Lüsid Rüya Görmek Tehlikeli Mi? Zararları

Lucid rüya tehlikeli değildir, ancak son derece canlı rüyalar üretir. Bazı insanlar için bu rahatsız edici olabilir, ancak diğerleri için büyüleyici olabilir. Tüm rüyalar gibi lüsid rüyalar da uğraşmamayı tercih edeceğiniz düşünceleri, duyguları ve hisleri ortaya çıkarabilir. Bazen bunu yönetmek bazı insanlar için çok zor olabilir.

Lüsid rüya görmenin bilinen bir tehlikesi yoktur. En yaygın fiziksel yan etki, bazı kişilerin yaşayabileceği rüyadan uyandığında uyku felci olmasıdır. Bu tamamen uyanık olduğunuz ancak uyurken hareket edemediğiniz zamandır.

Neyse ki, uyandıktan sonra uyku felci çok nadirdir ve çoğu insanın başına gelmez. Olsa bile, tipik olarak birkaç saniye veya dakika içinde “vücudunuzu uyandırabilirsiniz”. Bedeniniz hala uyurken uyanık olmanın lüsid rüya görmenin normal bir parçası olduğunu anladığınızda, bundan muhtemelen korkmayacaksınız ve kendinizi sadece bilinçli düzeyde değil, aynı zamanda fiziksel dünyada da tamamen uyanık hale getirebileceksiniz.

Lüsid rüya görme konusunda endişeleriniz varsa veya tıbbi olarak teşhis edilmiş bir uyku bozukluğunuz varsa, her zaman bir tıp uzmanıyla da konuşabilirsiniz. Fikirler değişebilir, çünkü çok az sayıda doktor bilinçli rüya görmenin bilinçli sürecinin gerçekten farkındadır. Yine de keşfetmek için bir seçenek.

İlginizi Çekebilir:

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bakın

Lusid Rüya Deneyimi: Gerçekçi Rüyaların Kapılarını Aralayın

Lusid Rüya Nedir? Lusid rüya, kişinin rüya gördüğünün farkında olduğu ve rüya üzerinde kontrol sağlayabildiği …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status