rüyalar İçin Bitkisel Takviyeler Mi Yoksa Uçucu Yağlar Mı Kullanmalı?

Bazen daha canlı, lüsid rüya türlerine sahip olmanıza yardımcı olabilecek başka bir şey, farklı bitkisel takviyeleri keşfetmek veya uçucu yağlar ve aromaterapi kullanmaktır. Bu sadece araştırmayla ve şifalı bitkiler, kullanımları, yan etkileri ve tabii ki kendi vücudunuzun kimyası hakkında sağlam bir anlayışla yapılmalıdır.

Doğal olarak uyku ve hafıza ile ilişkilendirdiğimiz bazı bitkiler lavanta, ginkgo biloba, kediotu kökü, nane ve papatyadır. Bu otlar rahat hissetmenize yardımcı olabilir, ancak rüya sırasında bilinçli kalmanız için yeterince uyanık kalmanıza yardımcı olabilir.

Bir difüzördeki uçucu yağlar, berrak rüya görmeye de yardımcı olabilir. Birçok insan, sedir ağacı, lavanta veya selvi esansiyel yağlarını yayarlarsa, berrak bir rüya durumuna ulaşmanın daha kolay olabileceğini keşfeder.

Farkına varılması gereken önemli bir şey, birçok insanın farklı “rüya bitkileri” için iddialarda bulunmasıdır, ancak bu bitkilerin çoğu çok tehlikeli olabilir veya faydadan çok daha fazla soruna neden olabilir. Bu bitkilerin çoğu, birçok insanın “rüya bitkileri” olarak öne sürdüğü gibi aslında psychedelic halüsinojenlerdir.

İnsanların halüsinasyon görmenin berrak rüya görmekle aynı şey olmadığını bilmeleri önemlidir.

Örneğin TAVSİYE ETMEYECEĞİM böyle bir bitki, ortak pelin otu. Bu, halüsinojenik etkiler yarattığı bilinen papatya ailesinden bir yabani ottur. Bununla birlikte, son derece tehlikeli olabilecek bazı ciddi yan etkileri de vardır. Pek çok insanın papatya ailesindeki birçok bitkiye alerjisi vardır ve bu nedenle bu başka bir büyük tehlikedir.

Genel olarak, “rüya bitkileri” olarak pazarlanan bitkisel takviyeleri de önermekten hoşlanmıyorum. Bu öğeler düzenlenmemiş, iyi araştırılmamış veya herhangi bir bilimsel veri ile yedeklenmemiştir.

Bir şeyin gerçek kalitesini bilmediğimizde, bu farklı şifalı ot karışımlarının kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek bizim için çok zordur. Çoğu durumda, bu karışımlar yasal bir şirketten geliyormuş gibi görünseler bile kontamine olabilir. Pek çok bitkisel takviye, özellikle insanlar bunları kullanmaya başladıktan sonra kötü yan etkilere sahip olmaya başladığında, hızla piyasaya çıkar ve çıkar.

Lüsid rüya görmeye yardımcı olabilecek birçok uçucu yağ vardır. Çoğu durumda, uçucu yağları aromatik olarak kullanmak en iyisidir. Bunları topikal olarak kullanmak gerekli değildir ve bunu uygun güvenlik önlemleri olmadan yapmak yanıklara veya cilt tahrişine neden olabilir.

Uçucu yağlar, kişinin sağduyu ve doğru karar vermesi gereken başka bir gri alandır. Bazı şirketler, aslında uçucu yağlar olmayan, daha çok sentetik kimyasal kokular olan uçucu yağlar satmaktadır. Uçucu yağlar da son derece konsantredir ve bu nedenle dikkatli kullanılmaları gerekir.

Hangi uçucu yağların sizin ve ihtiyaçlarınız için en iyisi olduğundan emin değilseniz, konu hakkında mümkün olduğunca çok şey okumanızı tavsiye ederim.

Otları veya uçucu yağları gerçekten kullanmak istiyorsanız, referans olarak iyi bir kitap almanızı veya deneyimli bir bitki uzmanı veya aromaterapistle çalışmanızı ve bilgilerin kaynağını doğrulamanızı öneririm. Kendini bilgiyle güçlendirmenin büyük bir savunucusuyum! Sertifikalı bir aromaterapist olmak için ders bile almak isteyebilirsiniz. Bu, uçucu yağları ve özelliklerini ve bunların güvenli bir şekilde nasıl kullanılacağını öğrenmenin en iyi yoludur.

Bunu nasıl lüsid rüya görüleceğine dair bir makaleye koymak saçma görünüyor, ancak internette tehlikeli tavsiyeler paylaşan birçok kişiyi okuduktan sonra, bu bilgiyi paylaşmanın önemli olduğunu düşünüyorum.

İnsanların tavsiye edebileceği yasadışı maddelerden uzak durmak da çok önemlidir. Bu, özellikle uğraştığınız gerçek kaynağı, kaliteyi veya bitki türünü bilmiyorsanız. Bir arkadaşınız onu kullanıyor ya da tavsiye ediyor diye körü körüne güvenmeyin. Pek çok insan, yalnızca başkalarından yararlanmaya çalışan avcılar olan insanlara cehalet ve güvenin bir bileşimi nedeniyle sahte manevi ritüellerde öldü.

Yaygın olarak birkaç halüsinojenik bitki ve mantar bulunur, ancak bunlar çoğu zaman güvenli değildir. Bu öğeler düzenlenmediğinden, saf olup olmadığını veya kurcalanmış olup olmadığını bilmek çok zor olabilir.

Daha canlı rüyalar görmek veya lüsid bir rüya hali yaratmak için bir “kısa yol” bulmak cazip gelse de, sonuçları ve riskleri faydalardan çok daha ağır basar.

İyi uyku ve rüya alışkanlıklarını uygulamak için bu makalede özetlediğimiz şeyleri yapın. Günlük uyanık yaşamınız boyunca farkındalık ve bilinç gelişimi uygulayın, böylece lüsid rüyalar görebileceksiniz. Bu rüyalar, kendinizi ve çevrenizdeki dünyadaki yerini daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için çok daha özgün ve derinden tatmin edici olacaktır.

Yeterince pratik yaptıktan sonra, lüsid bir rüya görmenin nasıl bir his olduğunu ve bu lüsid rüya haline nasıl geçileceğini daha fazla anlamaya başlayacaksınız.

Umarım lüsid rüya görmeyle ilgili bu makale size yardımcı olur ve elbette birçok insanın söylediği takviyeler ve bitkisel ilaçlar hakkındaki tüm bu uyarılarla sizi berrak rüyalardan korkutmadığımı umuyorum. Bilinçli rüya görmek çok doğal ve güvenlidir ve doğru, gerçek veya güvenli olmayan şeylerden kaçınmak önemlidir.

Rüyayı nasıl berraklaştıracağınıza dair sorularınız mı var? Paylaşmak istediğiniz herhangi bir deneyim var mı? Yorumlarınız ve düşünceleriniz aşağıda her zaman olduğu gibi memnuniyetle karşılanmaktadır!

İlginizi Çekebilir:

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bakın

Lusid Rüya Deneyimi: Gerçekçi Rüyaların Kapılarını Aralayın

Lusid Rüya Nedir? Lusid rüya, kişinin rüya gördüğünün farkında olduğu ve rüya üzerinde kontrol sağlayabildiği …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status