Lüsid Rüya Nasıl Görülür?

Bilinçli rüya görme, rüya sırasında farkında olma ve bilinçli olma yeteneğidir. Lucid rüyalar görmek için bir dizi farklı teknik vardır. Lüsid bir rüya görmeyi keşfetmek istiyorsanız, bu kılavuz, lüsid rüya görmeyi öğrenmek için yapabileceğiniz şeylerde size adım adım yol gösterecektir.

Lüsid Rüyalar Nelerdir?

Lüsid rüyaların ne olduğuna dair temel girişimizde bahsettiğimiz gibi, bir rüyada berrak olmak, rüya görürken tamamen farkında ve bilinçli olduğunuz anlamına gelir.

Bu makaleyi henüz okumadıysanız, farklı türdeki lüsid rüyalar hakkında bilgi edinmek ve lüsid rüya görmenin uyanık yaşamlarımızda bizim için ne kadar yararlı olabileceğini öğrenmek için makaleyi gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Lüsid rüya görme anlayışına sahip olmak, birinin neye benzediğini belirlemenizi kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

Bir rüyada lüsid olduğunuzda, rüyada neler olduğunun tam olarak farkına varma yeteneğine sahipsiniz. Pratik yaparak, dilerseniz bir rüyada olanları kontrol etmeye başlayabileceksiniz. Bilinçli rüya görme, kabuslarla başa çıkmak için son derece güçlü bir teknik olabilir.

Bazı insanlar lüsid rüya görmek için özel yeteneklere ihtiyacınız olduğuna inanırken, neredeyse herkes buna sahip olabilir. İhtiyacınız olan tek şey, bilinç düzeyini ve çevreyi onları üretmeye teşvik etmek için gerekli adımları atmaya istekli olmaktır.

Lüsid Rüyada Görmeye Başlamak Ne Kadar Sürer?

Pek çok insan, ne olduklarını anladıkları anda lüsid rüyalar görebilir, özellikle de geceleri canlı rüyalar sırasında bilinçli bir farkındalık yaşıyorlarsa.

Ancak, hemen lüsid rüyalar görmeye başlayamayabileceğinizi anlamak ve kabul etmek önemlidir. Her zaman anlık bir süreç değildir! Bir rüya sırasında berrak olabilmeniz için genellikle biraz hazırlık, uygulama ve zaman gerekir.

Bazı insanlar, zaten çok canlı ve akılda kalıcı rüyalar görürlerse ve düzenli olarak farkındalık meditasyonu uygularlarsa, kolayca lüsid bir rüya hali başlatabilirler.

Öte yandan, her gece rüyalarınızı zar zor hatırlıyorsanız veya meditatif bir zihin durumuna girmekte güçlük çekiyorsanız, muhtemelen uyurken ve rüya görürken daha bilinçli olmanıza yardımcı olacak bazı temel alışkanlıkları uygulamanız gerekecektir.

Lüsid Rüyaları Herkes Görebilir Mi?

Bazı insanlar, lüsid rüyalar görmekten hoşlanmazlarsa bir şeyleri kaçırdıklarını veya yanlış bir şeyler yaptıklarını hissederler. Bazıları, lüsid rüya görmenin kendisi tehlikeli olmasa da, lüsid rüya görmenin bir endişe kaynağı olabileceğini düşünür.

Kendinizi lüsid rüyalar konusunda endişeli bulursanız, sadece sizin için bir endişe kaynağı olduğu için lüsid rüya görmek istemeyebilirsiniz. Sizi endişelendiren veya strese sokan herhangi bir şey gibi düşünün – bunu yapmak zorunda değilsiniz.

Sanki yüksekten korkuyor olsaydınız – 100 mt yüksekliğindeki bir binanın çatısında durmayı denemek istemezsiniz! Uçaklardan korkuyor olsaydınız, muhtemelen uçaklardan birine binmezdiniz. Bazı insanlar, ben de dahil olmak üzere, lüsid rüya görmekten çok hoşlanırken, bu, zevk almıyorsanız yapmanız gerektiğini düşündüğünüz bir şey değildir.

Lüsid rüya görmekten hoşlanmıyorsanız sorun olmadığını bilmek önemlidir. Herkes çok özeldir ve farklı bilinç gelişim düzeylerindedir. Lüsid rüyalar görmekten hoşlanmıyorsanız ve bunun için kendinizi yenmek için bir neden yoksa sorun değil!

Tabii ki en önemli şey, dinlendirici bir gece uykusu almanızdır. Uyumak, vücudunuzun dinlenmesi ve yenilenmesi için önemli bir zamandır!

İlginizi Çekebilir:

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status