Lüsid Rüya Çeşitleri Ve Merak Edilenler

Lüsid bir rüyayı deneyimlememizin iki ana yolu vardır: Rüya Kaynaklı Lucid Rüya {DILD} ve Uyanık Kaynaklı Lucid Rüya {WILD}.

Rüyanın başladığı ve nasıl gerçekleştiğiyle ilgili rüya ve uyanıklığın neden olduğu lüsid rüya arasındaki temel fark.

Rüyadan Kaynaklanan Lüsid Rüyalar

Rüyadan Kaynaklanan Lucid Rüyalar gördüğünüzde, her zamanki gibi uykuya dalarsınız ve daha sonra tıpkı herhangi bir rüya türü gibi rüyayı başlatmaya başlarsınız. Bununla birlikte, rüya sırasında bir noktada, rüya gördüğünüzün bilinçli olarak farkına varırsınız.

Rüyada kendinizin farkına vardığınızda, rüyada ne yaptığınız ve nereye gittiğinizi daha fazla kontrol edebilirsiniz.

Bu tür rüyalar çok doğal bir şekilde ve çok az pratikle veya hiç pratik yapmadan gerçekleşebilir. Rüyaların neden olduğu lucid rüyalar görmeye, onların ne olduklarını ya da diğer insanların da bir rüyada tamamen farkında ve bilinçli olmayı deneyimlemesinden çok önce başladım.

Bu tür rüyaların daha sık gerçekleşmesine yardımcı olmanın bir yolu, basit gerçeklik kontrolleri yapmaktır. Çoğu zaman bir rüya sırasında rüyanın gerçek olup olmadığını kontrol etmeye başlarsınız – ve bilinçli olarak bir rüyada olduğunuzun farkına vardığınız anda, diğer her şey hakkında daha fazla kontrol ve farkındalığa sahip olabilirsiniz.

Daha önce hiç lüsid rüyalar görmediyseniz, bu başlamak için iyi bir yoldur, çünkü gerçekten de size rüya bilinç halindeyken farkına varmanın çok mümkün olduğunu gösterecektir.

Uyanmadan Kaynaklanan Lüsid Rüyalar

“Wake Induced Lucid Dreams” orijinal ismi olan rüyalar biraz farklı başlar. Bu tür rüyalarla, önce asla uykuya dalmanıza gerek kalmaz.

Temelde uzanırsınız, gözlerinizi kapatırsınız ve tam tam bir farkındalıkla doğrudan bilinçli rüya durumuna girersiniz. Uykuya daldığınız zaman ile rüya görmeye başladığınız zaman arasında bir boşluk yoktur.

Lucid Rüyalar Gerçek Mi?

Elbette, tüm bunları düşünmeye başladığınızda bir sonraki soru şu: Bekleyin, rüya görürken bilinçli olarak uyanık olmak gerçekten mümkün mü? Elbette bu gerçek olamaz!

Bununla birlikte, gerçekten gerçektir – ve bilim sonunda, bu tür şeylerin var olduğunu kanıtlamak için araştırma ve raporlar görmesi gerekenlere açıklamak için yetişmeye başlıyor.

Rüyalar biliminin çoğu hala bir sır olarak kalsa da, düzenli olarak lüsid rüya gören çoğumuzun sadece deli olmadığımızı veya aşırı aktif bir hayal gücüne sahip olduğumuzu gösteren birçok umut verici araştırma var.

Rüyaları Çözmek İçin Umut Veren Bir Çalışma:

Japonya’daki Advanced Telecommunications Research Institute International ekibi, fMRI tarayıcıları ve gelişmiş makine öğrenimi teknolojisini kullanarak bazı ilginç sonuçlar buldu.

Sinirbilimci Yukiyasu Kamitani liderliğindeki ve 2013 yılında yayınlanan çalışma, beynimizin aynı bilgiyi rüya görürken ve uyanıkken aynı aktiviteyi yaparken nasıl işlediği arasında bir ilişki olduğunu öne sürüyor.

Temel olarak, beynimizin belirli uyaranlara, bir rüya sırasında onu uyurken veya bu nesneyi uyanık fiziksel yaşamımızda görmemizle aynı şekilde tepki verdiğini kanıtlamak için çalışmaya başladılar.

Bilimin, bilincin gizemlerini ve biz rüya görürken neler olduğunu tam olarak açıklayıp anlayamadan önce yapacak çok şeyi olsa da, rüya gezginlerinin her zaman doğru olduğunu bildiğimiz şeyi bilimsel araştırmanın yedeklemesini görmek her zaman umut vericidir. !

Belki de En İyi Kanıt? Kendin için denemek

Çoğu insan için, lüsid rüyaların gerçek olduğunu bilmenin en kolay yolu, lüsid rüya görmeyi öğrenmek ve kendi lüsid rüya deneyimlerini yaşamaya başlamaktır.

Bu tür bir rüyayı ilk kez deneyimlediğinizde, muhtemelen kendinizi daha sık gördüğünüzde bulacaksınız – ta ki sonunda istediğiniz zaman kolayca lüsid bir rüya durumuna geçebilinceye kadar.

Bazen bu yetenek doğal olarak gelir, ancak genel olarak en azından hayallerinizin ve rüyalarınızın nasıl çalıştığının daha fazla farkına varmak için biraz bilinçli çaba gerekir.

Hiç şüphe yok ki, bu kadar genç yaşta rüyalara tutkulu bir ilgi duymak kesinlikle bir faktördür. Öte yandan, son zamanlarda rüyaların ne anlama geldiğiyle veya hayatınızı daha iyi anlamak ve kendi iyiliğinizi geliştirmek için rüyaları nasıl kullanabileceğinizle ilgilenmeye başladıysanız, elbette deneyim kazanmak için biraz pratik yapmak mantıklıdır.

Rüyalar ve bilimle ilgili her şeyde olduğu gibi, bu bilgelik sözlerini Albert Einstein’dan hatırlamak iyidir.

Einstein Alıntı:

Rüya görme hakkında bilmemiz gereken her şeyi asla bilemeyebiliriz. Bilim adamlarının hala bilincimizin nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikri yok.

“Ne yaptığımızı bilseydik, buna araştırma denmezdi, değil mi?” – Albert Einstein

Sonunda daha iyi anlama ve bilme noktasına gelebileceğimize inanıyorum, ancak asla bilemeyebiliriz de.

İlginizi Çekebilir:

Aşağıda yer alan “yorum yapın” kısmından gördüğünüz rüyayı paylaşırsanız, editörlerimiz tarafından rüyalarınız en kısa sürede yorumlanarak yayınlanacaktır. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden de bize ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status